2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie kredytu długoterminowego
Description: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytów długoterminowych dla gminy Roźwienica w łącznej kwocie 3 000 000,00 zł (słownie: trzech milionów złotych 00/100). Opis zamówienia: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3 000 000,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu w kwocie 1 913 480, 90 zł oraz na spłatę otrzymanych krajowych pożyczek i kredytów w kwocie 1 086 519, 10 zł. Szczegółowe warunki udzielenia i spłaty kredytu: 1) Udzielenie długoterminowego kredytu komercyjnego w walucie polskiej (PLN) w wysokości – 3 000 000,00 zł (słownie: trzech milionów złotych 00/100) na pokrycie planowanego deficytu budżetowego w kwocie 1 913 480, 90 zł oraz na spłatę otrzymanych krajowych pożyczek i kredytów w kwocie 1 086 519, 10 zł.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66110000 Banking services
Additional classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp, o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, o jakich mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Pzp ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) [zwanej dalej ,,ustawa Pzp” lub ,,Pzp”]. 1. Zamawiający w niniejszym postępowaniu będzie stosował przepis art. 138 ust.4 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 2. INFORMACJA O UPRZEDMIEJ OCENIE OFERT; Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust.1 ustawy Pzp (procedura odwrócona) tj. 1) Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust.1 na formularzu jednolitego dokumentu (JEDZ) 3. Inne postanowienia: 1) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 2) Zamawiający nie przewiduje ani wymogu, ani możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 3) Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 4) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 8) Zamawiający informuje, iż przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. 9) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu (za wyjątkiem zaistnienia sytuacji, o której mowa w art. 261 ustawy Pzp). Wykonawca ponosi wszelkie koszty udziału w postępowaniu, w tym koszty przygotowania oferty. 10) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenia będą się odbywały w walucie polskiej, tj. w złotych polskich. 11) Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzi się w języku polskim (art. 20 ust. 2 ustawy Pzp).
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje wznowienia zamówienia