478387-2026 - Competition
Hungary – Public road transport services – Közforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleKözforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
DescriptionKözforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése szóló dízel autóbusszal, szolgáltatási keretszerződés keretében – C6
Internal identifierEKR000890702026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleKözforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése – C6
DescriptionSzolgáltató a Szerződés időtartama alatt jogosult és köteles a Szolgáltatás nyújtására az alábbiak szerint: - az alap járműmennyiség (20 db) tekintetében: 1.380.000 kocsikilométer (kkm) + 20 % opció éves hasznos utasszállító vonali (a viszonylat azonos végállomásán a leszállóhely és a felszállóhely közötti, végállomási technológiában rögzített útvonal távolságát magába foglaló) kkm teljesítmény szolgáltatás, - az opciós járműmennyiség (6 db) tekintetében: 414.000 kocsikilométer (kkm) + 20 % opció éves hasznos utasszállító vonali (a viszonylat azonos végállomásán a leszállóhely és a felszállóhely közötti, végállomási technológiában rögzített útvonal távolságát magába foglaló) kkm teljesítmény szolgáltatás teljesítésére szóló forgalmi autóbusszal, azzal, hogy Megrendelő a Szerződés aláírásával évente átlag 69.000 kkm/jármű teljesítmény lehívására kötelezettséget vállal. Ajánlatkérő rögzíti, hogy összességében alap járműmennyiség (20 db) és az opciós járművekre (6 db) mindösszesen évente az alábbi mennyiség lehívására jogosult: 1.794.000 kocsikilométer + 20% opciós éves kkm teljesítmény, teljesítményopcióval növelve: 2.152.800 kkm/év. A Szolgáltatás megkezdése az alábbi ütemezésben történik (tervezett forgalomba állás): - 5 db jármű 2027.08.01. napja - 15 db jármű 2027.08.31. napja áll forgalomba. A rendelkezésre álló 20 % kkm teljesítmény opció, valamint a járműdarabszámra vonatkozó 6 db opciós mennyiség lehívása Megrendelő diszkrecionális joga, tehát az opciós mennyiségek lehívását (igénybevételét) Szolgáltató nem jogosult követelni, illetve a lehívás elmaradása esetén semmilyen követelést Megrendelővel szemben nem támaszthat. Az éves teljesítménykeretek betartását tört naptári év esetében a napok és a járművek számával arányosítva értendő. Megrendelő Szolgáltatónak 1370/2007/EK rendelet 2. cikk f) pontja szerint meghatározott kizárólagos jogot nem biztosít. A Szolgáltatáshoz kapcsolódó feladat a jármű fedélzetén jutalék ellenében – külön ügynöki szerződés keretében – menetjegy- és bérletértékesítési feladatok ellátása, továbbá elsőajtós technológia alkalmazása esetén utazási jogosultság ellenőrzési tevékenység végzése. Dél-Buda – Dél-Pest, a 7-es út budapesti szakasza és az Üllői út által bezárt területen, az ajánlatkérő által üzemeltetett viszonylatokon, a megjelölt mennyiségen (km igény) belül, a szerződés időbeli hatálya alatt menetrendszerű, közforgalmú autóbusz-közlekedési közszolgáltatás ellátása, általa biztosított autóbuszokkal és személyzettel. A járműveknek rendelkezniük kell olyan, az EU-ban kiadott érvényes típusbizonyítvánnyal, melyet Magyarországon az illetékes közlekedési hatóság a forgalomba helyezési eljárás során elfogadott; Szolgáltató csak a közbeszerzési eljárás során meghatározott műszaki paramétereknek megfelelő, Ajánlatkérő által elfogadott járművekkel teljesítheti a szolgáltatást; A szolgáltatásban részt vevő összes új Járműnek azonos típussal és járműhajtással kell rendelkezni; A szolgáltatónak biztosítani kell a járművek üzemeltetéséhez, energiaellátásához szükséges infrastrukturális hátteret. - A menetrend szerinti autóbusz járatok nyertes ajánlattevő által biztosított autóbuszokkal és személyzettel történő teljes körű üzemeltetése. Az autóbuszokat a szolgáltató saját költségére, felelősségére és terhére üzemelteti, és karbantartja. A menetrendszerű, közforgalmú autóbusz-közlekedés ellátásához szükséges autóbuszokat a szolgáltató kizárólag a szerződésben rögzített menetrendszerű, közforgalmú autóbusz-közlekedés ellátásához használhatja. Szolgáltató autóbuszok karbantartását és javítását köteles olyan helyen végez(tet)ni, mely megfelel az 1/1990. (IX. 29.) KHVM rendeletben (a gépjárműfenntartó tevékenység személyi és dologi