480304-2026 - Competition
Poland – Engineering design services – Opracowanie dokumentacji dla zadania pn: „Budowa wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska – etap II”.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleOpracowanie dokumentacji dla zadania pn: „Budowa wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska – etap II”.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji dla zadania pn: „Budowa wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska – etap II” zwanej dalej „Dokumentacją”. 2. Cel i podstawa opracowania. Celem zamówienia jest: a) Opracowanie wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektów budowlanych i wykonawczych wraz z dokumentacją geodezyjno-prawną, decyzjami oraz ze wszystkimi uzgodnieniami i opiniami, dla przedsięwzięcia wraz z zabezpieczeniem lub przebudową urządzeń obcych kolidujących z rozbudowywaną drogą i obiektami inżynierskimi, umożliwiającej uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzja ZRID) w trybie Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych wraz z uzyskaniem wymaganych ustawą opinii, przygotowaniem wniosku wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami. Decyzję ZRID uzyskuje Zamawiający. b) Opracowanie materiałów i załączników, niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia wraz z jej uzyskaniem przez Wykonawcę. c) Opracowanie materiałów i uzyskanie załączników, niezbędnych do uzyskania stosownej zgody wodno-prawnej wraz z jej uzyskaniem przez Wykonawcę. d) Opracowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia i przeprowadzenia przetargu na wykonanie robót budowlanych, wymaganych przez Prawo Zamówień Publicznych i późniejszą realizację zadania. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia ujęty jest w „Opisie Przedmiotu Zamówienia” (dalej zwany „OPZ” stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ). 4. Wykonawca zapewni Nadzór Autorski w czasie robót realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej w oparciu o umowę oraz w zakresie określonym przez ustawę Prawo budowlane (art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy oraz zgodnie z ustaleniami określonymi w Umowie. Pełnienie Nadzoru Autorskiego odbędzie się na zasadach prawa opcji w rozumieniu art. 441 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zlecenie wykonywania Nadzoru Autorskiego zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. 5. Zamawiający w OPZ określił, że przedmiot zamówienia, tj. projekt ma obejmować m.in. „Zniesienie ewentualnych barier architektonicznych w obrębie budowy / rozbudowy odcinka drogi wraz z obiektami inżynierskimi w celu zapewnienia dostępności dla wszystkich użytkowników, w szczególności dla osób niepełnosprawnych” (punkt II.1 ppkt. 14 OPZ), a tym samym jako obiekt publiczny po zrealizowaniu rozbudowy, nie będzie posiadał ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym przez osoby niepełnosprawne, do czego obligują przepisy dotyczące wymagań m.in. dla przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (j.t. Dz.U. z 2022 r. poz. 1518 z późn. zm.) oraz budynki i ich usytuowanie (j.t. Dz.U. z 2022 r. poz. 1225 z późn. zm.). 6. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:  administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin; z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl Szczegółowe informacje dot. RODO znajdują się w dok.zamówienia. 7.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postepowaniu. 8. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania w rozumieniu art. 257 Pzp. 9. Zamawiający przewiduje płatności częściowe zgodnie z postanowieniami projektu umowy. 10.Termin wykonania zamówienia – do 20 m-cy od dnia podpisania umowy. 11.Termin związania ofertą 14.11.2026 r. 12.Termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 17.08.2026 r. godz. 09:30 na Platformie poprzez odszyfrowanie i otwarcie ofert. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych szczegółowe uzasadnienie zawarte jest w SWZ
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Additional classification (cpv): 71322300 Bridge-design services, 70000000 Real estate services, 90720000 Environmental protection
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji dla zadania pn: „Budowa wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska – etap II”
Internal identifierDZU.372.162.2026.ms
Options
Description of the optionsWykonawca zapewni Nadzór Autorski w czasie robót realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej w oparciu o umowę oraz w zakresie określonym przez ustawę Prawo budowlane (art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy oraz zgodnie z ustaleniami określonymi w Umowie. Pełnienie Nadzoru Autorskiego odbędzie się na zasadach prawa opcji w rozumieniu art. 441 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zlecenie wykonywania Nadzoru Autorskiego zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. 1) Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania Nadzoru Autorskiego w trakcie realizacji robót objętych dokumentacją projektową, w terminie 5 lat od dnia podpisania końcowego protokołu zdawczo-odbiorczego. Nadzór Autorski obejmuje: a) Nadzór Autorski Zamiejscowy (w ilości maksymalnej 40 nadzorów) w tym:  przygotowanie materiału do pełnienia nadzoru,  czas przejazdu z biura projektowania na budowę i z powrotem,  czas pobytu na budowie w jednym dniu,  załatwienie spraw związanych z nadzorem po powrocie. b) Nadzór Autorski Miejscowy (w ilości maksymalnej 40 nadzorów) w tym:  proste czynności wykonywane w siedzibie Jednostki Projektowej, jeżeli wynika to z potrzeb realizacji inwestycji, np. wydanie opinii, wykonywanie analizy lub opracowanie pisma nie wymagającego obecności na budowie itp. 2) Nadzór Autorski będzie sprawowany na zlecenia Zamawiającego. Zlecenia wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części określonej w SWZ przez Zamawiającego maksymalnej ilości nadzoru autorskiego (prawo opcji). 3) Rozliczenie nadzoru następować będzie na podstawie zleconych i wykonanych pobytów zespołu na budowie lub w przypadku nadzoru autorskiego miejscowego po otrzymaniu przez Zamawiającego przedmiotu nadzoru tj. opinii, analizy, innych pism niewymagających obecności na budowie. 4) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o planowanym rozpoczęciu realizacji prac objętych dokumentacją projektową co najmniej 2 tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia prac. Zlecenie wykonania Nadzoru Autorskiego nastąpi co najmniej na 3 dni robocze przed określonym przez Zamawiającego terminem wykonania nadzoru. Zlecenie wykonania Nadzoru następować będzie pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie. W sytuacjach szczególnych (np. katastrofa budowlana), wymagających niezwłocznej obecności autora projektu na terenie prowadzenia robót, osoba pełniąca nadzór autorski zobowiązana jest wykonać nadzór autorski w dniu powiadomienia. W takim wypadku zlecenie wykonania Nadzoru Autorskiego może nastąpić telefonicznie z późniejszym pisemnym potwierdzeniem dokonania zlecenia.