479659-2026 - Competition
Romania – Voluntary health insurance services – Asigurare voluntară de sănătate pentru angajații DISTRIBUȚIE ENERGIE OLTENIA S.A. inclusiv pentru membrii de familie voluntari
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleAsigurare voluntară de sănătate pentru angajații DISTRIBUȚIE ENERGIE OLTENIA S.A. inclusiv pentru membrii de familie voluntari
DescriptionPrezenta procedura vizează achizitia serviciilor de Asigurare voluntară de sănătate pentru angajații DISTRIBUȚIE ENERGIE OLTENIA S.A.inclusiv pentru membrii de familie voluntari asa cum se regasesc in anexa 2 a Caietului de Sarcini și a membrilor de familie voluntari. Prin contractul de asigurare, Contractantul asigurării se obligă să platească o primă de asigurare Asigurătorului iar acesta se obligă, ca la producerea riscului asigurat - boala sau accident, să plătească furnizorului de servicii medicale sau Asiguratului, după caz, despăgubirea, în limitele și termenele convenite, în condițiile legilor incidente în domeniu.
Internal identifier2026_27
Type of procedureNegotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66512210 Voluntary health insurance services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionPrezenta procedura de achiziție vizează achizitia serviciilor de Asigurare voluntară de sănătate pentru angajații DISTRIBUȚIE ENERGIE OLTENIA S.A.inclusiv pentru membrii de familie voluntari asa cum se regasesc in anexa 2 a Caietului de Sarcini și a membrilor de familie voluntari. Prin contractul de asigurare, Contractantul asigurării se obligă să platească o primă de asigurare Asigurătorului iar acesta se obligă, ca la producerea riscului asigurat - boala sau accident, să plătească furnizorului de servicii medicale sau Asiguratului, după caz, despăgubirea, în limitele și termenele convenite, în condițiile legilor incidente în domeniu.
Internal identifier1