477236-2021 - ResultRomania-Pantelimon: Construction work for water and sewage pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de execuţie lucrări R-09 „Extindere reţele alimentare cu apă, reţele de canalizare, staţii de pompare apă uzată în Cornetu, Ciorogarla, Domnesti“ pentru „Proiect regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Ilfov, in perioada 2014 - 2020“
Reference number: 25709173/2019/12
II.1.2.
Main CPV code
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
II.1.4.
Short description
Contract de execuţie lucrări R-09 “Extindere reţele alimentare cu apă, reţele de canalizare, staţii de pompare apă uzată în Cornetu, Ciorogarla, Domnesti” - Contractul de lucrari cuprinde executia constructiilor civile, a instalatiilor mecanice, electrice si automatizare, inclusiv furnizarea si montarea echipamentelor aferente, pentru reabilitarea şi extinderea reţelelor de alimentare cu apă, a reţelelor de canalizare şi a staţiilor de pompare apă uzată, în conformitate cu cerinţele / impunerile şi restricţiile specificate în documentele achiziţiei.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. termenul limita pana la care entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare este de 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221211 Underpass, 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45232152 Pumping station construction work, 45233144 Overpass construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Contractul include realizarea următoarelor lucrări de alimentare cu apă şi canalizare în localităţile Cornetu, Ciorogarla, Domnesti conform tabelului urmator:
Extindere retea distributie Cornetu - km 19,13
Reabilitare retea canalizare Cornetu - km 0,603
Extindere retea canalizare Cornetu - km 25,925
Statii noi de pompare apa uzata Cornetu - buc 10
Extindere retea distributie Ciorogarla - km 31,318
Extindere retea canalizare Ciorogarla - km 28,097
Statii noi de pompare apa uzata Ciorogarla - buc 13
Extindere retea distributie Domnesti - km 19,835
Extindere retea canalizare Domnesti - km 27,711
Statii noi de pompare apa uzata Domnesti - buc 18
Antreprenorul va executa lucrarile aferente acestei proceduri in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, specializarea necesara realizarii contractului,
Descrierea detaliata se regaseste in fisierul atasat cu denumirea Instructiuni pentru ofertanti.
Durata de executie a lucrarilor este de 35 de luni de la data ordinului de incepere si 36 luni perioada de notificare a defectelor.
CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire este initiata sub incidenta prezentei clauze suspensive, in sensul ca incheierea contractului de achizitie publica este conditionata de obtinerea finantarii pentru proiectul POIM, din care face parte prezentul contract, descrierea detaliata se regaseste in fisierul distinct Instructiuni pentru ofertanti.