See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sukcesywne dostawy artykułów spożywczych do jednostek organizacyjnych Powiatu Koszalińskiego na rok 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są „Sukcesywne dostawy artykułów spożywczych do jednostek organizacyjnych Powiatu Koszalińskiego na rok 2027” w podziale na osiem Części obejmujących dostawy artykułów spożywczych z różnych branż sektora rolno – spożywczego dla poszczególnych siedmiu Zamawiających – Nabywców, a mianowicie Domu Pomocy Społecznej w Nowych Bielicach (DPS Nowe Bielice), Domu Pomocy Społecznej w Żydowie (DPS Żydowo), Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu (DPS Cetuń), Domu Pomocy Społecznej w Mielnie (DPS Mielno), Domu Pomocy Społecznej im. Anselma Alojzego Młodzika w Parsowie (DPS Parsowo), Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Warninie (SOSW Warnino) oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie (MOW Polanów). Przedmiot zamówienia obejmuje również dostarczenie przez Wykonawcę zamówionych artykułów spożywczych, na podstawie zamówień częściowych, we własnym zakresie, na własny koszt i ryzyko włącznie z ich wniesieniem do pomieszczeń magazynów żywnościowych Zamawiających – Nabywców - wskazanych w zamówieniu częściowym przez Zamawiającego - Nabywcę którego dana dostawa będzie dotyczyć. Podział przedmiotu zamówienia wskazany został w Rozdziale IV Specyfikacji warunków zamówienia zwanej w dalszej części niniejszego ogłoszenia „SWZ”. Centrum Usług Wspólnych Powiatu Koszalińskiego w Koszalinie jest Zamawiającym prowadzącym postępowanie w oparciu o wyznaczenie w trybie art. 41 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej w dalszej części niniejszego ogłoszenia „ustawą Pzp” (Uchwała nr 249/2026 Zarządu Powiatu w Koszalinie z dnia 29 stycznia 2026 r. w sprawie wyznaczenia Zamawiającego do przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w jednostkach obsługiwanych przez Centrum Usług Wspólnych Powiatu Koszalińskiego) na rzecz wymienionych powyżej Zmawiających – Nabywców. W Rozdziale IV.A. SWZ Zamawiający wskazał opis części zamówienia. Wymagania Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia – jego specyfikacja, określenie wymagań jakościowych, jak i określenie sposobu jego realizacji zawarte zostały w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Zał. nr 1A.1.-1A.8. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia, Załączniku nr 1 do SWZ Formularz Ofertowy oraz w Zał. nr 6 do SWZ – Projekt umowy. Zamawiający zastrzega, że w ramach ogólnej wartości danej Części zamówienia na etapie realizacji zamówienia ma prawo do zmiany ilości asortymentu dostaw w poszczególnych pozycjach Zał. nr od 1A.1. do 1A.8. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia po cenach w nich określonych, przy czym zamówione ilości będą wynikały z aktualnych potrzeb Zamawiających – Nabywców. Podane w ww. Załącznikach ilości każdego asortymentu mają charakter szacunkowy. Zamawiający – Nabywcy zastrzegają sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego przedmiotu zamówienia bez prawa roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę. Wykonawcy przysługuje wówczas tylko zapłata za faktycznie dostarczoną ilość asortymentu. Zamawiający – Nabywcy gwarantują natomiast zakup minimum 75% wartości przedmiotu zamówienia. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, odbywa się w języku polskim za pośrednictwem Platformy zakupowej, tj.: platformazakupowa.pl zwanej dalej „Platformą” pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1323442. Informacje dotyczące złożenia oferty opisane zostały w Instrukcjach korzystania z Platformy dostępnych pod adresem: platformazakupowa.pl w zakładce „Instrukcje”. Informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych dotyczące wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej opisane zostały w Regulaminie Platformy i Instrukcjach korzystania z Platformy dostępnych pod adresem: platformazakupowa.pl w zakładkach „Regulamin” i „Instrukcje”. W przypadku pytań technicznych związanych z działaniem Platformy Wykonawca może kontaktować się z Centrum Wsparcia Klienta: numer telefonu: +48 (22)1010202, adres e-mail: cwk@platformazakupowa.pl. Sposób sporządzania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. 2020 r. poz. 2452). Ofertę (Formularz Ofertowy wraz z Załącznikiem– Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia), oświadczenia składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o których mowa w pkt. 1 i 3 Roz. X niniejszej SWZ, podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Roz. XI niniejszej SWZ oraz pełnomocnictwo o ile dotyczy sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w załączniku nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 773. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf, w celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: − .zip − .7Z. Szczegóły związane z komunikacją, informację o środkach komunikacji elektronicznej przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informację o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzani, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej opisano w Roz. XIII SWZ. Forma i postać składanych oświadczeń i dok. oraz oferty opisano w Roz. XII SWZ, opis sposobu przyg. oferty w Roz. XV SWZ.
