2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa oprogramowania standardowego wraz z licencjami, prawami do aktualizacji oraz subskrypcjami
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania standardowego wraz z licencjami, prawami do aktualizacji oraz subskrypcjami. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (dalej w skrócie: „OPZ”). 2. Zamówienie składa się z zakresu podstawowego oraz prawa opcji: a) zakres podstawowy obejmuje dostawę i aktywację subskrypcji, gdzie pierwszy Okres Subskrypcji rozpoczyna się w dniu 1 listopada 2026 r. W przypadku zawarcia niniejszej umowy po dniu 1 listopada 2026 r., pierwszy Okres Subskrypcji rozpoczyna się w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy przez obie Strony. Kolejne Okresy Subskrypcji rozpoczynają się bezpośrednio po upływie okresu poprzedniego, przy czym łączny czas trwania subskrypcji wynosi 36 miesięcy, b) prawo opcji obejmuje dodatkowe dostawy produktów w pierwszym Okres Subskrypcji oraz drugim Okresie Subskrypcji. 3. Wszędzie tam, gdzie Zamawiający, opisując w SWZ oraz OPZ przedmiot zamówienia, użył znaków towarowych lub innych określeń charakteryzujących wyroby dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania wyrobów równoważnych i oceniając równoważność będzie się kierował kryteriami wskazanymi w OPZ (pkt 4 – „Warunki równoważności - specyfikacja techniczno-eksploatacyjna i cech użytkowych Produktów”). Ciężar wykazania, że oferowane wyroby równoważne opisywanym przez Zamawiającego spełniają wymagania Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy – w tym zakresie Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z treścią rozdziału VIa SWZ. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zastosowanie mają zasady zgodnie z treścią rozdziału VIa SWZ. Szczegółowe warunki równoważności zostały opisane w OPZ. 4. Zamawiający wymaga od Wykonawców, którzy oferują wyroby równoważne: a) wskazania w treści oferty oferowanego produktu równoważnego w sposób i na poziomie szczegółowości określonym w dokumentach zamówienia, b) potwierdzenia równoważności zaoferowanych produktów poprzez wskazanie ich w formularzu oferty i wykazanie, że zaoferowane Produkty spełniają wszystkie opisane w SWZ kryteria oceny równoważności, c) złożenia wraz z ofertą po jednym egzemplarzu oferowanego Produktu równoważnego (mogą to być licencje lub subskrypcje tymczasowe, w pełni zgodne z oferowanymi), wraz z instrukcją, w jaki sposób można z tych licencji lub subskrypcji skorzystać, np. poprzez wskazanie adresu internetowego, pod którym można zapoznać się z tym oprogramowaniem. Produkt powinien zostać dostarczony w formie umożliwiającej Zamawiającemu przeprowadzenia w jego siedzibie weryfikacji, przez okres potrzebny Zamawiającemu, czy Produkt spełnia warunki równoważności. 5. Zamawiający będzie dokonywał weryfikacji równoważności oferowanego oprogramowania poprzez sprawdzenie jego pełnej zgodności z wymaganiami określonymi w SWZ. Sprawdzenie będzie polegać na wielokrotnym przeprowadzeniu testów w warunkach produkcyjnych w ramach istniejącego systemu opartego o wymienione pakiety oprogramowania i subskrypcji, z użyciem urządzeń peryferyjnych Zamawiającego, na arkuszach, bazach danych i plikach Zamawiającego, z dołączeniem do usługi katalogowej Zamawiającego — Active Directory. Negatywny wynik sprawdzenia skutkować będzie odrzuceniem oferty, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp, z powodu niezgodności treści oferty z warunkami zamówienia. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z prawa opcji, zgodnie z postanowieniami wzoru umowy oraz OPZ. Zamawiający nie gwarantuje zakupu produktów w ramach prawa opcji. Zamawianie produktów w ramach prawa opcji będzie się odbywało w miarę potrzeb Zamawiającego i dostępności budżetu. Ceny jednostkowe subskrypcyjnych Produktów w ramach prawa opcji muszą być tożsame z cenami jednostkowymi odpowiednich produktów podstawowych zawartymi w ofercie Wykonawcy. Specyfikację ilościową dotyczącą zakupu produktów podstawowych, których dostawa następuje po zawarciu umowy zgodnie z jej warunkami oraz produktów w ramach prawa opcji określa OPZ. 7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał oficjalny dokument, wydany przez firmę Microsoft, potwierdzający posiadanie statusu Licensing Solution Provider (LSP) na terenie Polski, a w przypadku oferowania produktów równoważnych, posiadał oficjalny dokument, wydany przez producenta oferowanego oprogramowania, potwierdzający status oficjalnego dystrybutora oprogramowania na terenie Polski. 8. Wykonawca oświadcza i gwarantuje, że produkty oraz usługi ICT (w tym usługi chmurowe) są zgodne z aktualnymi wymaganiami ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Internal identifier: 086/2026/FZ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48311000 Document management software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania standardowego wraz z licencjami, prawami do aktualizacji oraz subskrypcjami. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (dalej w skrócie: „OPZ”). 