480211-2026 - Competition
Finland – Industrial machinery – Jurvan ilmavesilämpöpumpun hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleJurvan ilmavesilämpöpumpun hankinta
DescriptionHankinta käsittää noin 1,5 MW:n ilmavesilämpöpumpun (IVLP) hankinnan Jurvaan asennettuna ja käyttöönotettuna tilaajan tekemille perustuksille. Laite liitetään osaksi nykyistä kaukolämpöjärjestelmää. Kurikan Energia rakentaa IVLP:n tarvitsemat sähkö- ja kaukolämpöliitynnät (IVLP:n kytkentä laipalla), sekä vastaa ylemmän automaation ohjelmoinnista tarvittavine kommunikaatiokaapeleineen.
Type of procedureRestricted
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 42000000 Industrial machinery
Additional classification (cpv): 42533000 Parts of heat pumps, 42100000 Machinery for the production and use of mechanical power
5. Lot
LotLOT-0000
Internal identifier2026-053361-LOT-0001