Internal identifier: DZP.620.2.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: przetarg nieograniczony art. 132 pzp
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
Additional classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products, 15110000 Meat, 15111000 Bovine meat, 15112000 Poultry, 15113000 Pork, 15114000 Offal, 15130000 Meat products, 15131120 Sausage products, 15131130 Sausages, 15131400 Pork products, 15131500 Poultry products, 15320000 Fruit and vegetable juices, 15321800 Concentrated juices, 15330000 Processed fruit and vegetables, 15332410 Dried fruit, 15331400 Preserved and/or canned vegetables, 15332400 Preserved fruits, 15400000 Animal or vegetable oils and fats, 15600000 Grain mill products, starches and starch products, 15612000 Cereal or vegetable flour and related products, 15613000 Cereal grain products, 15614100 Long-grain rice, 15800000 Miscellaneous food products, 15830000 Sugar and related products, 15842000 Chocolate and sugar confectionery, 15851100 Uncooked pasta, 15860000 Coffee, tea and related products, 15870000 Condiments and seasonings, 15871200 Sauces, mixed condiments and mixed seasonings, 15891000 Soups and broths, 15980000 Non-alcoholic beverages, 15981000 Mineral water, 15900000 Beverages, tobacco and related products, 15300000 Fruit, vegetables and related products, 15500000 Dairy products, 15510000 Milk and cream, 15530000 Butter, 15540000 Cheese products, 15550000 Assorted dairy products, 03100000 Agricultural and horticultural products, 03200000 Cereals, potatoes, vegetables, fruits and nuts, 03210000 Cereals and potatoes, 03212000 Potatoes and dried vegetables, 03220000 Vegetables, fruits and nuts, 03142500 Eggs, 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes, 15811000 Bread products, 15812000 Pastry goods and cakes, 15200000 Prepared and preserved fish, 15210000 Fish fillets, fish livers and roe, 15220000 Frozen fish, fish fillets and other fish meat, 15221000 Frozen fish, 15230000 Dried or salted fish; fish in brine; smoked fish, 15234000 Smoked fish, 15240000 Canned or tinned fish and other prepared or preserved fish, 15331170 Frozen vegetables, 15896000 Deep-frozen products, 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr 1 – Sukcesywne dostawy mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego, produktów mięsnych i wędlin
Description: Część nr 1 – Sukcesywne dostawy mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego, produktów mięsnych i wędlin określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.1. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 96 pozycji objętych Częścią nr 1 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.1. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego, produktów mięsnych i wędlin uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 1
Additional classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products, 15110000 Meat, 15111000 Bovine meat, 15112000 Poultry, 15113000 Pork, 15114000 Offal, 15130000 Meat products, 15131120 Sausage products, 15131130 Sausages, 15131400 Pork products, 15131500 Poultry products
Lot: LOT-0002
Title: Część nr 2 – Sukcesywne dostawy artykułów ogólnospożywczych
Description: Część nr 2 – Sukcesywne dostawy artykułów ogólnospożywczych określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.2. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 186 pozycji objętych Częścią nr 2 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.2. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw artykułów ogólnospożywczych uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 2
Additional classification (cpv): 15320000 Fruit and vegetable juices, 15321800 Concentrated juices, 15330000 Processed fruit and vegetables, 15332410 Dried fruit, 15331400 Preserved and/or canned vegetables, 15332400 Preserved fruits, 15400000 Animal or vegetable oils and fats, 15600000 Grain mill products, starches and starch products, 15612000 Cereal or vegetable flour and related products, 15613000 Cereal grain products, 15614100 Long-grain rice, 15800000 Miscellaneous food products, 15830000 Sugar and related products, 15842000 Chocolate and sugar confectionery, 15851100 Uncooked pasta, 15860000 Coffee, tea and related products, 15870000 Condiments and seasonings, 15871200 Sauces, mixed condiments and mixed seasonings, 15891000 Soups and broths, 15980000 Non-alcoholic beverages, 15981000 Mineral water, 15900000 Beverages, tobacco and related products, 15300000 Fruit, vegetables and related products