2. Zamówienie składa się z zakresu podstawowego oraz prawa opcji: a) zakres podstawowy obejmuje dostawę i aktywację subskrypcji, gdzie pierwszy Okres Subskrypcji rozpoczyna się w dniu 1 listopada 2026 r. W przypadku zawarcia niniejszej umowy po dniu 1 listopada 2026 r., pierwszy Okres Subskrypcji rozpoczyna się w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy przez obie Strony. Kolejne Okresy Subskrypcji rozpoczynają się bezpośrednio po upływie okresu poprzedniego, przy czym łączny czas trwania subskrypcji wynosi 36 miesięcy, b) prawo opcji obejmuje dodatkowe dostawy produktów w pierwszym Okres Subskrypcji oraz drugim Okresie Subskrypcji. 3. Wszędzie tam, gdzie Zamawiający, opisując w SWZ oraz OPZ przedmiot zamówienia, użył znaków towarowych lub innych określeń charakteryzujących wyroby dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania wyrobów równoważnych i oceniając równoważność będzie się kierował kryteriami wskazanymi w OPZ (pkt 4 – „Warunki równoważności - specyfikacja techniczno-eksploatacyjna i cech użytkowych Produktów”). Ciężar wykazania, że oferowane wyroby równoważne opisywanym przez Zamawiającego spełniają wymagania Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy – w tym zakresie Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z treścią rozdziału VIa SWZ. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zastosowanie mają zasady zgodnie z treścią rozdziału VIa SWZ. Szczegółowe warunki równoważności zostały opisane w OPZ. 4. Zamawiający wymaga od Wykonawców, którzy oferują wyroby równoważne: a) wskazania w treści oferty oferowanego produktu równoważnego w sposób i na poziomie szczegółowości określonym w dokumentach zamówienia, b) potwierdzenia równoważności zaoferowanych produktów poprzez wskazanie ich w formularzu oferty i wykazanie, że zaoferowane Produkty spełniają wszystkie opisane w SWZ kryteria oceny równoważności, c) złożenia wraz z ofertą po jednym egzemplarzu oferowanego Produktu równoważnego (mogą to być licencje lub subskrypcje tymczasowe, w pełni zgodne z oferowanymi), wraz z instrukcją, w jaki sposób można z tych licencji lub subskrypcji skorzystać, np. poprzez wskazanie adresu internetowego, pod którym można zapoznać się z tym oprogramowaniem. Produkt powinien zostać dostarczony w formie umożliwiającej Zamawiającemu przeprowadzenia w jego siedzibie weryfikacji, przez okres potrzebny Zamawiającemu, czy Produkt spełnia warunki równoważności. 5. Zamawiający będzie dokonywał weryfikacji równoważności oferowanego oprogramowania poprzez sprawdzenie jego pełnej zgodności z wymaganiami określonymi w SWZ. Sprawdzenie będzie polegać na wielokrotnym przeprowadzeniu testów w warunkach produkcyjnych w ramach istniejącego systemu opartego o wymienione pakiety oprogramowania i subskrypcji, z użyciem urządzeń peryferyjnych Zamawiającego, na arkuszach, bazach danych i plikach Zamawiającego, z dołączeniem do usługi katalogowej Zamawiającego — Active Directory. Negatywny wynik sprawdzenia skutkować będzie odrzuceniem oferty, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp, z powodu niezgodności treści oferty z warunkami zamówienia. 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał oficjalny dokument, wydany przez firmę Microsoft, potwierdzający posiadanie statusu Licensing Solution Provider (LSP) na terenie Polski, a w przypadku oferowania produktów równoważnych, posiadał oficjalny dokument, wydany przez producenta oferowanego oprogramowania, potwierdzający status oficjalnego dystrybutora oprogramowania na terenie Polski. 7. Wykonawca oświadcza i gwarantuje, że produkty oraz usługi ICT (w tym usługi chmurowe) są zgodne z aktualnymi wymaganiami ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Options:
Description of the options: Zamówienie składa się z zakresu podstawowego oraz prawa opcji: a) zakres podstawowy obejmuje dostawę i aktywację subskrypcji, gdzie pierwszy Okres Subskrypcji rozpoczyna się w dniu 1 listopada 2026 r. W przypadku zawarcia niniejszej umowy po dniu 1 listopada 2026 r., pierwszy Okres Subskrypcji rozpoczyna się w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy przez obie Strony. Kolejne Okresy Subskrypcji rozpoczynają się bezpośrednio po upływie okresu poprzedniego, przy czym łączny czas trwania subskrypcji wynosi 36 miesięcy, b) prawo opcji obejmuje dodatkowe dostawy produktów w pierwszym Okres Subskrypcji oraz drugim Okresie Subskrypcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z prawa opcji, zgodnie z postanowieniami wzoru umowy oraz OPZ. Zamawiający nie gwarantuje zakupu produktów w ramach prawa opcji. Zamawianie produktów w ramach prawa opcji będzie się odbywało w miarę potrzeb Zamawiającego i dostępności budżetu. Ceny jednostkowe subskrypcyjnych Produktów w ramach prawa opcji muszą być tożsame z cenami jednostkowymi odpowiednich produktów podstawowych zawartymi w ofercie Wykonawcy. Specyfikację ilościową dotyczącą zakupu produktów podstawowych, których dostawa następuje po zawarciu umowy zgodnie z jej warunkami oraz produktów w ramach prawa opcji określa OPZ.