feltételeiről) vagy ennek helyébe lépő jogszabályban előírtaknak. Amennyiben a műszaki előírásoknak megfelelő új Járművel/Járművekkel a Szolgáltató a szolgáltatást részben vagy egészben a tervezett beállási ütemezésnek megfelelően nem tudja megkezdeni, úgy a teljesítést legalább az Előtét járműre vonatkozó (az általános 2/AE sz mellékletben megadott műszaki elvárásokban megadott) műszaki paraméterű járművekkel köteles megkezdeni. Szolgáltatónak az új autóbuszokkal történő forgalomba állásig van lehetősége az Előtét járművekkel szolgáltatni. Az Előtét járművel történő szolgáltatásra 2027.08.01. napjától kezdődően (legfeljebb 5 db), valamint 2027.08.31. napjától kezdődően (legfeljebb további 15 db, azaz összesen legfeljebb összesen 20 db) az új autóbuszok beállásának időpontjáig van lehetőség, melynek legkésőbbi időpontja a Szerződés aláírásától számított 21. hónap első napja. Az elkészült új Járművek forgalomba állítása folyamatosan történhet, az Előtét járművek igénybevételének szükségessége, azaz ehhez igazodik. Amennyiben a felhívás, illetve a közbeszerzési dokumentum bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevőt terheli.
Internal identifierEKR000890702026/1
Options
Description of the optionsTeljesítmény opció: Ajánlatkérő járművenként jogosult az alapmennyiségen (69.000 vonali kocsikilométer/év/jármű) felül legfeljebb további 20 % (13.800 vonali kocsikilométer/év/jármű) teljesítmény lehívására a teljes járműmennyiség tekintetében. Jármű opció: Ajánlatkérő jogosult az alapmennyiségen (20 darab jármű) felül legfeljebb további 30 % (6 darab) szóló dízel járművel közforgalmú autóbuszvonal üzemeltetés megrendelésére. Az opciós járműmennyiség (6 db) tekintetében Ajánlatkérő az alábbiak megrendelésére jogosult: 414.000 kocsikilométer (kkm) + 20 % opció éves hasznos utasszállító vonali (a viszonylat azonos végállomásán a leszállóhely és a felszállóhely közötti, végállomási technológiában rögzített útvonal távolságát magába foglaló) kkm teljesítmény szolgáltatás A rendelkezésre álló 20 % kkm, valamint a járműdarabszámra vonatkozó 6 db opciós mennyiség lehívása Megrendelő diszkrecionális joga, tehát az opciós mennyiségek lehívását (igénybevételét) Szolgáltató nem jogosult követelni, illetve a lehívás elmaradása esetén semmilyen követelést Megrendelővel szemben nem támaszthat. Amennyiben a Járműopció lehívásról dönt Megrendelő, úgy azt egy (1) alkalommal az alábbi időszakban jelezheti a Szolgáltató felé: Jelzés első napja: a szerződéskötés napja Jelzés utolsó napja: 2028.12.31. napja A fenti időszakot követően az opció lehívás a Felek közös megegyezése alapján történik.
478387-2026 - Licitación
Hungría – Servicios de transporte por la vía pública – Közforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoEKR000890702026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 60112000 Servicios de transporte por la vía pública
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador internoEKR000890702026/1
Opciones
478387-2026 - Konkursas
Vengrija – Viešojo kelių transporto paslaugos – Közforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusEKR000890702026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 60112000 Viešojo kelių transporto paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatoriusEKR000890702026/1
Pasirinkimo galimybės
478387-2026 - Kompetizzjoni
L-Ungerija – Servizzi ta' trasport pubbliku bit-triq – Közforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internEKR000890702026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 60112000 Servizzi ta' trasport pubbliku bit-triq
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur internEKR000890702026/1
Għażliet
478387-2026 - Procedura konkurencyjna
Węgry – Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego – Közforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikatorEKR000890702026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60112000 Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikatorEKR000890702026/1
Opcje
478387-2026 - Concurso
Hungria – Serviços de transporte público rodoviário – Közforgalmú autóbuszvonalak üzemeltetése - C6
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 60112000 Serviços de transporte público rodoviário
Opções