2. Procedure
Procedure
Title: Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Bukowsko - kompleksowa realizacja działań organizacyjnych, kompetencyjnych oraz technicznych IT/OT w ramach projektu Cyberbezpieczne Wodociągi.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja działań zaplanowanych w projekcie „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Bukowsko”, obejmująca dostawy, wdrożenia, konfigurację, uruchomienie, szkolenia, testy, audyty, dokumentację, maintenance w okresie realizacji projektu oraz przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej i licencyjnej. 2. Zamówienie obejmuje całość bezpośredniego zakresu projektu w czterech obszarach: obszar organizacyjny, obszar kompetencyjny, obszar techniczny IT oraz obszar techniczny OT. 3. W ramach realizacji Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kompatybilność, spójność architektury, integrację wdrażanych rozwiązań z istniejącym środowiskiem Zamawiającego, zachowanie zasad bezpieczeństwa informacji oraz ciągłość działania środowiska IT/OT odpowiedzialnego za zbiorowe zaopatrzenie w wodę, tj.: Obszar Zakres syntetyczny Kluczowe elementy / rezultaty Organizacyjny Opracowanie, wdrożenie, utrzymanie, zarządzanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz audyt zgodności. Dokumentacja SZBI, analiza ryzyka, klasyfikacja informacji, procedury kontroli dostępu, kryptografii, podatności, kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, zarządzania zmianą, dostawcami i incydentami; SoA; rejestry dowodowe; audyt SZBI/KRI/u.o.KSC wraz z raportem i planem działań korygujących. Kompetencyjny Szkolenia i działania podnoszące świadomość cyberbezpieczeństwa na poziomie pracowniczym, kierowniczym i specjalistycznym IT/OT. Szkolenia podstawowe dla max. 40 pracowników, szkolenia dla kadry, szkolenia specjalistyczne dla kadry zarządzającej i informatyków, szkolenia powiązane z testami socjotechnicznymi, raporty, listy obecności, testy wiedzy, materiały szkoleniowe i rekomendacje. Techniczny IT Modernizacja i ochrona środowiska teleinformatycznego w warstwie serwerowej, sieciowej, tożsamości, analityki zdarzeń i ochrony końcówek. Serwery, dyski twarde, pamięć RAM, wirtualizacja, serwer dyskowy, oprogramowanie antywirusowe, przełączniki sieciowe, UPS, SIEM/SOAR z wdrożeniem, 2FA/U2F z kluczami, analiza przedwdrożeniowa, licencje serwerowe, wdrożenie HA, MDM, system analityczny/Network Security Policy Management & Orchestration, szafa RACK 42U, testy bezpieczeństwa IT/OT/ICS/IIoT. Techniczny OT Wzmocnienie bezpieczeństwa środowiska OT oraz ciągłości działania infrastruktury technologicznej. Oprogramowanie EDR dla 35 punktów końcowych/licencji, agregat prądotwórczy wraz z elementami niezbędnymi do montażu, podłączenia, uruchomienia i prób funkcjonalnych, wdrożenie oraz maintenance w okresie realizacji projektu. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT (w rozumieniu art. 2 pkt 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/881 bz dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie)) wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: - produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzający ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; - produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy p.zp. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ. OPZ rozwija wymagania funkcjonalne, techniczne, organizacyjne i odbiorowe dla wszystkich elementów wskazanych powyżej, z uwzględnieniem obowiązków wynikających z umowy o powierzenie grantu oraz zasad kwalifikowalności wydatków w przedsięwzięciach KPO C3.1.1.
