2. Procedure
Procedure
Title: „RESA – rozwój ekonomicznej strefy awiacji: komponent FLIGHT ECO CENTER”
Description: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę w zakresie objętym dokumentacją projektową dla inwestycji pn.: „RESA – rozwój ekonomicznej strefy awiacji: komponent FLIGHT ECO CENTER”, w tym: Budowę hali demontażu samolotów wraz z częścią magazynową; budowę abonenckiej stacji transformatorowej z agregatem prądotwórczym; budowę wiaty na odpady; rozbiórkę i budowę ogrodzenia zewnętrznego; budowę przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, ciepłowniczego; budowę przyłącza SN 15 kV; budowę przyłączy i zewnętrznych instalacji elektroenergetycznych nn 0,4 kV; budowę instalacji zewnętrznych oświetlenia terenu oraz oświetlenia nawigacyjnego, rozbiórkę i budowę telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej wraz z instalacjami zewnętrznymi i urządzeniami teletechnicznymi; budowę zbiornika przeciwpożarowego; budowę zbiornika retencyjno-rozsączającego, budowę drogi kołowania, płyty przedhangarowej wraz z oznakowaniem poziomym stanowiska prób silnikowych oraz miejsca na odpady; budowę dróg, placów manewrowych, parkingu, ciągów pieszych; na terenie portu lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach, na działkach nr 463/37, 463/40, 464/7, 3883/1, 3883/3 oraz 463/58, obręb nr: 0028 Szymany, gmina Szczytno, powiat szczycieński, województwo warmińsko-mazurskie. 2. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na trzy zadania w celu zwiększenia dostępności zamówienia i zapewnienia konkurencyjności postępowania. 3. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowi Załącznik nr 1 do SWZ, który zawiera: a) Projekt zagospodarowania terenu i Projekt architektoniczno-budowlany i Dokumenty Formalne wraz z pozwoleniem na budowę stanowiące załącznik nr 1a do SWZ, b) Projekt Techniczny oraz Projekt Wykonawczy stanowiące załącznik nr 1b do SWZ, c) Przedmiary i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 1c do SWZ, d) Schemat podziału inwestycji na zadania stanowiący załącznik 1d do SWZ. 4. Realizacja przedmiotu zamówienia jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2021 – 2027 - projekt: ,,RESA - rozwój ekonomicznej strefy awiacji" komponent FLIGHT ECO CENTER, umowa o dofinansowanie nr FEWM.02.10-IZ.00-0001/25-00 w ramach Priorytetu FEWM.02. ŚRODOWISKO, Działania FEWM.02.10 Gospodarka odpadowa programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Internal identifier: WIM.DEA.0812.2.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 45213351 Maintenance hangar construction work, 45235000 Construction work for airfields, runways and manoeuvring surfaces, 45235111 Airfield pavement construction work, 45235110 Construction work for airfields, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45233253 Surface work for footpaths, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45317000 Other electrical installation work, 45232221 Transformer substation, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „RESA – rozwój ekonomicznej strefy awiacji: komponent FLIGHT ECO CENTER” - Zadanie I
Description: 1. Przedmiotem zadania jest budowa hali demontażu samolotów wraz z częścią magazynową oraz instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i ciepłowniczej wraz z wszystkimi urządzeniami; rozbiórkę i budowę ogrodzenia zewnętrznego (lotniskowego); budowę przyłączy zewnętrznych do hali, w tym: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej (tylko w zakresie przynależnym do budynku hali); budowę przyłącza ciepłowniczego wraz z przynależnymi pracami w istniejącej kotłowni „Terminal”; budowę przyłączy elektroenergetycznych nn 0,4 kV; budowę instalacji zewnętrznych oświetlenia terenu (przynależnego do budynku hali); budowę drogi dojazdowej, budowę zjazdu z drogi gminnej, budowę placów manewrowych, parkingu, ciągów pieszych oraz wiaty na odpady bytowe – na terenie Portu Lotniczego Olsztyn–Mazury w Szymanach. Zadanie zlokalizowane będzie na działkach nr: 463/37, 463/40, 463/58 w Szymanach, gmina Szczytno. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – znajduje się w Załączniku nr 1a-1d do SWZ. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2021 – 2027 - projekt: ,,RESA - rozwój ekonomicznej strefy awiacji" komponent FLIGHT ECO CENTER, umowa o dofinansowanie nr FEWM.02.10-IZ.00-0001/25-00 w ramach Priorytetu FEWM.02. ŚRODOWISKO, Działania FEWM.02.10 Gospodarka odpadowa programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Internal identifier: Zadanie I
