See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MATERIALE SANITARE
Description: Se vor achiziţiona materiale sanitare, conform descrierilor din caietul de sarcini şi Anexa B la Fişa de Date. Valoare estimată minimă a AC este de 313141.00 lei fără TVA Valoarea estimată maximă a AC este de 11273076.00 lei fără TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pe fiecare lot in parte este specificata in Anexa B la Fisa de Date. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de data depunerii ofertelor.
Internal identifier: 4483447
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33157000 Gas-therapy and respiratory devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Cateter temporar antimicrobian 3 lumene, 7 Fr, 15 cm
Description: CONFORM CAIET SARCINI SI ANEXA B
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141200 Catheters
Lot: LOT-0002
Title: Cateter temporar antimicrobian 3 lumene, 7 Fr, 20 cm
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Cateter temporar antimicrobian 4 lumene, 9 Fr, 15 cm
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Cateter temporar antimicrobian 4 lumene, 9 Fr, 20 cm
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Seringa 20 ml cu protectie UV
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33141310 Syringes
Lot: LOT-0006
Title: Seringa 50 ml cu protectie UV
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Pipete 150 μL
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 38437100 Pipettes
Lot: LOT-0008
Title: Pipeta mecanica ID Pipetor FP 6
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 38437000 Laboratory pipettes and accessories
Lot: LOT-0009
Title: Dispozitiv de extracție laparoscopică a specimenelor biologice cu introducer
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33169400 Surgical containers
Lot: LOT-0010
Title: Dispozitiv de extracție laparoscopică a specimenelor biologice cu inel continuu
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: DISPOZITIVE FIXARE MESE
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Consumabile ventilator neonatal Babylog VN800
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Circuit respirator pentru Autobreath compatibil cu aparatele BabyRoo
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Circuit respirator dublu incalzit pentru ventilatorul Metran Humming Vue
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Circuit respirator neonatal compatibil cu ventilatorul de pacient BioMed, model TV-100
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Circuit anestezie compatibil cu aparatul de anestezie Perseus A 500
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Circuit ventilatie pentru aparat ventilatie de transport Oxylog
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Set anestezie pentru adulti compatibil cu aparatul de anestezie Atlan A350
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Set de campuri sterile pentru artroscopii cu sac colector
Internal identifier: 19
Main classification (cpv): 39518200 Operating-theatre sheets
Lot: LOT-0020
Title: Set sold extra ranforsat pentru interventii protezare sold
Internal identifier: 20