2. Procedure
Procedure
Title: Mikkelin Vesilaitoksen jätevesilaitosten operointipalvelut
Description: Hankinnan kohteena on Metsä-Sairilan alueelle sijoittuvan MBR-puhdistamon operointi- ja kunnossapitotoiminnot sekä Mikkelin Vesilaitoksen omistamien muiden alueellisten jätevedenpuhdistamoiden ja tulopumppaamon operointi- ja kunnossapitopalvelut. Mikkelin Vesilaitos pyytää erityisalojen hankintalain (1398/2016) mukaisesti osallistumishakemustanne Mikkelin Vesilaitoksen jätevesilaitosten operointipalveluiden tehtävistä tässä hankintailmoituksessa kuvatun menettelyn ja jäljempänä mainittujen hankinta-asiakirjojen mukaisesti. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin hankintailmoituksen liitteellä 1a Hankinnan sisällön kuvaus.
Internal identifier: 621395
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Tarjoajat neuvottelumenettelyyn valitaan soveltuvuusvaatimukset täyttäneistä ehdokkaista. Mikäli soveltuvuusvaatimukset täyttäviä ehdokkaita on enemmän kuin mitä hankintayksikkö aikoo valita tarjoajiksi, suorittaa hankintayksikkö ehdokkaiden vertailun referenssien perusteella ja valitsee tarjoajiksi 3–4 toimittajaa. Tarjoajien valintaan liittyvät perusteet on kuvattu tarkemmin liitteellä 3 (Osallistumishakemuslomake). Neuvottelumenettelyn kulku on kuvattu tarkemmin hankintailmoituksen liitteillä 1 (Alustava tarjouspyyntö) ja 2 (Hankintaprosessin yhteenveto ja asiakirjaluettelo).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 65100000 Water distribution and related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Hankintaan sisältyy seuraavat optiot: - Optio 1: Koelinjojen ja uusiovesilaitoksen operointipalvelut - Optio 2: Yrityskumppanuus BEM-osaamiskeskuspalvelujen kehittämiseksi ja kaupallistamiseksi Optioiden sisältö on kuvattu tarkemmin liitteessä 1a (Hankinnan sisällön kuvaus).