2. Procedure
Procedure
Title: Zakup kamer termowizyjnych i lornetek w ramach dostawy niezbędnych środków transportu i sprzętu specjalistycznego dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie
Description: 1) Część I, Dostawa nowych kamer termowizyjnych o rozdzielczości min. 640x480px i zasięgu min. 1700m - 20szt. 2) Część II, Dostawa nowych lornetek termowizyjnych o rozdzielczości min. 640x512px i zasięgu min. 1800m - 20szt., 3) Część III, Dostawa nowych lornetek 10x42 z transmisją światła i dalmierzem laserowym - 20 szt. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. Podstawy wykluczenia: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 u. 1 ustawy Pzp. art. 109 u. 1 pkt. 4 ustawy PZP oraz wykonawców wypełniających znamiona opisane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie dopuszcza możliwości składania ofert obejmujących dostawy oraz usługi pochodzące z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, w rozumieniu art. 16b ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferty obejmujące dostawy, bądź usługi pochodzące z takich państw podlegają odrzuceniu. 3. Do oferty Wykonawca dołącza: a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. b) Dla cz. 2 i cz. 3 – przedmiotowe środki dowodowe: dokumentacja techniczna producenta, karty katalogowej producenta albo inny równoważny dokument producenta potwierdzający wartość parametru podlegającego ocenie w ramach kryterium pozacenowego – tj. dla cz. 2: zwiększenie zasięgu detekcji termicznej, dla cz. 3 – zwiększenie poziomu transmisji światła . amawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania) aktualnego na dzień składania ofert 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 6 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 5) w przypadku podmiotu udostępniającego zasoby: oświadczenie o aktualności oświadczenia w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ. 11. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest objęte finansowaniem zewnętrznym w ramach zadania pn. „Zakup niezbędnych środków transportu i łodzi oraz sprzętu specjalistycznego dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie”, w ramach Działania 1.9 Kontrola i egzekwowanie przepisów wspólnej polityki rybołówstwa w zakresie Priorytetu 1. Wspieranie zrównoważonego rybołówstwa oraz odbudowy i ochrony żywych zasobów wodnych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38113000 Sonars
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa kamer termowizyjnych na potrzeby PSR w Lublinie
Description: Zakup nowych kamer termowizyjnych o rozdzielczości min. 640x480px i zasięgu min. 1700m - 20szt. Zasady oceny ofert według ustalonych kryteriów 1) Kryterium Cena Najniższa wartość kryterium Cena C = ------------------------------------------ x 60 % Cena oferty badanej 2) Kryterium Przedłużenie okresu gwarancji (G) Cz. 1 -Przedłużenie okresu gwarancji (min. 24 msc – maks. 60 msc.) 40 %
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa lornetek termowizyjnych na potrzeby PSR w Lublinie
Description: Zakup nowych lornetek termowizyjnych o rozdzielczości min. 640x512px i zasięgu min. 1800m - 20szt 2. Zasady oceny ofert według ustalonych kryteriów Ocena ofert dokonywana będzie według następującego wzoru: 1) Kryterium Cena Najniższa wartość kryterium Cena C = ------------------------------------------ x 60 % Cz. 2 -Przedłużenie okresu gwarancji (min. 24 msc – maks. 60 msc.) 20 %3) Kryterium Parametry techniczne (T) Cz. 2 – zwiększenie zasięgu detekcji termicznej lornetki termowizyjnej Zamawiający przyzna punkty w kryterium „parametry techniczne” za zaoferowanie przez Wykonawcę lornetki termowizyjnej o zasięgu detekcji termicznej przekraczającym wartość minimalną 1 800 m określoną w OPZ. Do oceny Zamawiający przyjmie wartość transmisji światła wynikającą z dokumentacji technicznej producenta, karty katalogowej producenta albo innego równoważnego dokumentu producenta. Oferta, w której zaoferowany zasięg detekcji termicznej wynosi co najmniej 1 800 m, otrzyma 0 pkt. Za każde zwiększenie zasięgu ponad wskazane progi Zamawiający przyzna odpowiednio 5, 10, 15 albo 20 pkt, zgodnie z tabelą poniżej. Zasięg detekcji termicznej Liczba punktów 1 800 m 0 powyżej 1 800 m do 2 000 m 5 powyżej 2 000 m do 2 200 m 10 powyżej 2 200 m do 2 400 m 15 powyżej 2 400 m 20
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa lornetek z dalmierzem laserowym na potrzeby PSR w Lublinie
Description: Dostawa 20 szt. nowych lornetek 10x42 z transmisją światła i dalmierzem laserowym 2. Zasady oceny ofert według ustalonych kryteriów Ocena ofert dokonywana będzie według następującego wzoru: 1) Kryterium Cena Najniższa wartość kryterium Cena C = ------------------------------------------ x 60 % Cena oferty badanej Cz. 3 -Przedłużenie okresu gwarancji (min. 60 msc – maks. 120 msc) 20 %Cz. 3 – zwiększenie parametru transmisji światła Zamawiający przyzna punkty za zaoferowanie lornetki dziennej z dalmierzem laserowym o transmisji światła wyższej niż minimalna wartość wymagana w OPZ, tj. 80%. Do oceny Zamawiający przyjmie wartość transmisji światła wynikającą z dokumentacji technicznej producenta, karty katalogowej producenta albo innego równoważnego dokumentu producenta. W przypadku braku potwierdzenia parametru w dokumentacji producenta Zamawiający przyjmie, że oferowany sprzęt spełnia wyłącznie parametr minimalny wymagany w OPZ, tj. 80%, i przyzna 0 pkt. Transmisja światła zaoferowana w ofercie Liczba punktów 80,0% 0 pkt powyżej 80,0% do 85,0% 5 pkt powyżej 85,0% do 90,0% 10 pkt powyżej 90,0% do poniżej 95,0% 15 pkt co najmniej 95,0% 20 pkt