2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Zamawiający przewiduje możliwość składania ofert częściowych na jedną lub więcej części zamówienia: 1) CZĘŚĆ I – Materiały wybuchowe Trotyl (w ilości 294 szt. – załącznik nr 1a do SWZ) 2) CZĘŚĆ II – Materiały wybuchowe, środki inicjujące wybuch oraz środki pozoracji (w ilości 950 m, 1158 szt., 360 kg - załącznik nr 1b do SWZ) 3) CZĘŚĆ III – Środki pozoracji oraz inne materiały eksploatacyjne (w ilości 96 szt., 180 kpl. - załącznik nr 1c do SWZ) 4) CZĘŚĆ IV – Kształtki do sporządzania ładunków kumulacyjnych (w ilości 48 szt., 21 kpl. - załącznik nr 1d do SWZ) 5) CZĘŚĆ V – Środki pozoracji (w ilości 260 szt. – załącznik nr 1e do SWZ) 6) CZĘŚĆ VI – Granaty hukowo-błyskowe (w ilości 42 szt. – załącznik nr 1f do SWZ) 3. Opis przedmiotu zamówienia stanowi dla poszczególnych części zamówienia załącznik nr 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Dokumenty wymagane należy złożyć składając ofertę zgodnie z Rozdziałem IX SWZ: I. 1) Wypełniony formularz oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f do SWZ. 2) CZĘŚCI I, II, III - Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. 3) CZĘŚCI IV, V, VI - Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. 4) CZĘŚĆ I, II, III, IV, V, VI -Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 5) CZĘŚĆ I, II, III -Oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia wskazujące, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2a, 2b, 2c do SWZ. II. Ponadto do oferty dołączyć (jeżeli dotyczy): 6) Oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli Wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniądz. 7) Przedmiotowe środki dowodowe - Wykaz rozwiązań równoważnych dla części II, III, IV, V, VI – jeżeli Wykonawca przewiduje ich zastosowanie zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą wykaz rozwiązań równoważnych według wzoru stanowiącego załącznik nr 6a do SWZ dla części II, załącznik nr 6b do SWZ dla części III, załącznik nr 6c do SWZ dla części IV, załącznik nr 6d do SWZ dla części V, załącznik nr 6e do SWZ dla części VI oraz dokumenty na potwierdzenie równoważności zastosowanych rozwiązań, jeżeli są konieczne do wykazania równoważności (w przypadku, o którym mowa w ROZDZIALE III pkt 17 SWZ). 8) Pełnomocnictwo lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy odpowiednio: Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestracyjnych. Pełnomocnictwo musi być złożone w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy). Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, dokonuje mocodawca lub notariusz. III. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. CZĘŚĆ I, II, III, IV, V, VI 1) W celu potwierdzenia, braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu, Zamawiający zażąda złożenia: a) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 i art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. b) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. c) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. d) Oświadczenia, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714). CZĘŚĆ I, II, III 2) W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, Zamawiający zażąda aktualnej koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje zawarto w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24600000 Explosives
Additional classification (cpv): 24615000 Fuses, caps, igniters and electric detonators, 24612200 TNT, 35300000 Weapons, ammunition and associated parts, 24613000 Signalling flares, rain rockets, fog signals and pyrotechnic articles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CZĘŚĆ I – Materiały wybuchowe Trotyl
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Opis przedmiotu zamówienia na CZĘŚĆ I – Materiały wybuchowe Trotyl w ilości 294 szt. stanowi załącznik nr 1a do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26-CZĘŚĆ I
Main classification (cpv): 24612200 TNT
Quantity: 294 pieces
Lot: LOT-0002
Title: CZĘŚĆ II – Materiały wybuchowe, środki inicjujące wybuch oraz środki pozoracji
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Opis przedmiotu zamówienia na CZĘŚĆ II – Materiały wybuchowe, środki inicjujące wybuch oraz środki pozoracji w ilości 950 m, 1158 szt., 360 kg stanowi załącznik nr 1b do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26-CZĘŚĆ II
Main classification (cpv): 24615000 Fuses, caps, igniters and electric detonators
Additional classification (cpv): 24600000 Explosives
Lot: LOT-0003
Title: CZĘŚĆ III – Środki pozoracji oraz inne materiały eksploatacyjne
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Opis przedmiotu zamówienia na CZĘŚĆ III – Środki pozoracji oraz inne materiały eksploatacyjne w ilości 96 szt., 180 kpl. stanowi załącznik nr 1c do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26-CZĘŚĆ III
Main classification (cpv): 35300000 Weapons, ammunition and associated parts
Lot: LOT-0004
Title: CZĘŚĆ IV – Kształtki do sporządzania ładunków kumulacyjnych
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Opis przedmiotu zamówienia na CZĘŚĆ IV – Kształtki do sporządzania ładunków kumulacyjnych w ilości 48 szt., 21 kpl. stanowi załącznik nr 1d do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26-CZĘŚĆ IV
Lot: LOT-0005
Title: CZĘŚĆ V – Środki pozoracji
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Opis przedmiotu zamówienia na CZĘŚĆ V – Środki pozoracji w ilości 260 szt. stanowi załącznik nr 1e do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26-CZĘŚĆ V
Main classification (cpv): 24613000 Signalling flares, rain rockets, fog signals and pyrotechnic articles
Quantity: 260 pieces
Lot: LOT-0006
Title: CZĘŚĆ VI – Granaty hukowo-błyskowe
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów wybuchowych, środków inicjujących wybuch, środków pozoracji oraz materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń przez CSSG w Kętrzynie oraz na potrzeby W-MOSG realizowana w ramach zadania pn.: „Zakup materiałów eksploatacyjnych na potrzeby realizacji szkoleń minersko-pirotechnicznych (środki pozoracji, materiały wybuchowe, lonty, pobudzacze, pociski do wyrzutnika pirotechnicznego, ładunki miotające itp.) współfinansowanego z projektu nr FBWP.03.01-IZ.00-0032/24 „Pakiet antyterrorystyczny SG”. 2. Opis przedmiotu zamówienia na CZĘŚĆ VI – Granaty hukowo-błyskowe w ilości 42 szt. stanowi załącznik nr 1f do SWZ.
Internal identifier: 19/FI/26-CZĘŚĆ VI
Quantity: 42 pieces