477374-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy C 11, C21, G11, G 12.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy C 11, C21, G11, G 12.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej C 11, C 21, G 11, G 12, którego opis wraz ze wskazaniem lokalizacji zawierają Załączniki nr 1a-d do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ. 2. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) zwanej dalej ustawą Prawo energetyczne oraz wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi. 3. Wykonawca musi posiadać Generalną Umowę Dystrybucyjną zawartą z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego tj. Stoen Operator Sp. z o.o. (dla obiektów w Warszawie) lub PGE Dystrybucja S.A. (dla obiektu w: Jabłonna, Konstancin Jeziorna, Marki, Stanisławów, Błonie, Mrozy, Żabia Wola, Wiązowna, Prażmów, Leszno, Pomiechówek, Radzymin, Raszyn, Karczew, Warszawa-Wesoła ul. I Praskiego Pułku 21). 4. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do bilansowania handlowego energii zakupionej przez Zamawiającego. 5. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (tj. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1), zwanym dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) dministratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00-150 Warszawa; adres e-mail: iod@ksp.policja.gov.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: Dostawę energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy C 11, C21, G11, G 12, nr ref.: WZP-1984/26/103/AG; 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8) posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*; c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**; d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b, c i f RODO. *Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z Ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. **Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego. 7. Termin związania ofertą - w każdym zadaniu - upływa w dniu: 09.11.2026 r. 8. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane. 9. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
Internal identifierWZP-1984/26/103/AG
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedure1.O udzielenie zamówienia – w każdym Zadaniu - mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ. 2.Zamawiający wymaga – w każdym Zadaniu - wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej, tj.: Wykonawca musi posiadać ważną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, do których uzyskania Wykonawca zobowiązany jest na podstawie art.32 ust.1 pkt.4 Prawo energetyczne (Dz.U. z 2026 poz.43 z późn. zm.) 2. O udzielenie przedmiotowego zamówienia – w każdym Zadaniu - mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 7, 8 i 10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) ze zm., dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1) oraz zmienionym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
LotLOT-0001
TitleZadanie nr 1 – Dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej C11;
Description1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej C 11, którego opis wraz ze wskazaniem lokalizacji zawierają Załączniki nr 1a-d do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ.
Internal identifierZadanie nr 1
Options
Description of the optionsZamawiający nie przewiduje opcji i odnowień
LotLOT-0002
TitleZadanie nr 2 – Dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej C21;
Description1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej C 21, którego opis wraz ze wskazaniem lokalizacji zawierają Załączniki nr 1a-d do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ.
Internal identifierZadanie nr 2
LotLOT-0003
TitleZadanie nr 3 – Dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej G11;
Description1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej G11, którego opis wraz ze wskazaniem lokalizacji zawierają Załączniki nr 1a-d do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ.
Internal identifierZadanie nr 3
LotLOT-0004
TitleZadanie nr 4 – Dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej G12.
Description1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów zakwalifikowanych do grupy taryfowej G12, którego opis wraz ze wskazaniem lokalizacji zawierają Załączniki nr 1a-d do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ.
Internal identifierZadanie nr 4