Lot: LOT-0002
Title: „RESA – rozwój ekonomicznej strefy awiacji: komponent FLIGHT ECO CENTER” - Zadanie II
Description: 1. Przedmiotem zadania jest budowa abonenckiej stacji transformatorowej ST1 wraz z kontenerowym agregatem prądotwórczym i zbiornikiem oleju napędowego do zasilania agregatu oraz rozbudowa istniejącej stacji transformatorowej ST-T Terminal w zakresie niezbędnym do zasilenia ST1, w tym rozbudowa rozdzielnicy średniego napięcia stacji ST-T Terminal o dodatkowe pole zasilające wraz z wykonaniem przyłącza średniego napięcia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – znajduje się w Załączniku nr 1a-1d do SWZ. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2021 – 2027 - projekt: ,,RESA - rozwój ekonomicznej strefy awiacji" komponent FLIGHT ECO CENTER, umowa o dofinansowanie nr FEWM.02.10-IZ.00-0001/25-00 w ramach Priorytetu FEWM.02. ŚRODOWISKO, Działania FEWM.02.10 Gospodarka odpadowa programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Internal identifier: Zadanie II
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45317000 Other electrical installation work, 45232221 Transformer substation, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
Lot: LOT-0003
Title: „RESA – rozwój ekonomicznej strefy awiacji: komponent FLIGHT ECO CENTER” - Zadanie III
Description: 1. Przedmiotem zadania jest budowa drogi kołowania; budowa płyty przedhangarowej; budowa wiaty na odpady; rozbiórka i budowa przyłączy kanalizacji deszczowej; budowa zewnętrznych instalacji elektroenergetycznych nn 0,4 kV; budowa instalacji zewnętrznych przedhangarowych oświetlenia terenu oraz oświetlenia nawigacyjnego; rozbiórka i budowa telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej wraz z instalacjami zewnętrznymi i urządzeniami teletechnicznymi; budowa zbiornika przeciwpożarowego; budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego, w tym: • rozbiórka istniejącej infrastruktury będącej w kolizji z projektowanym przedsięwzięciem, • budowa nawierzchni utwardzonych drogi kołowania i płyty przedhangarowej, • budowa wiaty na odpady, • budowa przyłącza kanalizacji deszczowej, • budowa zbiornika przeciwpożarowego, • budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego, • budowa instalacji zewnętrznej oświetlenia nawigacyjnego, • budowa zewnętrznych instalacji elektroenergetycznych nn 0,4 kV, • budowa instalacji zewnętrznych oświetlenia terenu, • budowa telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej, • budowa instalacji zewnętrznych i urządzeń teletechnicznych, • odtworzenie istniejących nawierzchni betonowych, asfaltowych oraz utwardzonych ciągów pieszych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – znajduje się w Załączniku nr 1a-1d do SWZ. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2021 – 2027 - projekt: ,,RESA - rozwój ekonomicznej strefy awiacji" komponent FLIGHT ECO CENTER, umowa o dofinansowanie nr FEWM.02.10-IZ.00-0001/25-00 w ramach Priorytetu FEWM.02. ŚRODOWISKO, Działania FEWM.02.10 Gospodarka odpadowa programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Internal identifier: Zadanie III
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45317000 Other electrical installation work, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45235000 Construction work for airfields, runways and manoeuvring surfaces, 45235111 Airfield pavement construction work, 45235110 Construction work for airfields, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45233253 Surface work for footpaths, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
478838-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoWIM.DEA.0812.2.2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
Clasificación adicional (cpv): 45100000 Trabajos de preparación del terreno, 45213351 Trabajos de construcción de hangares de mantenimiento, 45235000 Trabajos de construcción de aeródromos, pistas de despegue y aterrizaje y superficies de maniobra, 45235111 Trabajos de construcción de pavimentos de aeródromos, 45235110 Trabajos de construcción de aeródromos, 45330000 Trabajos de fontanería, 45233253 Trabajos de pavimentación de caminos peatonales, 45233000 Trabajos de construcción, cimentación y pavimentación de autopistas y carreteras, 45111000 Trabajos de demolición, explanación y limpieza del terreno, 45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos, 45317000 Otros trabajos de instalación eléctrica, 45232221 Subestación transformadora, 45231000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador internoZadanie I
