See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „Servicii de mentenanță și exploatare pentru instalațiile mecanice, sanitare, electrice, de balizaj, de curenți slabi și de securitate din cadrul Aeroportului Internațional Avram Iancu Cluj R.A.”
Description: Obiectul achiziției este „Servicii de mentenanță și exploatare pentru instalații mecanice, sanitare, electrice, de balizaj, de curenți slabi și de securitate din cadrul Aeroportului Internațional Avram Iancu Cluj R.A.” Descrierea serviciilor este disponibilă în secțiunea Caiet de sarcini din cadrul prezentei Documentații de atribuire. Termenul limită până la care se pot solicita clarificări la Documentația de atribuire: 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, solicitările de clarificări vor fi transmise în S.E.A.P. Entitatea contractantă a stabilit două termene limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări. Primul termen-limită pentru transmiterea răspunsului la solicitările de clarificări este în a 20-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor, în acest caz, operatorii economici având posibilitatea de a transmite solicitări de clarificări până în a 27-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Al doilea termen – limită de răspuns este în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Cele două termene de răspuns la clarificări nu afectează dreptul operatorilor economici de a adresa solicitări de clarificări pe parcursul întregii perioade care se scurge de la momentul publicării Anunțului de Participare și până la termenul limită cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor stabilită de către Entitatea contractantă. În funcție de complexitatea solicitărilor de clarificare adresate de către operatorii economici, pentru care răspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Entitatea contractantă și-a rezervat dreptul de a publica răspunsurile la clarificări, respectiv la al doilea termen stabilit în Documentația de atribuire.
Internal identifier: 5
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului ce urmează a fi încheiat este reprezentat de „Servicii de mentenanță și exploatare pentru instalații mecanice, sanitare, electrice, de balizaj, de curenți slabi și de securitate din cadrul Aeroportului Internațional Avram Iancu Cluj R.A.” Descrierea obiectului achiziției este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei Documentaţii de atribuire.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50312000 Maintenance and repair of computer equipment, 50312100 Maintenance and repair of mainframe computers, 50312300 Maintenance and repair of data network equipment, 50324200 Preventive maintenance services, 50411000 Repair and maintenance services of measuring apparatus, 50413000 Repair and maintenance services of checking apparatus, 50500000 Repair and maintenance services for pumps, valves, taps and metal containers and machinery, 50532400 Repair and maintenance services of electrical distribution equipment, 50610000 Repair and maintenance services of security equipment, 50710000 Repair and maintenance services of electrical and mechanical building installations, 50720000 Repair and maintenance services of central heating, 79993100 Facilities management services