481818-2019 - ResultRomania-Bacău: Engineering design services for the construction of civil engineering works
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de de proiectare, expertiză tehnică și asistență tehnică din partea proiectantului aferente lucrărilor rămase de executat la obiectivul de investiții „Construire Spitalul Municipal Bacău”
Reference number: 2234
II.1.2.
Main CPV code
71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.1.4.
Short description
Servicii de proiectare, expertiză tehnică și asistență tehnică aferente lucrărilor rămase de executat la obiectivul de investiții „Construire Spitalul Municipal Bacău”, dupa cum urmeaza:
Etapa I:
— elaborare documentatie pentru obtinerea avizelor/acordurilor, prevazute in CU 674/29.9.2017,
— elaborare documentatie necesara obtinerii autorizatiei de construire (DTAC),
— elaborare expertiza tehnica conform punctului 3.2 din indrumatorul privind „cazurile particulare de expertiza tehnica a cladirilor la cerinta fundamentala – rezistenta si stabilitate” – indicativ C254-2017, ca urmare a propunerilor de reconfigurare interioara si necesitatea executiei instalatiei de desfumare,
— elaborare documentatie, faza PTh pentru lucrarile ramase de executat, va cuprinde, fara a se limita la:
(i) lucrarile solicitate prin expertiza tehnica elaborata de catre IPCT (remedieri si lucrari noi),
(ii) lucrari de constructii, instalatii, procurare echipamente tehnologic [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71319000 Expert witness services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
— elaborare expertiza tehnica conform punctului 3.2 din Indrumatorul privind „cazurile particulare de expertiza tehnica a cladirilor la cerinta fundamentala – rezistenta si stabilitate” – indicativ C254-2017, ca urmare a propunerilor de reconfigurare interioara si necesitatea executiei instalatiei de desfumare,
— elaborare documentatia, faza PTh pentru lucrarile ramase de executat, va cuprinde, fara a se limita la:
(ii) lucrari de constructii, instalatii, procurare echipamente tehnologice, dotari stabilite in corelare cu noua structura functionala propusa a SMB,
(iii) lucrarile de amenajare a drumului de acces catre curtea de serviciu, tinand seama de suprafetele de teren aditionate la suprafata initiala de teren,
(iv) dotari necesare punerii in functiune a obiectivului din categoria: mobilier zone receptie si asteptare pacienti, mobilier personal, administrativ si sala conferinte etc.,
— elaborare documentatia pentru obtinerea certificatului de urbanism, avizelor si acordurilor, documentatia tehnica pentru autorizarea executarii lucrarilor organizare de santier (DTOE) si proiectul tehnic de executie a lucrarilor aferente organizarii de santier.