2. Procedure
Procedure
Title: Ennakkoilmoitus: Katujen ja muiden yleisten alueiden lumenauraus
Description: Tämä on ennakkotietoilmoitus suunnitellusta kilpailutuksesta, joka koskee katujen ja muiden yleisten alueiden lumenaurauksen hankintaa. Tämän ilmoituksen tarkoituksena on antaa mahdollisille tarjoajaehdokkaille ennakkotietoa tulevasta hankinnasta ja mahdollisuus valmistauta tulevaan tarjouskilpailuun. Tällä ilmoituksella ei pyydetä osallistumishakemuksia tai tarjouksia. Tulevassa kilpailutuksessa Ylivieskan kaupungin kuntatekniikan palvelut kilpailuttavat katu- ja muiden yleisten alueiden lumenaurauksen ja -poiskuljettamisen sekä liukkauden torjunnan. Talvikunnossapitoon kuuluu katujen, yleisten alueiden ja kaupungin kiinteistöjen auraus sekä polanteen poisto, liukkauden torjunta ja lumen pois kuljettaminen tarvittavilta osin. Alustavasti on suunniteltu, että kilpailutus toteutetaan avoimella kilpailutusmenettelyllä elo-syyskuun 2026 aikana. Sopimuskausi on suunniteltu alkavaksi talvikauden alussa 2026. Ilmoituksella esitetyt kuvaukset ja hankintailmoituksen arvioitu julkaisuaika ovat alustavia ja suuntaa antavia ennakkotietoja, jotka saattavat muuttua kilpailutuksen valmistelun aikana.
Internal identifier: 621568
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services