Lot: LOT-0003
Title: Część nr 3 – Sukcesywne dostawy mleka i produktów mleczarskich
Description: Część nr 3 – Sukcesywne dostawy mleka i produktów mleczarskich określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.3. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 43 pozycji objętych Częścią nr 3 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.3. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw mleka i produktów mleczarskich uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 3
Additional classification (cpv): 15500000 Dairy products, 15510000 Milk and cream, 15530000 Butter, 15540000 Cheese products, 15550000 Assorted dairy products
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 4 – Sukcesywne dostawy świeżych warzyw, owoców i grzybów
Description: Część nr 4 – Sukcesywne dostawy świeżych warzyw, owoców i grzybów określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.4. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 70 pozycji objętych Częścią nr 4 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.4. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw świeżych warzyw, owoców i grzybów uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 4
Additional classification (cpv): 03100000 Agricultural and horticultural products, 03200000 Cereals, potatoes, vegetables, fruits and nuts, 03210000 Cereals and potatoes, 03212000 Potatoes and dried vegetables, 03220000 Vegetables, fruits and nuts
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 5 – Sukcesywne dostawy jaj konsumpcyjnych
Description: Część nr 5 – Sukcesywne dostawy jaj konsumpcyjnych określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.5. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Ilość łączna zamówienia na 2026 r. – 128 750 szt.
Internal identifier: Część nr 5
Additional classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0006
Title: Część nr 6 – Sukcesywne dostawy pieczywa, świeżych wyrobów piekarskich i ciastkarskich
Description: Część nr 6 – Sukcesywne dostawy pieczywa, świeżych wyrobów piekarskich i ciastkarskich określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.6. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 39 pozycji objętych Częścią nr 6 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.6. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw pieczywa, świeżych wyrobów piekarskich i ciastkarskich uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 6
Additional classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products, 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes, 15811000 Bread products, 15812000 Pastry goods and cakes
Lot: LOT-0007
Title: Część nr 7 – Sukcesywne dostawy ryb świeżych, mrożonych, konserwowych i przetworzonych
Description: Część nr 7 – Sukcesywne dostawy ryb świeżych, mrożonych, konserwowych i przetworzonych określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.7. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 26 pozycji objętych Częścią nr 7 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.7. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw ryb świeżych, mrożonych, konserwowych i przetworzonych uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 7
Additional classification (cpv): 15200000 Prepared and preserved fish, 15210000 Fish fillets, fish livers and roe, 15220000 Frozen fish, fish fillets and other fish meat, 15221000 Frozen fish, 15230000 Dried or salted fish; fish in brine; smoked fish, 15234000 Smoked fish, 15240000 Canned or tinned fish and other prepared or preserved fish
Lot: LOT-0008
Title: Część nr 8 – Sukcesywne dostawy owoców mrożonych, warzyw mrożonych i produktów głęboko mrożonych
Description: Część nr 8 – Sukcesywne dostawy owoców mrożonych, warzyw mrożonych i produktów głęboko mrożonych określone w treści SWZ, w szczególności w Rozdziale IV, IV.A. SWZ oraz Załącznikach stanowiących jej integralną część w tym w Załączniku nr 1A.8. do SWZ – Szczegółowe Zestawienie Ilościowe Przedmiotu Zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Z uwagi na ilość artykułów spożywczych – 30 pozycje objęte Częścią nr 8 zobowiązuje się zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A.8. do SWZ, w którym określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące dostaw owoców mrożonych, warzyw mrożonych i produktów głęboko mrożonych uwzgledniające potrzeby poszczególnych Zamawiających – Nabywców.
Internal identifier: Część nr 8
Additional classification (cpv): 15331170 Frozen vegetables, 15896000 Deep-frozen products