480117-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проекти на Община Радомир, които ще се изпълняват по процедура „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилни жилищни сгради, включително справяне с енергийната бедност“ по процедура BG16FFPR003-4.001 от Приоритет 4 „Справедлив преход“ на Програма „Развитие на Регионите“ 2021-2027 в две обособени позиции“
Description„Предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проекти на Община Радомир, които ще се изпълняват по процедура „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилни жилищни сгради, включително справяне с енергийната бедност“ по процедура BG16FFPR003-4.001 от Приоритет 4 „Справедлив преход“ на Програма „Развитие на Регионите“ 2021-2027 в две обособени позиции“ Обособена позиция №1 – Предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект: „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилна жилищна сграда - бл.№ 7, 8 и 9, ж.к Гърляница, гр. Радомир„ Обособена позиция №2 – „Предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект: „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилна жилищна сграда бл.№3, ж.к НОЕ, гр. Радомир” Предметът на поръчката за всяка една от обособените позиции е възлагане на дейности по предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект. Организация и управление на проекта предвижда най-малко следните задачи: -Осигуряване стриктното изпълнение и недопускане на отклонения от договора за безвъзмездна финансова помощ; - Изготвянето на доклади, становища, писма и кореспонденция със заинтересованите страни относно управлението, изпълнението и отчитането на проекта, както и участие в срещи между представители на партньорите и заинтересованите страни; - Участие в процеса на осъществяване на документални проверки (верификации) върху представените от изпълнителите по отделните договори фактури и други документи с еквивалентна доказателствена стойност; - Следи за безкомпромисното прилагане на принципа за "Ненанасяне на незначителни вреди" във всички дейности от изпълнението на проекта, съобразно Регламент (ЕС) 2020/852, както и съобразно "Технически насоки за прилагането на принципа за "ненанасяне на значителни вреди".
Internal identifier584116
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79420000 Management-related services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleПредоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект: „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилна жилищна сграда - бл.№ 7, 8 и 9, ж.к Гърляница, гр. Радомир„
DescriptionПредметът на настоящата обособена позиция включва предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект с ДФП BG16FFPR003-4.001-0323-C01​​​​​​​ „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилна жилищна сграда - бл.№ 7, 8 и 9, ж.к Гърляница, гр. Радомир„ В рамките на настоящата обществена поръчка, Възложителят ще определи изпълнител, който да осигури следните външни експерти: 1 Ръководител на екип за управление на проект; 2. Експерт – Юрист; 3. Експерт за финансово отчитане; 4. Счетоводител; 5. Експерт за техническо отчитане. Така създадената структура за управление на проекта цели осигуряване на гаранция за постигане на високо качество и удовлетвореност от резултатите, като така ще се осигури и недопускане на смесване и припокриване на функциите и задачите между отделните членове на екипа. Членовете на екипа ще следят за качественото и ефективно изпълнение на дейностите и тяхната последователност, за постигане на ефективна координация и комуникация с всички участници в проектния процес, за осигуряване на прозрачност в управлението на проекта, отчетност и мониторинг върху изпълнението му.​​​​​​​
Internal identifier584132
LotLOT-0002
TitleПредоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект: „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилна жилищна сграда бл.№3, ж.к НОЕ, гр. Радомир”
DescriptionПредметът на настоящата обособена позиция включва предоставяне на външна експертна помощ за организация и управление на проект с ДФП BG16FFPR003-4.001-0324-C01​​​​​​​​​​​​​​ „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилна жилищна сграда бл.№3, ж.к НОЕ, гр. Радомир” В рамките на настоящата обществена поръчка, Възложителят ще определи изпълнител, който да осигури следните външни експерти: 1 Ръководител на екип за управление на проект; 2. Експерт – Юрист; 3. Експерт за финансово отчитане; 4. Счетоводител; 5. Експерт за техническо отчитане. Така създадената структура за управление на проекта цели осигуряване на гаранция за постигане на високо качество и удовлетвореност от резултатите, като така ще се осигури и недопускане на смесване и припокриване на функциите и задачите между отделните членове на екипа. Членовете на екипа ще следят за качественото и ефективно изпълнение на дейностите и тяхната последователност, за постигане на ефективна координация и комуникация с всички участници в проектния процес, за осигуряване на прозрачност в управлението на проекта, отчетност и мониторинг върху изпълнението му.​​​​​​​
Internal identifier584144