480765-2026 - Competition
Bulgaria – Health services – „Провеждане на периодични медицински прегледи на служителите от Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК: 000093442**** по обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Провеждане на периодични медицински прегледи на служителите от Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК: 000093442**** по обособени позиции“
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се изберат Изпълнители, които да извършат: периодични медицински прегледи и изследвания на служителите от Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК 000093442**** , съгласно Техническите спецификации по 2 обособени позиции
Internal identifier587883
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 85100000 Health services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleОбособена позиция №1: „Провеждане на периодични медицински прегледи (терапевт, клинични изследвания – за всички служители и допълнителни за служителите на ОПБК, Община Варна; ОП ДДД и „Зоопарк – СЦ“ – клинични изследвания (разширени), невролог, дерматолог, алерголог, пулмолог)“
DescriptionПри изпълнение на обособена позиция №1 следва да се извърши: 1. За всички служители​​​​​​: преглед от терапевт; клинични изследвания . 2. За служителите с експозиция на химични агенти и с възможна експозиция на биологични агенти - допълнителни прегледи и изследвания: преглед от невролог - неврологичен статус за откриване на болести на мускулно-скелетната и нервна система;клинични изследвания (разширени) – пълна кръвна картина с диференциално броене, СУЕ. При показания и след насочване от терапевт за служителите с експозиция на химични агенти и с възможна експозиция на биологични агенти:преглед от дерматолог ; преглед от алерголог ; преглед от пулмолог. Пълното описание на предмета на обособена позиция №1 и обхвата на дейностите по нея, прогнозният брой служители, подлежащи на съответен вид преглед и изискванията за изпълнение на обществената поръчка са посочени в Техническата спецификация - Приложение №1.1. от указанията за участие. Обем на обособена позиция №1: Прогнозeн брой лица работещи в Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК 000093442**** 3 600 /три хиляди и шестстотин/.​​​​​​​ Числеността на служителите, които ще бъдат прегледани, може да бъде коригирана, съобразно броя на напусналите или новоназначените служители в структурата на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК 000093442****.
Internal identifier587891
Options
Description of the optionsСтойността на обособена позиция №1 е до 128 000 евро без ДДС, включваща всички плащания за изпълнение на поръчката за целият срок на договора, включително и предвидената опция, при допълнителна стойност в размер до 3500,00 (три хиляди и петстотин) евро без ДДС на основание чл.5, ал. 1 ППЗОП. На основание чл.21, ал.1 от Закона за обществените поръчки, Възложителят предвижда следната опция: Възложителят си запазва правото, в рамките на срока на договора: при допълнителна стойност в размер до 3500,00 (три хиляди и петстотин) евро без ДДС на основание чл.5, ал. 1 ППЗОП, да възлага на Изпълнителя прегледи на допълнителен брой новоназначени служители. Възложителят си запазва правото да намалява броя на служителите, във връзка с прекратяване на трудовите/служебните правоотношения на служителите.
LotLOT-0002
TitleОбособена позиция №2: „Провеждане на периодични медицински прегледи на служителите, работещи на видеодисплей на възраст над 40 години“
DescriptionПри изпълнение на обособена позиция №2 следва да се извърши: Провеждане на периодични медицински прегледи от офталмолог на служителите, работещи на видеодисплей на възраст над 40 години, съгласно Техническа спецификация - Приложение №1.2 от настоящите условия. Прегледа от офталмолог следва да включва изследване на зрителна острота и рефракция за регистриране на болести на окото и придатъците му. При необходимост издаване на рецепта за средства за корекция на зрението (очила, контактни лещи). Обем на обособена позиция №2: Прогнозен брой - 1300 (хиляда и триста) лица работещи с видеодисплей на възраст над 40 години в Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК 000093442****. Числеността на служителите, които ще бъдат прегледани може да бъде коригирана, съобразно броя на напусналите или новоназначените служители в структурата на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет с ЕИК 000093442****.​​​​​​​
Internal identifier589928
Description of the optionsСтойността на обособена позиция №2 е до 20 000 евро без ДДС, включваща всички плащания за изпълнение на поръчката за целият срок на договора, включително и предвидената опция, при допълнителна стойност в размер до 1500,00 (хиляда и петстотин) евро без ДДС на основание чл.5, ал. 1 ППЗОП. Опция: Възложителят си запазва правото, в рамките на срока на договора: при допълнителна стойност в размер до 1500,00 (хиляда и петстотин) евро без ДДС на основание чл.5, ал. 1 ППЗОП, да възлага на Изпълнителя прегледи на допълнителен брой новоназначени служители. Възложителят си запазва правото да намалява броя на служителите, във връзка с прекратяване на трудовите/служебните правоотношения на служителите.