LoteLOT-0002
Identificador internoZadanie II
Clasificación adicional (cpv): 45100000 Trabajos de preparación del terreno, 45111000 Trabajos de demolición, explanación y limpieza del terreno, 45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos, 45317000 Otros trabajos de instalación eléctrica, 45232221 Subestación transformadora, 45231000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica
LoteLOT-0003
Identificador internoZadanie III
Clasificación adicional (cpv): 45100000 Trabajos de preparación del terreno, 45111000 Trabajos de demolición, explanación y limpieza del terreno, 45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos, 45317000 Otros trabajos de instalación eléctrica, 45231000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, 45235000 Trabajos de construcción de aeródromos, pistas de despegue y aterrizaje y superficies de maniobra, 45235111 Trabajos de construcción de pavimentos de aeródromos, 45235110 Trabajos de construcción de aeródromos, 45330000 Trabajos de fontanería, 45233253 Trabajos de pavimentación de caminos peatonales, 45233000 Trabajos de construcción, cimentación y pavimentación de autopistas y carreteras
478838-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteWIM.DEA.0812.2.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45000000 Rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45100000 Rakennustyömaan valmistelutyöt, 45213351 Huoltohallien rakennustyöt, 45235000 Lentokenttien, kiitoratojen ja liikennealueiden rakennustyöt, 45235111 Lentokenttäalueen päällystykseen liittyvät rakennustyöt, 45235110 Lentokenttien rakennustyöt, 45330000 Putkityöt, 45233253 Kävelyteiden päällystystyöt, 45233000 Maanteiden, rautateiden ja kiitoratojen rakennus-, perustus- ja päällystystyöt, 45111000 Purkutyöt, rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt, 45311000 Sähköjohto- ja asennustyöt, 45317000 Muut sähköasennukset, 45232221 Muuntamo, 45231000 Putkijohtojen, tietoliikenne- ja sähkölinjojen rakennustyöt
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunnisteZadanie I
OsaLOT-0002
Sisäinen tunnisteZadanie II
Lisäluokitus (cpv): 45100000 Rakennustyömaan valmistelutyöt, 45111000 Purkutyöt, rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt, 45311000 Sähköjohto- ja asennustyöt, 45317000 Muut sähköasennukset, 45232221 Muuntamo, 45231000 Putkijohtojen, tietoliikenne- ja sähkölinjojen rakennustyöt
OsaLOT-0003
Sisäinen tunnisteZadanie III
Lisäluokitus (cpv): 45100000 Rakennustyömaan valmistelutyöt, 45111000 Purkutyöt, rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt, 45311000 Sähköjohto- ja asennustyöt, 45317000 Muut sähköasennukset, 45231000 Putkijohtojen, tietoliikenne- ja sähkölinjojen rakennustyöt, 45235000 Lentokenttien, kiitoratojen ja liikennealueiden rakennustyöt, 45235111 Lentokenttäalueen päällystykseen liittyvät rakennustyöt, 45235110 Lentokenttien rakennustyöt, 45330000 Putkityöt, 45233253 Kävelyteiden päällystystyöt, 45233000 Maanteiden, rautateiden ja kiitoratojen rakennus-, perustus- ja päällystystyöt
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: WIM.DEA.0812.2.2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi
Dodatna klasifikacija (cpv): 45100000 Radovi na pripremi gradilišta, 45213351 Građevinski radovi na hangarima za održavanje, 45235000 Građevinski radovi na uzletištima, uzletno-sletnim stazama i manevarskim površinama, 45235111 Građevinski radovi na kolničkoj konstrukciji na uzletištima, 45235110 Građevinski radovi na uzletištu, 45330000 Vodoinstalaterski i sanitarni radovi, 45233253 Radovi na površinskom sloju pješačkih staza, 45233000 Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta, 45111000 Radovi rušenja, priprema i čišćenje gradilišta, 45311000 Radovi električnog ožičenja i elektromontažni radovi, 45317000 Ostali elektroinstalaterski radovi, 45232221 Transformatorska podstanica, 45231000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: Zadanie I
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: Zadanie II
Dodatna klasifikacija (cpv): 45100000 Radovi na pripremi gradilišta, 45111000 Radovi rušenja, priprema i čišćenje gradilišta, 45311000 Radovi električnog ožičenja i elektromontažni radovi, 45317000 Ostali elektroinstalaterski radovi, 45232221 Transformatorska podstanica, 45231000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: Zadanie III
