2. Procedure
Procedure
Title: dostawy systemów do przezskórnego zamykania ubytków przegrody międzyprzedsionkowej ASD/PFO wraz z kompatybilnymi zestawami dostarczającymi, prowadnikami oraz akcesoriami do wykonywania procedur kardiologii strukturalnej
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy systemów do przezskórnego zamykania ubytków przegrody międzyprzedsionkowej ASD/PFO wraz z kompatybilnymi zestawami dostarczającymi, prowadnikami oraz akcesoriami do wykonywania procedur kardiologii strukturalnej, które zostały podzielone na 2 Części. Depozyt. Zamawiający, po zawarciu umowy, wymaga zabezpieczenia przedmiotu umowy poprzez złożenie do depozytu wyrobów medycznych wymienionych powyżej.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający na podstawie art. 138. ust. 2 pkt 2 u.p.z.p. wyznacza 15 dniowy termin składania ofert, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia konieczności zabezpieczenia realizacji interwencji przezskórnego zamykania ubytków ASD/PFO w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111740 Angioplasty devices
Additional classification (cpv): 33184100 Surgical implants, 33141200 Catheters
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CZĘŚĆ 1
Description: Systemy do przezskórnego zamykania ubytków przegrody międzyprzedsionkowej ASD/PFO
Options:
Description of the options: 6. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. u.p.z.p. na poniższych zasadach: 1) w zakresie przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia składa się z części gwarantowanej i z części objętej prawem opcji. b) Cześć gwarantowana obejmuje minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia, oznaczona dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość minimalna”. Część objęta prawem opcji obejmuje maksymalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia, oznaczona dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość maksymalna”. 2) w zakresie terminu realizacji umowy: a) Gwarantowany termin realizacji umowy wynosi 4 miesiące, termin objęty prawem opcji wynosi dodatkowe 2 miesiące. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo przedłużając termin realizacji zamówienia o 2 miesiące bądź częściami poprzez przedłużanie terminu realizacji umowy, o krótsze okresy, maksymalnie do osiągnięcia 2 miesięcy. b) Z prawa opcji w zakresie terminu realizacji umowy Zamawiający może skorzystać w przypadku niewykorzystania dostaw całości asortymentu określonego umową w pierwotnie określonym terminie realizacji zamówienia. 3) zapisy wspólne dla obu zakresów: a) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie. b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w miarę posiadanych środków finansowych i w przypadku wystąpienia takiej potrzeby związanej ze zwiększoną liczbą pacjentów powodującą zwiększone zużycie przedmiotu zamówienia. c) Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. d) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. e) Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji. 7. Szczegółowe warunki wykonania zamówienia, w tym w zakresie prawa opcji, zostały określone w umowie, której wzór stanowi załącznik do SWZ. Wzór umowy zostanie dostosowany do treści oferty Wykonawcy w zakresie w jakim będzie to niezbędne mając na względzie właściwości Wykonawcy oraz oferowanego asortymentu.
Lot: LOT-0002
Title: CZĘŚĆ 2