2. Procedure
Procedure
Title: Aftørrings- og lejepapir
Description: Der udbydes Aftørrings- og lejepapir for Region Nordjylland, Region Midtjylland, Region Syddanmark, Region Sjælland og Region Hovedstaden, hvor Region Nordjylland er tovholder. Delaftale 1: Lejepapir med og uden PE-belægning Delaftale 2: Håndklædeark Delaftale 3: Håndklæderuller Delaftale 4: Toiletpapir Delaftale 5: Køkkenruller Delaftale 6: Servietter Delaftale 7: Papirlommetørklæder Delaftale 8: Ansigtsservietter i Æske Delaftale 9: Håndklædeark RH V-fold Delaftale 10: Håndklædeark RH Z-fold Delaftale 11: Håndklædeark RH M-fold Levering vil forekomme i hele Danmark.
Internal identifier: U522-26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33760000 Toilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettes
Additional classification (cpv): 33198000 Hospital paper articles, 33761000 Toilet paper, 33762000 Paper handkerchiefs, 33763000 Paper hand towels, 33764000 Paper serviettes, 33770000 Paper sanitary, 33771000 Sanitary paper products, 33772000 Disposable paper products, 39513200 Table napkins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lejepapir med og uden PE-belægning
Description: For denne deltage deltager Region Nordjylland, Region Midtjylland, Region Syddanmark, Region Sjælland og Region Hovedstaden.
Additional classification (cpv): 33198000 Hospital paper articles, 33770000 Paper sanitary, 33772000 Disposable paper products
Quantity: 33 913 804 metres
Lot: LOT-0002
Title: Håndklædeark
Description: For denne delaftale deltager Region Nordjylland, Region Midtjylland, Region Syddanmark og Region Sjælland.
Additional classification (cpv): 33763000 Paper hand towels, 33770000 Paper sanitary
Quantity: 1 554 809 172 pieces
Lot: LOT-0003
Title: Håndklæderuller
Description: For denne delaftale deltager Region Nordjylland, Region Midtjylland, Region Syddanmark, Region Sjælland og Region Hovedstaden.
Additional classification (cpv): 33763000 Paper hand towels
Quantity: 8 770 648 pieces
Lot: LOT-0004
Title: Toiletpapir
Additional classification (cpv): 33700000 Personal care products, 33761000 Toilet paper, 33770000 Paper sanitary, 33771000 Sanitary paper products
Quantity: 703 741 408 metres
Lot: LOT-0005
Title: Køkkenrulle
Quantity: 9 889 076 metres
Lot: LOT-0006
Title: Servietter
Additional classification (cpv): 33764000 Paper serviettes, 39513200 Table napkins
Quantity: 123 788 132 pieces
Lot: LOT-0007
Title: Papirlommetørklæder
Additional classification (cpv): 33762000 Paper handkerchiefs
Quantity: 13 757 084 pieces
Lot: LOT-0008
Title: Ansigtsservietter i æske
Quantity: 24 336 808 pieces
Lot: LOT-0009
Title: Håndklædeark (RH V-fold)
Description: For denne delaftale deltager Region Hovedstaden.
Quantity: 288 000 000 pieces
Lot: LOT-0010
Title: Håndklædeark (RH Z-fold)
Quantity: 400 000 000 pieces
Lot: LOT-0011
Title: Håndklædeark (RH M-fold)
Quantity: 100 000 000 pieces