Dodatna klasifikacija (cpv): 45100000 Radovi na pripremi gradilišta, 45111000 Radovi rušenja, priprema i čišćenje gradilišta, 45311000 Radovi električnog ožičenja i elektromontažni radovi, 45317000 Ostali elektroinstalaterski radovi, 45231000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, 45235000 Građevinski radovi na uzletištima, uzletno-sletnim stazama i manevarskim površinama, 45235111 Građevinski radovi na kolničkoj konstrukciji na uzletištima, 45235110 Građevinski radovi na uzletištu, 45330000 Vodoinstalaterski i sanitarni radovi, 45233253 Radovi na površinskom sloju pješačkih staza, 45233000 Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: WIM.DEA.0812.2.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45213351 Roboty budowlane w zakresie hangarów, 45235000 Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych, 45235111 Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk, 45235110 Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych, 45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, 45233253 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych, 45233000 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg, 45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne, 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45317000 Inne instalacje elektryczne, 45232221 Podstacje transformatorowe, 45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie I
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie II
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne, 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45317000 Inne instalacje elektryczne, 45232221 Podstacje transformatorowe, 45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie III
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne, 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45317000 Inne instalacje elektryczne, 45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych, 45235000 Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych, 45235111 Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk, 45235110 Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych, 45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, 45233253 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych, 45233000 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
478838-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator internWIM.DEA.0812.2.2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Clasificare suplimentară (cpv): 45100000 Lucrări de pregătire a şantierului, 45213351 Lucrări de construcţii de hangare de întreţinere, 45235000 Lucrări de construcţii de aerodromuri, piste de decolare şi de aterizare şi suprafeţe de manevrare, 45235111 Lucrări de pavare de aerodromuri, 45235110 Lucrări de construcţii de aerodromuri, 45330000 Lucrări de instalaţii de apă, 45233253 Lucrări de îmbrăcare a trotuarelor, 45233000 Lucrări de construcţii, de fundaţie şi de îmbrăcare a autostrăzilor şi a drumurilor, 45111000 Lucrări de demolare, de pregătire şi de degajare a şantierului, 45311000 Lucrări de cablare şi conexiuni electrice, 45317000 Alte lucrări de instalare electrică, 45232221 Staţie electrică de transformare, 45231000 Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice
LotLOT-0001
Identificator internZadanie I
LotLOT-0002
Identificator internZadanie II
Clasificare suplimentară (cpv): 45100000 Lucrări de pregătire a şantierului, 45111000 Lucrări de demolare, de pregătire şi de degajare a şantierului, 45311000 Lucrări de cablare şi conexiuni electrice, 45317000 Alte lucrări de instalare electrică, 45232221 Staţie electrică de transformare, 45231000 Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice
LotLOT-0003
Identificator internZadanie III
Clasificare suplimentară (cpv): 45100000 Lucrări de pregătire a şantierului, 45111000 Lucrări de demolare, de pregătire şi de degajare a şantierului, 45311000 Lucrări de cablare şi conexiuni electrice, 45317000 Alte lucrări de instalare electrică, 45231000 Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, 45235000 Lucrări de construcţii de aerodromuri, piste de decolare şi de aterizare şi suprafeţe de manevrare, 45235111 Lucrări de pavare de aerodromuri, 45235110 Lucrări de construcţii de aerodromuri, 45330000 Lucrări de instalaţii de apă, 45233253 Lucrări de îmbrăcare a trotuarelor, 45233000 Lucrări de construcţii, de fundaţie şi de îmbrăcare a autostrăzilor şi a drumurilor