479043-2020 - ResultRomania-Suceava: Road-repair works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de întreținere și reparații multianuale pe timp de iarnă și vară, 2017-2021 pe drumurile județene din administrarea DJDP Suceava
Reference number: 1462
II.1.2.
Main CPV code
45233142 Road-repair works
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului cadru: Lucrari de întretinere si reparatii multianuale pe timp de iarna si vara, 2017 – 2021 pe drumurile judetene din administrarea D.J.D.P. Suceava, conform caietului de sarcini, listelor de cantitati. Principalele lucrari: lucrari de întretinere a partii carosabile, a santurilor si a rigolelor, covoare bituminoase, tratamente bituminoase, siguranta rutiera, pietruiri de drumuri, întretinerea periodica a podurilor si podetelor, lucrari privind reparatii curente - ziduri de sprijin, IBU, reparatii curente la poduri, ranforsari, lucrari privind întretinerea curenta pe timp de iarna, plombari cu mixturi asfaltice stocabile etc.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233141 Road-maintenance works, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement