482355-2022 - ResultRomania-Constanța: Project management consultancy services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de consultanta in domeniul managementului executiei investitiei pentru proiectul “REDUCEREA EROZIUNII COSTIERE, FAZA II (2014-2020)”
Reference number: PAAPD1312008
II.1.2.
Main CPV code
72224000 Project management consultancy services
II.1.4.
Short description
Obiectivul general al acestui contract este de a asigura servicii de consultanta in domeniul managementului executiei investitiei pentru proiectul „Reducerea eroziunii costiere faza II, 2014-2021”.
Prezentul contract are ca scop acordarea serviciilor de consultanta in domeniul managementului executiei investitiei pentru proiectul „Reducerea eroziunii costiere faza II, 2014-2021”, aferente contractelor de lucrari, pentru zonele Stavilare (Edighiol si Periboina), Mamaia, Tomis - Casino, Agigea, Eforie, Costinesti, Olimp, Jupiter-Neptun, Mangalia-Saturn, Balta Magalia-Venus-Aurora si 2Mai.
Termenul în care autoritate contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu
documentatia de atribuire este a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Termenul-limita pâna la care ofertantul poate sa adreseze solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
79411000 General management consultancy services
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului fiind serviciile de consultanta in docmeniul managementului executiei investitiei pentru Proiectul “REDUCEREA EROZIUNII COSTIERE, FAZA II (2014-2020)”.
Activităţile contractului de servicii sunt :
Activitatea 1: Asistență tehnică pentru UIP în managementul contractelor din cadrul Proiectului
Activitatea 2: Optimizarea activității personalului Beneficiarului
Activitatea 3: Actualizarea Studiului de Fezabilitate şi a Devizului General