480264-2019 - ResultRomania-Bucharest: Irrigation works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuția lucrărilor pentru obiectivele de investiţii aflate în administrarea ANIF, din cadrul Programului Național de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Iri [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 29275212201837
II.1.2.
Main CPV code
45232120 Irrigation works
II.1.4.
Short description
Valoarea estimata a a lucrarilor este de 97 561 058,98 RON fara TVA, din care: pentru lotul nr. 1:
— valoarea estimata pentru executia lucrarilor: 23 812 879,81 RON fara TVA la care se adauga organizare de santier in valoare de 185 766,38 RON fara TVA,
— valoarea totala estimata fara TVA pentru lotul nr. 1 este: 23 998 646,19 RON fara TVA.
Pentru lotul nr. 2:
— valoarea estimata pentru executia lucrarilor: 47 605 563,09 RON fara TVA (56 000 RON fara TVA – cap. 1.3 – Amenajari pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala si 47 549 563,09 RON fara TVA – cap. 4 – Cheltuieli pentru investitia de baza) la care se adauga organizare de santier in valoare de 236 530,72 RON fara TVA,
— valoarea totala estimata fara TVA pentru lotul nr. 2 este: 47 842 093,81 RON fara TVA.
Pentru lotul nr. 3:
— valoarea estimata pentru executia lucrarilor: 25 595 018,42 RON fara TVA (77 119,71 RON fara TVA – cap. 1.2 – Amenajarea terenului, 41 50 [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
„Reabilitarea amenajării de irigații Giurgiu Răsmirești, zona B, județul Teleorman”
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232120 Irrigation works, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
II.2.4.
Description of the procurement
Reabilitarea statiei de baza SPA Pietrisu – dragarea canalului de priza si a bazinului de aspiratie, a statiilor de repompare SRP1 – debit 50 760 m3/h, SRP2 – debit 35 280 m3/h, a canalelor CA1, CA2, CA3 si CD4 – 23,917 km si a constructiilor hidrotehnice de pe acestea.
„Reabilitarea infrastructurii principale de aducțiune din subsistemul de irigații Nord Solonet, din cadrul amenajării Tabăra – Trifești – Sculeni, județul Iași”
Lot No: 3
45232120 Irrigation works, 45247111 Irrigation channel construction work, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
Reabilitare SPA Tabara – debit 14 400 m3/h, reabilitare CA Nord Solonet și a constructiilor hidrotehnice de pe acesta.
„Reabilitarea stației de pompare plutitoare SPA km 64+200 și a rețelei de canale de aducțiune din amenajarea Borcea de Sus”, județul Călărași
Lot No: 1
Reabilitarea statiei de pompare plutitoare SPA km 64+200 – debit 9 180 m3/h, reabilitarea canalelor de aductiune CA-338, CA1-338 CA2-338 si CA Nestea – 17,285 km și a constructiilor hidrotehnice de pe acestea.