476422-2026 - Competition
Finland – Construction work – KVR-urakka, TVT Pääskysillankatu 4
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleKVR-urakka, TVT Pääskysillankatu 4
DescriptionUudisrakennusten rakentaminen kvr-urakkamallilla; Turun Pääskyvuoren alueelle toteutettava asuinkerrostalo ja pysäköintihalli pihatöineen. Hankkeen urakkamuotona on kiinteähintainen kokonaisvastuu-urakka (KVR-urakka), sisältäen rakennus- ja talotekniset työt sekä tarjouspyynnön mukaisten suunnitelmien, sekä työ- ja toteutussuunnitelmien valmiiksi saattaminen pohjatutkimuksen ja suunnitteluohjeen lähtötietojen pohjalta, urakka-asiakirjojen mukaisesti. Hanke sisältää yhden A-energialuokan asuinkerrostalon n. 2300 k-m2. Tämän lisäksi tontille rakennetaan urakkaohjelman mukaisia pysäköintihalli- pihakansi- ja kulkualueita. Ajoliittymät tontille toteutetaan suunnitelmien mukaisesti.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
LotLOT-0000
Internal identifier2026-053331-LOT-0001