2. Procedure
Procedure
Title: Μελέτη πολυλειτουργικής εγκατάστασης εκπαίδευσης και άθλησης Τ.Ε.Φ.Α.Α. Κομοτηνής.
Description: Το έργο αφορά στη σύνταξη όλων των απαραίτητων μελετών (τοπογραφικών, γεωτεχνικών, αρχιτεκτονικών, στατικών, Η/Μ, Σ.Α.Υ. - Φ.Α.Υ.), των τευχών δημοπράτησης, καθώς και την έκδοση όλων των απαιτούμενων αδειών, για την κατασκευή του κτιρίου που θα στεγάσει την πολυλειτουργική εγκατάσταση εκπαίδευσης και άθλησης Τ.Ε.Φ.Α.Α. Κομοτηνής, εντός της Πανεπιστημιούπολης του Δημοκρίτειου Πανεπιστήμιου Θράκης, μετά της μελέτης διαμόρφωσης τού περιβάλλοντος χώρου.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Description: Ο προϋπολογισμός της μελέτης ανέρχεται σε 1 370 202,26 EUR: 1) 466 180,06 EUR, στην κατηγορία μελέτης 6 (Αρχιτεκτονικές μελέτες)· 2) 126 477,98 EUR, στην κατηγορία μελέτης 7 (Ειδικές αρχιτεκτονικές μελέτες)· 3) 245 134,02 EUR, στην κατηγορία μελέτης 8 (Στατικές μελέτες)· 4) 317 408,93 EUR, στην κατηγορία μελέτης 9 (Μηχανολογικές, ηλεκτρολογικές και ηλεκτρονικές μελέτες)· 5) 48 240,44 EUR, στην κατηγορία μελέτης 21 (Γεωτεχνικές μελέτες και έρευνες)· 6) 8 038,80 EUR, στην κατηγορία μελέτης 16 (Μελέτες τοπογραφίας). Και 178 722,03 EUR, για απρόβλεπτες δαπάνες. Το έργο αφορά στη σύνταξη όλων των απαραίτητων μελετών (τοπογραφικών, γεωτεχνικών, αρχιτεκτονικών, στατικών, Η/Μ, Σ.Α.Υ. - Φ.Α.Υ.), των τευχών δημοπράτησης, καθώς και την έκδοση όλων των απαιτούμενων αδειών, για την κατασκευή του κτιρίου που θα στεγάσει την πολυλειτουργική εγκατάσταση εκπαίδευσης και άθλησης Τ.Ε.Φ.Α.Α. Κομοτηνής, εντός της Πανεπιστημιούπολης του Δημοκρίτειου Πανεπιστήμιου Θράκης, μετά της μελέτης διαμόρφωσης τού περιβάλλοντος χώρου. Η πολυλειτουργική εγκατάσταση Τ.Ε.Φ.Α.Α. Κομοτηνής προορίζεται, κατά βάση, να εξυπηρετεί —κατά την ορολογία σχετικών σταθεροτύπων Γ.Γ.Α.—αθλήματα αθλοπαιδιών, αθλήματα γυμναστικής και αθλήματα κλειστού στίβου. Επιπλέον, θα διαθέτει κερκίδες υποδοχής περιορισμένου αριθμού θεατών (~500), όλες τις απαραίτητες εξυπηρετήσεις αθλουμένων, όπως και σειρά βασικών εξυπηρετήσεων κοινού, καθώς προβλέπεται να είναι ανοικτό στους φοιτητές του Δ.Π.Θ. και στο κοινό της ευρύτερης περιοχής. Το συνολικό εμβαδόν του κτιρίου ανέρχεται σε 3.550 τ.μ. και του περιβάλλοντος χώρου σε 10.500 τ.μ., τον οποίο ο μελετητής θα πρέπει, επίσης, να διαμορφώσει, προβλέποντας χώρους στάθμευσης, κατάλληλο φωτισμό, διαδρόμους κίνησης, οδούς πρόσβασης, χώρους αθλητικών δραστηριοτήτων και γήπεδα αθλημάτων.
Additional classification (cpv): 71335000 Engineering studies, 79421200 Project-design services other than for construction work, 71320000 Engineering design services