Internal identifier: IK.271.1.PP.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1.Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2.Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3.Ofertę, za wyjątkiem przedmiotowych środków dowodowych, sporządza się w języku polskim na Formularzu oferty - zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) dokumenty, z których wynika upoważnienie do podpisania oferty; tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru lub odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy); 2) JEDZ, o którym mowa w rozdziale IX ust. 1; 3) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale IX ust. 2, stanowiące załącznik nr 2 do SWZ; 4) przedmiotowy środek dowodowy, o których mowa w rozdziale X SWZ; 5) o ile dotyczy - zobowiązanie podmiotu trzeciego udostępniającego zasoby Wykonawcy oraz oświadczenie tego podmiotu, zgodne z treścią załącznika nr 2a do SWZ; 6) uzasadnienie do zastrzeżenia informacji znajdujących się w ofercie jako tajemnica przedsiębiorstwa – o ile dotyczy. 4. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. 5. W przypadku, gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza. 6. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym): 1) komunikacja w zakresie zamówień publicznych pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Ustawa p.z.p. wymaga stosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego dla wielu składanych w toku postępowania dokumentów, w tym wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i ofert przesyłanych przez Wykonawcę; 2) kwalifikowany podpis elektroniczny został zdefiniowany w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylającym dyrektywę 1999/93/WE (Dz. Urz. UE L 257, s. 73, z późn. zm.), zwanym dalej „eIDAS”. Rozporządzenie to obowiązuje bezpośrednio we wszystkich krajach Unii Europejskiej; 3) kwalifikowany podpis elektroniczny to podpis elektroniczny składany za pomocą kwalifikowanego urządzenia do składania podpisu elektronicznego (QSCD) i który opiera się na kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego. Informacje o QSCD są zawarte w kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego. Tylko podpis zgodny z powyższą regułą jest uznawany za kwalifikowany podpis elektroniczny; 4) kwalifikowane certyfikaty są wydawane wyłącznie przez Kwalifikowanych Dostawców Usług Zaufania znajdujących się na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii. Jeżeli kwalifikowany certyfikat potwierdzający kwalifikowany podpis elektroniczny został wydany w ramach kwalifikowanej usługi zaufania znajdującej się w jednym z państw członkowskich UE, jest on uznawany we wszystkich państwach członkowskich UE. Zamawiający akceptuje wszystkie podpisy kwalifikowane UE wydane przez każdą kwalifikowaną służbę zaufania w Unii Europejskiej; 5) organizacje i osoby prawne nie mogą używać swoich kwalifikowanych pieczęci elektronicznych do podpisywania ofert w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Kwalifikowana pieczęć elektroniczna nie jest w Polsce równoważna kwalifikowanemu podpisowi elektronicznemu; dokumenty mogą być podpisywane wyłącznie kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby posiadające pełnomocnictwo Wykonawcy. Wszystkie dokumenty udzielające pełnomocnictwa pełnomocnikowi podpisującemu dokumenty ofertowe muszą być również podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 7. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie oraz postępując zgodnie z instrukcją umieścić ofertę w systemie. 8. W przypadku, gdy oferta lub inne dokumenty składane w toku postępowania zawierają tajemnicę przedsiębiorstwa, Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, musi zastrzec, że nie mogą być one udostępniane, oraz wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2026 r. poz. 85), zgodnie z którymi przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, które jako całość lub w szczególnym zestawieniu i zbiorze ich elementów nie są powszechnie znane osobom zwykle zajmującym się tym rodzajem informacji albo nie są łatwo dostępne dla takich osób, o ile uprawniony do korzystania z informacji lub rozporządzania nimi podjął, przy zachowaniu należytej staranności, działania w celu utrzymania ich w poufności. Jeśli Wykonawca nie dopełni ww. obowiązków, Zamawiający będzie miał podstawę uznania, że zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa jest bezskuteczne i w związku z tym potraktuje daną informację, jako informację, która nie podlega ochronie i nie stanowi tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, należy przekazać w wydzielonym pliku wraz z oznaczeniem „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 p.z.p. 9. Wszystkie koszty związane z uczestnict.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
