2. Procedure
Procedure
Title: «Προμήθεια και Τοποθέτηση αγκυρίων στερέωσης τμήματος επιθαλάσσιου τείχους (τμήμα Β1)»
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και τοποθέτηση αγκυρίων στερέωσης επιθαλάσσιου τείχους για τις ανάγκες εκτέλεσης της πράξης: «Αποκατάσταση επιθαλάσσιου τείχους και οθωμανικής οικίας αρ. 11 στο Κάτω Κάστρο Μυτιλήνης» που υλοποιείται στο πλαίσιο του Προγράμματος «Βόρειο Αιγαίο 2021-2027», και η παράδοση τους στον τόπο του έργου. Τα προς προμήθεια είδη/υπηρεσίες κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων CPV: 44330000-2/ Ράβδοι, ράβδοι κυκλικής διατομής, σύρμα και διατομές για χρήση σε κατασκευαστικές εργασίες & CPV: 71550000-8/Υπηρεσίες σιδηρουργού . Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των προς προμήθεια ποσοτήτων/υπηρεσιών. Η ανάθεση της σύμβασης δεν είναι εφικτή υπό την μορφή χωριστών τμημάτων, λόγω της φύσης του έργου και του αδιαίρετου χαρακτήρα του. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των διακοσίων δεκατριών χιλιάδων εξακοσίων εβδομήντα πέντε ευρώ και είκοσι ενός ευρώ (213.675,21€) μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 17% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: διακόσιες πενήντα χιλιάδες ευρώ (250.000,00 €), ΦΠΑ: τριάντα έξι χιλιάδες τριακόσια είκοσι τέσσερα ευρώ και εβδομήντα εννέα λεπτά (36.324,79€). Η διάρκεια ισχύος της σύμβασης ορίζεται σε Ο χρόνος παράδοσης των υπό προμήθεια υλικών ορίζεται έως οκτώ (8) μήνες από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της τιμής.
Internal identifier: 01/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 44330000 Bars, rods, wire and profiles used in construction
Additional classification (cpv): 71550000 Blacksmith services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: «Προμήθεια και τοποθέτηση αγκυρίων στερέωσης τμήματος επιθαλάσσιου τείχους (τμήμα Β1)»
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και τοποθέτηση αγκυρίων στερέωσης επιθαλάσσιου τείχους για τις ανάγκες εκτέλεσης της πράξης: «Αποκατάσταση επιθαλάσσιου τείχους και οθωμανικής οικίας αρ. 11 στο Κάτω Κάστρο Μυτιλήνης» που υλοποιείται στο πλαίσιο του Προγράμματος «Βόρειο Αιγαίο 2021-2027» και η παράδοση τους στον τόπο του έργου. Τα προς προμήθεια είδη/υπηρεσίες κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων CPV: 44330000-2/ Ράβδοι, ράβδοι κυκλικής διατομής, σύρμα και διατομές για χρήση σε κατασκευαστικές εργασίες & CPV: 71550000-8/Υπηρεσίες σιδηρουργού . Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των προς προμήθεια ποσοτήτων/υπηρεσιών. Η ανάθεση της σύμβασης δεν είναι εφικτή υπό την μορφή χωριστών τμημάτων, λόγω της φύσης του έργου και του αδιαίρετου χαρακτήρα του. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των διακοσίων δεκατριών χιλιάδων εξακοσίων εβδομήντα πέντε ευρώ και είκοσι ενός ευρώ (213.675,21€) μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 17% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: διακόσιες πενήντα χιλιάδες ευρώ (250.000,00 €), ΦΠΑ: τριάντα έξι χιλιάδες τριακόσια είκοσι τέσσερα ευρώ και εβδομήντα εννέα λεπτά (36.324,79€). Η διάρκεια ισχύος της σύμβασης ορίζεται σε Ο χρόνος παράδοσης των υπό προμήθεια υλικών ορίζεται έως οκτώ (8) μήνες από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της τιμής.