476604-2026 - Competition
Czechia – Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products – Vybavení nábytkem pro nově zrekonstruované prostory
OJ S 131/2026 10/07/2026
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
1. Buyer
1.1.
Buyer
Official nameHotelová škola, Ostrava, příspěvková organizace
Emailvzostrava@solkind.cz
Legal type of the buyerBody governed by public law, controlled by a regional authority
Activity of the contracting authorityEducation
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitleVybavení nábytkem pro nově zrekonstruované prostory
DescriptionPředmětem veřejné zakázky je pořízení nábytku na míru pro nově zrekonstruované prostory domova mládeže včetně kuchyněk a skříněk do upravených prostor školních šaten. Součástí předmětu veřejné zakázky je rovněž doprava a montáž nábytku. Domov mládeže je součástí areálu Hotelové školy, Ostrava, příspěvková organizace. Blíže viz ZD.
Procedure identifier30981af2-6385-4e9a-ad86-115c52420bd6
Internal identifierPO 15/2024
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
2.1.1.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
Additional classification (cpv): 39141000 Kitchen furniture and equipment, 39143000 Bedroom, dining room and living-room furniture, 39160000 School furniture, 39120000 Tables, cupboards, desk and bookcases, 39112000 Chairs
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS)Moravskoslezský kraj (CZ080)
CountryCzechia
2.1.3.
Value
Estimated value excluding VAT8 140 000,00 CZK
2.1.4.
General information
Legal basis
Directive 2014/24/EU
Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
Applicable cross-border lawZákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
2.1.6.
Grounds for exclusion
Sources of grounds for exclusionProcurement Document
5. Lot
5.1.
LotLOT-0001
TitleVybavení nábytkem pro nově zrekonstruované prostory
DescriptionPředmětem veřejné zakázky je pořízení nábytku na míru pro nově zrekonstruované prostory domova mládeže včetně kuchyněk a skříněk do upravených prostor školních šaten. Součástí předmětu veřejné zakázky je rovněž doprava a montáž nábytku. Domov mládeže je součástí areálu Hotelové školy, Ostrava, příspěvková organizace. Blíže viz ZD.
Internal identifierPO 15/2024
5.1.1.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
Additional classification (cpv): 39143000 Bedroom, dining room and living-room furniture, 39141000 Kitchen furniture and equipment, 39160000 School furniture, 39120000 Tables, cupboards, desk and bookcases, 39112000 Chairs
5.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS)Moravskoslezský kraj (CZ080)
CountryCzechia
5.1.3.
Estimated duration
Start date24/08/2026
Duration10 Weeks
5.1.5.
Value
Estimated value excluding VAT8 140 000,00 CZK
5.1.6.
General information
Reserved participation
Participation is not reserved.
The names and professional qualifications of the staff assigned to perform the contract must be givenNot required
Procurement Project not financed with EU Funds.
The procurement is covered by the Government Procurement Agreement (GPA)yes
This procurement is also suitable for small and medium-sized enterprises (SMEs)yes
5.1.7.
Strategic procurement
Aim of strategic procurementReduction of environmental impacts
DescriptionSmluvní podmínky definují povinnost dodavatele dbát při provádění díla dle smlouvy na ochranu životního prostředí.
Aim of strategic procurementFulfilment of social objectives
DescriptionSociální podniky mohou poskytnout plnění veřejné zakázky nebo se podílet jako poddodavatelé a jejich účast není nikterak omezena. S ohledem na předmět plnění však není účelné a efektivní, aby byla zakázka vyhrazena pouze těmto podnikům.
Approach to reducing environmental impactsPollution prevention and control
Social objective promotedAccessibility for all
5.1.8.
Accessibility criteria
Accessibility criteria for persons with disabilities are not included with the following justification
JustificationS ohledem na předmět veřejné zakázky – dodávka – koupě a veřejnou zakázku s krátkou dobou plnění, podkládáme využití tohoto aspektu za nerelevantní.
5.1.9.
Selection criteria
Sources of selection criteriaProcurement Document
5.1.10.
Award criteria
Criterion
TypePrice
NameEkonomická výhodnost
DescriptionNabídky budou hodnoceny v souladu s § 114 a násl. ZZVZ podle jejich ekonomické výhodnosti. Ekonomicky nejvýhodnější nabídkou je nabídka s nejnižší nabídkovou cenou celkem v Kč bez DPH.
Category of award weight criterionWeight (percentage, exact)
Award criterion number100
5.1.11.
Procurement documents
Address of the procurement documentshttps://nen.nipez.cz/profil/SSSSOstrava
5.1.12.
