480557-2026 - Competition
Poland – Refrigerating equipment – Modernizacja układu chłodzenia wytwornicy chłodu lewego toru chłodzenia w BST poprzez wymianę chłodnicy wentylatorowej (drycoolera).
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleModernizacja układu chłodzenia wytwornicy chłodu lewego toru chłodzenia w BST poprzez wymianę chłodnicy wentylatorowej (drycoolera).
Description1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja układu chłodzenia wytwornicy chłodu lewego toru chłodzenia w BST poprzez wymianę chłodnicy wentylatorowej (drycoolera). 2. Do zakresu przedmiotu zamówienia należy również wykonanie projektu posadowienia urządzenia, demontaż istniejącej instalacji, wykonanie dokumentacji powykonawczej, przeglądy gwarancyjne przez okres 5 lat, zgodnie z wymaganiami określonymi w Części IV SWZ. 3. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również przeprowadzenie instruktażu dla osób wyznaczonych przez zamawiającego, zgodnie z wymaganiami określonymi w Części IV SWZ. 4. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ. 5. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia zamawiającemu gwarancji jakości i zobowiązany jest do wykonywania świadczeń z niej wynikających. Wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w Części III i IV SWZ. 6. Przedmiot dostawy musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. 7. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 8. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z kanału dystrybucyjnego producenta niewyłączającego dystrybucji na rynek polski i zapewniającego realizację uprawnień gwarancyjnych. 9. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony wraz z instrukcjami obsługi urządzeń oraz ewentualnym oprogramowaniem towarzyszącym, niezbędnym do prawidłowego korzystania z przedmiotu zamówienia (uzyskania pełnej funkcjonalności wskazanej w Części IV SWZ). Jeżeli do uruchomienia i korzystania z tego oprogramowania potrzebne będą licencje, kody lub inne uprawnienia, muszą być one dostarczone bez dodatkowych opłat. Kody, licencje i inne uprawnienia muszą być dostarczone również wówczas, gdy są niezbędne do uruchomienia albo skonfigurowania elementów sprzętowych. Instrukcje obsługi, sterowniki i ewentualne oprogramowanie towarzyszące należy dostarczyć w momencie przekazania dokumentacji powykonawczej. 10. Przedmiot dostawy w dniu sporządzenia oferty nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. 11. Przedmiot dostawy przeznaczony do zasilania z sieci energetycznej musi być podłączony do niej zgodnie z opracowanym projektem instalacji elektrycznej, zgodnie z Częścią IV SWZ. 12. Wykonawca oraz wszystkie osoby realizujące przedmiot zamówienia w jego imieniu lub na jego rzecz zobowiązane są do przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na terenie zamawiającego. Nieprzestrzeganie powyższego spowoduje konieczność przerwania prac i opuszczenia terenu zamawiającego przez wykonawcę oraz wszystkie osoby realizujące przedmiot zamówienia. 13. Do zakresu przedmiotu zamówienia należy także przygotowanie, po zakończeniu instalacji dostarczonego przedmiotu zamówienia, dokumentacji powykonawczej. Dokumentacja powinna być dostarczona w wersji papierowej (2 egzemplarze) oraz w wersji elektronicznej na nośniku lub udostępniona elektronicznie i zawierać m.in. karty katalogowe oraz instrukcje instalacji i użytkowania urządzenia. 14. Oferowany przedmiot zamówienia musi być zgodny z dyrektywą RoHS – dotyczy wszystkich elementów wyspecyfikowanych w Części IV SWZ. 15. Zamawiający, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, wymaga odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką miejsca i warunkami realizacji przedmiotu zamówienia, które są przydatne do przygotowania oferty oraz realizacji przedmiotu umowy. Wizję lokalną wykonawca wykona na swój koszt. Sposób oraz termin dokonania wizji lokalnej należy uzgodnić z przedstawicielem zamawiającego p. Rafałem Mikołajczakiem, tel. +48 693 91 00 22, e-mail: Rafal.Mikolajczak@man.poznan.pl. Zamawiający informuje, że wizja lokalna będzie mogła się odbywać w godzinach pracy zamawiającego tj. od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 15:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej przed terminem składania ofert. Dowodem potwierdzającym udział w wizji lokalnej będzie indywidualne potwierdzenie (dokument przygotowany przez zamawiającego) podpisane przez przedstawiciela zamawiającego oraz wykonawcę bezpośrednio po zakończeniu wizji. Dokument ten zostanie załączony do dokumentacji postępowania. Wykonawca, który będzie chciał dokonać wizji lokalnej zobowiązany jest do przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na terenie zamawiającego. Wyjaśnienia udzielane ustnie podczas wizji mają charakter wyłącznie informacyjny. Wszelkie wiążące wyjaśnienia treści SWZ wymagają zachowania formy pisemnej i komunikacji z zamawiającym za pośrednictwem platformy zakupowej. 16. Brak udziału wykonawcy w wizji lokalnej będzie skutkował odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp. 17. Zamawiający, na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zakupie przedmiotu zamówienia szczegółowo określonego w pkt 2. Części IV SWZ. Warunki skorzystania z prawa opcji zostały określone w Części I i III SWZ.
Internal identifierPN 08/07/2026 – modernizacja układu chłodzenia BST
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 42513200 Refrigerating equipment
Additional classification (cpv): 45331230 Installation work of cooling equipment
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description of the optionsZamawiający, na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zakupie przedmiotu zamówienia szczegółowo określonego w pkt 2. Części IV SWZ. Decyzję o zakupie zamawiający podejmie w przypadku spełnienia się jednej z następujących okoliczności: 1) uzyskania dodatkowych środków finansowych lub 2) uzyskania zgody na zmianę alokacji środków finansowych, umożliwiającej zakup dodatkowych elementów. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku dostarczyć przedmiot zamówienia objęty prawem opcji na takich samych warunkach, jak w przypadku zamówienia podstawowego i to za cenę opcji wskazaną w ofercie wykonawcy złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Decyzja zamawiającego o możliwości zakupu przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji będzie jednorazowa. Zamawiający może: 1) poinformować wykonawcę najpóźniej do 30 czerwca 2027 roku pisemnie o woli skorzystania z prawa opcji; 2) w ogóle nie skorzystać z prawa opcji – w tym przypadku wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu nieskorzystania przez zamawiającego z opcji. Przedmiot zamówienia objęty prawem opcji zostanie zrealizowany w terminie 90 dni, od dnia poinformowania wykonawcy przez zamawiającego o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jednak nie później niż do dnia 28 września 2027 r.