Additional classification (cpv): 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID), 31120000 Generators, 31121100 Generating sets with compression-ignition engines, 32420000 Network equipment, 42961100 Access control system, 48000000 Software package and information systems, 48100000 Industry specific software package, 48730000 Security software package, 72263000 Software implementation services, 72265000 Software configuration services, 72212732 Data security software development services, 79212000 Auditing services, 79417000 Safety consultancy services, 80500000 Training services, 45310000 Electrical installation work, 71314100 Electrical services, 30233000 Media storage and reader devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Bukowsko” - kompleksowa realizacja działań organizacyjnych, kompetencyjnych oraz technicznych IT/OT w ramach projektu Cyberbezpieczne Wodociągi
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja działań zaplanowanych w projekcie „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Bukowsko”, obejmująca dostawy, wdrożenia, konfigurację, uruchomienie, szkolenia, testy, audyty, dokumentację, maintenance w okresie realizacji projektu oraz przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej i licencyjnej. 2. Zamówienie obejmuje całość bezpośredniego zakresu projektu w czterech obszarach: obszar organizacyjny, obszar kompetencyjny, obszar techniczny IT oraz obszar techniczny OT. 3. W ramach realizacji Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kompatybilność, spójność architektury, integrację wdrażanych rozwiązań z istniejącym środowiskiem Zamawiającego, zachowanie zasad bezpieczeństwa informacji oraz ciągłość działania środowiska IT/OT odpowiedzialnego za zbiorowe zaopatrzenie w wodę, tj.: Obszar Zakres syntetyczny Kluczowe elementy / rezultaty Organizacyjny Opracowanie, wdrożenie, utrzymanie, zarządzanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz audyt zgodności. Dokumentacja SZBI, analiza ryzyka, klasyfikacja informacji, procedury kontroli dostępu, kryptografii, podatności, kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, zarządzania zmianą, dostawcami i incydentami; SoA; rejestry dowodowe; audyt SZBI/KRI/u.o.KSC wraz z raportem i planem działań korygujących. Kompetencyjny Szkolenia i działania podnoszące świadomość cyberbezpieczeństwa na poziomie pracowniczym, kierowniczym i specjalistycznym IT/OT. Szkolenia podstawowe dla max. 40 pracowników, szkolenia dla kadry, szkolenia specjalistyczne dla kadry zarządzającej i informatyków, szkolenia powiązane z testami socjotechnicznymi, raporty, listy obecności, testy wiedzy, materiały szkoleniowe i rekomendacje. Techniczny IT Modernizacja i ochrona środowiska teleinformatycznego w warstwie serwerowej, sieciowej, tożsamości, analityki zdarzeń i ochrony końcówek. Serwery, dyski twarde, pamięć RAM, wirtualizacja, serwer dyskowy, oprogramowanie antywirusowe, przełączniki sieciowe, UPS, SIEM/SOAR z wdrożeniem, 2FA/U2F z kluczami, analiza przedwdrożeniowa, licencje serwerowe, wdrożenie HA, MDM, system analityczny/Network Security Policy Management & Orchestration, szafa RACK 42U, testy bezpieczeństwa IT/OT/ICS/IIoT. Techniczny OT Wzmocnienie bezpieczeństwa środowiska OT oraz ciągłości działania infrastruktury technologicznej. Oprogramowanie EDR dla 35 punktów końcowych/licencji, agregat prądotwórczy wraz z elementami niezbędnymi do montażu, podłączenia, uruchomienia i prób funkcjonalnych, wdrożenie oraz maintenance w okresie realizacji projektu. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT (w rozumieniu art. 2 pkt 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/881 bz dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie)) wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzający ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy p.zp. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ. OPZ rozwija wymagania funkcjonalne, techniczne, organizacyjne i odbiorowe dla wszystkich elementów wskazanych powyżej, z uwzględnieniem obowiązków wynikających z umowy o powierzenie grantu oraz zasad kwalifikowalności wydatków w przedsięwzięciach KPO C3.1.1. 5. Miejscem realizacji zamówienia jest siedziba Zamawiającego oraz wskazane przez Zamawiającego lokalizacje infrastruktury IT/OT na terenie Gminy Bukowsko, w szczególności lokalizacje związane z realizacją zadań własnych w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę. 6. Jeżeli w dokumentacji zamówienia użyto nazw własnych, znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu charakteryzującego produkty lub usługi konkretnego Wykonawcy, oznacza to, że wskazano je wyłącznie w celu określenia minimalnego standardu funkcjonalnego, jakościowego, bezpieczeństwa lub kompatybilności. W każdym takim przypadku dopuszcza się rozwiązania równoważne, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę równoważności parametrów, funkcjonalności, kompatybilności, bezpieczeństwa i możliwości utrzymania. 7. W przypadku odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, certyfikatów, etykiet lub systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca oferujący rozwiązanie równoważne jest zobowiązany wykazać równoważność w sposób umożliwiający jednoznaczną ocenę zgodności z OPZ.
Additional classification (cpv): 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID), 31120000 Generators