2. Procedure
Procedure
Title: ŠZM pre nekoronárne vaskulárne, diagnostické a terapeutické rádiologické intervencie III
Description: Predmetom zákazky je špeciálny zdravotnícky materiál s názvom ŠZM pre nekoronárne vaskulárne, diagnostické a terapeutické rádiologické intervencie III, určený pre Oddelenie intervenčnej angiológie na plánované obdobie obstarávania 36 mesiacov. Podrobný opis predmetu zákazky vrátane technických špecifikácií tvorí časť súťažných podkladov B.2 Opis predmetu zákazky.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141200 Catheters
Additional classification (cpv): 33141240 Catheter accessories, 33141310 Syringes, 33184100 Surgical implants, 33184200 Vascular prostheses, 44333000 Wire
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Časť 01: Špeciálny zdravotnícky materiál so zameraním na zavádzače s ohybnou špičkou určené pre perkutánne intervenčné výkony, dostupné v rozsahu priemerov približne 6.5F až 13.8F, dĺžok 45 – 100 cm, s variabilnou krivkou ohybu približne 7 – 39 mm, v rovných aj predtvarovaných konfiguráciách. Ďalej sa požadujú nízkoprofilové podporné katétre určené na prechod a re-entry pri liečbe chronických totálnych oklúzií a stenotických alebo okludovaných lézií v periférnych cievach, s nastaviteľnou nitinolovou ihlou umožňujúcou 360° rotáciu, v priemeroch približne 2.9F a 4F a dĺžkach približne 80 cm a 120 cm. Rovnako sa požadujú balónexpandibilné kobalt-chrómové kryté stentgrafty so sendvičovou konštrukciou (dvojitý stent a dvojitá PTFE membrána), poskytujúce vysokú radiálnu silu, stabilitu a spoľahlivé utesnenie cievy, určené na permanentnú implantáciu v iliakálnych a renálnych artériách vrátane použitia pri komplexných endovaskulárnych výkonoch, v rozsahu priemerov približne 5 – 10 mm a dĺžok približne 27 – 78 mm, kompatibilné so zavádzačmi približne 7F – 10F a 0.035″ vodičom, s pracovnou dĺžkou systému približne 120 cm. Súčasťou požiadavky sú aj balónexpandibilné kobalt-chrómové kryté stentgrafty určené na spojenie fenestrácií aortálnych stentgraftov s viscerálnymi alebo renálnymi artériami pri liečbe komplexných aneuryziem, zabezpečujúce zachovanie perfúzie, dostupné v kombinovaných priemeroch (proximálny/distálny) približne 5/8 mm až 9/11 mm a dĺžkach približne 22 – 37 mm, kompatibilné so zavádzačmi približne 6F – 7F a 0.035″ vodičom, s pracovnou dĺžkou systému približne 120 cm. Súčasťou požiadavky je aj dedikovaný flarovací balónik na optimalizáciu proximálneho zakončenia v oblasti fenestrácie a minimalizáciu rizika endoleaku. Ďalej sa požadujú nitinolové filtre dolnej dutej žily určené na dočasné aj permanentné použitie, na prevenciu pľúcnej embólie zachytávaním trombov, kompatibilné so zavádzačom približne 5F, pre cievy s priemerom do približne 30 mm, s dĺžkou zavádzacieho systému približne 70 cm a 100 cm. Súčasťou požiadavky sú aj systémy na manipuláciu a extrakciu cudzích telies z cievneho riečiska využívajúce viacslučkový snare mechanizmus s predtvarovanou špičkou katétra (približne do 15°), s priemerom slučiek približne od 2 mm do 45 mm, kompatibilné so zavádzačmi približne 3.2F až 7F. Všetko vrátane príslušenstva. 1. Zavádzače s ohybnou špičkou 50 ks 2. Podporný katéter 50 ks 3. Balón-expandovateľný Co-Cr stentgraft 200 ks 4. Balón-expandovateľný Co-Cr stentgraft pri FEVAR 50 ks 5. Nitinolový filter 30 ks 6. Nástroj na manipuláciu a extrakciu cudzích telies 30 ks
Internal identifier: 239/2026/VO/KB/01
Lot: LOT-0002
Description: Časť 02: Špeciálny zdravotnícky materiál pre intervenčnú rádiológiu so zreteľom najmä na zavádzací set s architektúrou trojvrstvovej steny katétra, atraumatickým hrotom s rôznymi tvarmi zahnutia a hemostatickým 3 cestným ventilom s priemeroch 4 F – 9 F, dĺžkou katétra 45 až 90 cm. Zavádzací set s hydrofilným katétrom s priemerom 4 F – 7F pre radiálny prístup a 4 F – 24 F pre femorálny prístup, a architektúrou tenkej steny zaručujúcou zväčšený vnútorný priemer. Zavádzací set s architektúrou trojvrstvovej steny katétra, s nastaviteľným hemostatickým ventilom pre procedúry TAA, AAA, TAVI, TPVI a podobne systémom jednoduchého stlačenia, s hydrofilným krytím zavádzača a rádioluminescenčnou značkou na distálnom konci vo veľkostiach od 10 F po 18 F. Hydrofilný angiografický katéter pre koronárnu a periférnu angiografiu, s pletenou štruktúrou z kovovej sieťoviny, v tvaroch JR, AR, JL, AL, MPA, IM, Cobra, Head Hunter, SIM a podobne, a veľkostiach 4, 5 a 6 F a dĺžkach 80 až 130 cm. Hydrofilny vodiaci drôt s nitinolovým jadrom zaručujúcim vynikajúcu stálosť tvaru hrotu (tvar A, J, Straigth) a vynikajúcu odolnosť voči zlomeniu v priemeroch 0.018" až 0.038" a dĺžkach 120 až 260 cm. Mikrokatéter s technológiou tenkej steny, vo veľkostiach 1.8 F, 2.0 F, 2.2 F, 2.5 F, 2.7 F a zakriveniami 45°, 70°, J, Swan Neck, Cobra, Straight s jednou alebo dvoma markermi. Tlaková striekačka s analógovým a floresčenčným manometrom, tlakom do 30 ATM (440 psi), objemom valca 20 ml alebo 30 ml. Set Hemostatického Y ventilu so systémom "Push & Pull", v dĺžkach 82, 89 a 99 mm, s nominálnym ID 10 F a vo variantách Single Valve, Double Valve - type II, type IV. 1. Hydrofílny vodiaci drôt s nitinolovým jadrom 500 ks 2. Zavádzací set s architektúrou trojvrstvovej steny katétra 300 ks 3. Zavádzací set s hydrofilným katétrom s priemerom a architektúrou tenkej steny 300 ks 4. Tlaková striekačka 300 ks 5. Zavádzací set s architektúrou trojvrstvovej steny katétra, s nastaviteľným hemostatickým ventilom 300 ks 6. Hydrofilný angiografický katéter 500 ks 7. Set Hemostatického Y ventilu so systémom "Push & Pull“ 300 ks 8. Mikrokatéter s technológiou tenkej steny 50 ks
Internal identifier: 239/2026/VO/KB/02