2. Procedure
Procedure
Title: IoT- sensorer, tillbehör, konsultation samt utbildning
Description: Upphandling av IoT- sensorer med tillbehör, tjänster samt utbildning.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31710000 Electronic equipment
Additional classification (cpv): 31711000 Electronic supplies, 31711100 Electronic components, 31711110 Transceivers, 35125100 Sensors
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31710000 Elektronisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31711000 Elektronisk materiel, 31711100 Elektroniska komponenter, 31711110 Sändaremottagare, 35125100 Sensorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001