Terms of procurement
Terms of submission
Electronic submissionRequired
Address for submissionhttps://nen.nipez.cz
Languages in which tenders or requests to participate may be submittedCzechSlovak
Electronic catalogueNot allowed
VariantsNot allowed
Description of the financial guaranteeVýše požadované jistoty: 140.000,- Kč. Forma poskytnutí jistoty: a) peněžní jistota – složení peněžní částky na účet zadavatele, nebo b) neodvolatelná a nepodmíněná bankovní záruka – záruční listina v elektronické podobě (dle § 2029 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů), nebo c) pojištění záruky v elektronické podobě (dle § 2868 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů). Jistota bude poskytnuta v korunách českých. a) Složení peněžní jistoty: Dokladem prokazujícím složení peněžní jistoty na účet určený zadavatelem je též výpis z účtu účastníka u peněžního ústavu, z něhož je patrné, že dodavatel převedl částku ve výši odpovídající požadované jistotě na účet, nebo potvrzení peněžního ústavu o složení částky ve výši odpovídající požadované jistotě na účet uvedený níže. Potřebné údaje pro složení peněžní jistoty jsou následující: bankovní ústav: Raiffeisenbank a.s. číslo účtu a kód banky: 6078906002/5500 variabilní symbol: 7771014 specifický symbol: IČO účastníka (resp. jeho ekvivalent) Peněžní jistota musí být na účet připsána ve lhůtě pro podání nabídek. Nestanoví-li dodavatel jinak, bude v případě naplnění zákonných podmínek peněžní jistota vrácena na účet, ze kterého byla dodavatelem uhrazena. b) Poskytnutí bankovní záruky: Jistota formou bankovní záruky se poskytuje předložením dokladu banky prokazujícího povinnost banky vyplatit zadavateli jistotu na základě jeho sdělení o splnění podmínek podle § 41 odst. 7 ZZVZ jistotu. Tento doklad nemusí být v nabídce doložen v originálu nebo úředně ověřené kopii. Účastník zadávacího řízení je povinen zajistit platnost bankovní záruky po celou dobu trvání zadávací lhůty. V případě naplnění zákonných podmínek pro vrácení jistoty poskytne zadavatel dodavateli či dodavatelem určené bance na jeho žádost informaci o splnění podmínek pro vrácení jistoty poskytnuté formou bankovní záruky. c) Poskytnutí pojištění záruky: Jistota formou pojištění záruky se poskytuje předložením dokladu pojišťovny prokazujícího povinnost pojišťovny vyplatit zadavateli jistotu na základě jeho sdělení o splnění podmínek podle § 41 odst. 7 ZZVZ jistotu. Doklad o poskytnutí pojištění záruky nemusí být doložen v originálu nebo úředně ověřené kopii. V případě naplnění zákonných podmínek pro vrácení jistoty poskytne zadavatel dodavateli či dodavatelem určené pojišťovně na jeho žádost informaci o splnění podmínek pro vrácení jistoty poskytnuté formou pojištění záruky. Blíže viz ZD.
Deadline for receipt of tenders29/07/2026 11:00:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Duration during which the tender must remain valid5 Months
Information about public opening
Opening date29/07/2026 11:05:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
PlaceOtevírání elektronicky podaných nabídek je v souladu s § 109 ZZVZ neveřejné.
Terms of contract
The execution of the contract must be performed within the framework of sheltered employment programmesNo
Electronic invoicingRequired
Electronic ordering will be usedno
Electronic payment will be usedyes
Financial arrangementViz obchodní podmínky.
5.1.15.
Techniques
Framework agreement
No framework agreement
Information about the dynamic purchasing system
No dynamic purchase system
5.1.16.
Further information, mediation and review
Review organisationÚřad pro ochranu hospodářské soutěže
Information about review deadlines: Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Organisation providing additional information about the procurement procedureSolkind s.r.o., advokátní kancelář
Organisation providing offline access to the procurement documentsSolkind s.r.o., advokátní kancelář
Organisation providing more information on the review proceduresÚřad pro ochranu hospodářské soutěže
8. Organisations
8.1.
ORG-0001
Official nameSolkind s.r.o., advokátní kancelář
Registration number28305043
Postal addressJugoslávská 620
TownPraha
Postcode12000
Country subdivision (NUTS)Hlavní město Praha (CZ010)
CountryCzechia
Contact pointBukovanského 30, 710 00 Ostrava
Emailvzostrava@solkind.cz
Telephone+420 596629503
Internet addresshttps://www.solkind.cz/
Roles of this organisation
Procurement service provider
Organisation providing additional information about the procurement procedure
Organisation providing offline access to the procurement documents
8.1.
ORG-0002
Official nameÚřad pro ochranu hospodářské soutěže
Registration number65349423
Postal addresstřída Kpt. Jaroše 1926/7
TownBrno
Postcode60200
Country subdivision (NUTS)Jihomoravský kraj (CZ064)
CountryCzechia
Emailposta@uohs.cz
Telephone+420 542167111
Internet addresshttps://uohs.gov.cz
Roles of this organisation
Review organisation
Organisation providing more information on the review procedures
8.1.
ORG-0003
Official nameHotelová škola, Ostrava, příspěvková organizace
Registration number00577260
Postal addressKrakovská 1095/33
TownOstrava - Hrabůvka
Postcode70030
Country subdivision (NUTS)Moravskoslezský kraj (CZ080)
CountryCzechia
Contact pointSolkind s.r.o., advokátní kancelář, Bukovanského 30, 71000 Ostrava
Emailvzostrava@solkind.cz
Telephone+420 596629503
Internet addresshttps://www.hotelovkaostrava.cz/
Buyer profilehttps://nen.nipez.cz/profil/SSSSOstrava
Roles of this organisation
Buyer
10. Change
Version of the previous notice to be changed454709-2026
Main reason for changeInformation updated
DescriptionVysvětlení zadávací dokumentace
10.1.
Change
Section identifierLOT-0001
Description of changesZměna termínu konce lhůty pro podání nabídek a otevírání nabídek
The procurement documents were changed on08/07/2026
Notice information
Notice identifier/version4fe0d3f3-78f7-4023-91a5-da7d6a2cee03  -  01
Form typeCompetition
Notice typeContract or concession notice – standard regime
Notice subtype16
Notice dispatch date08/07/2026 23:44:08 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Languages in which this notice is officially availableCzech
Notice publication number476604-2026
OJ S issue number131/2026
Publication date10/07/2026