2. Procedure
Procedure
Title: ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΜΕΣΩ ΕΣΗΔΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΑΠΘ (ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ 733/2026)
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και εγκατάσταση επιστημονικού εξοπλισμού του εργαστηρίου Τεχνολογίας Χημικών Εγκαταστάσεων του Τμήματος Χημικών Μηχανικών του ΑΠΘ. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 38000000-5 Εξοπλισμός Εργαστηριακός. Η παρούσα σύμβαση αφορά στην προμήθεια Ηλεκτρονικού μικροσκόπιου σάρωσης περιβάλλοντος με σύστημα στοιχειακής ανάλυσης συνοδευόμενο από σύστημα ξήρανσης κρίσιμου σημείου και σύστημα εξάχνωσης/επιμετάλλωσης δειγμάτων SEM. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 369.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 457.560,00€). Η διάρκεια της σύμβασης ανέρχεται σε οκτώ (8) μήνες, εκτός αν άλλως αναφέρεται στις επιμέρους τεχνικές προδιαγραφές του Παραρτήματος Ι.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Additional classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ηλεκτρονικό μικροσκόπιο σάρωσης περιβάλλοντος με σύστημα στοιχειακής ανάλυσης συνοδευόμενο από σύστημα ξήρανσης κρίσιμου σημείου και σύστημα εξάχνωσης/επιμετάλλωσης δειγμάτων SEM
Description: Σύστημα ηλεκτρονικής μικροσκοπίας σάρωσης (SEM) με δυνατότητα παρατήρησης μεταλλικών, πολυμερών, κεραμικών, οργανικών και βιολογικών δειγμάτων και νανοϋλικών