483855-2026 - Competition
Bulgaria – Refuse and waste related services – „Избор на оператор за експлоатация и стопанисване на Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Ловеч, Летница и Угърчин, и доставка, монтаж и експлоатация на мобилна инсталация за предварително третиране (сепариране) на смесени битови отпадъци на площадка, част от РДНО-Ловеч“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Избор на оператор за експлоатация и стопанисване на Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Ловеч, Летница и Угърчин, и доставка, монтаж и експлоатация на мобилна инсталация за предварително третиране (сепариране) на смесени битови отпадъци на площадка, част от РДНО-Ловеч“
DescriptionНастоящата обществена поръчка предвижда избор на оператор за експлоатация и стопанисване на „Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Ловеч, Летница и Угърчин“, и доставка, монтаж и експлоатация на мобилна инсталация за предварително третиране (сепариране) на площадка, част от РДНО-Ловеч. Изборът на оператор по реда на ЗОП се обуславя от конкретни изисквания на нормативната уредба (ЗУО, Наредба №6 от 27 август 2013 г. за условията и изискванията за изграждане и експлоатация на депа и на други съоръжения и инсталации за оползотворяване и обезвреждане на отпадъци), свързани със следните основни дейности: - Приемане на отпадъци по кодове, съгласно Комплексно разрешително КР № 282-Н1/2016 г. на Община Ловеч за „Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Ловеч, Летница и Угърчин“; Третиране на отпадъци по кодове, съгласно КР № 282-Н1/2016 г. – сепариране на смесени битови отпадъци, отделяне на рециклируеми отпадъчни материали (стъкло, метали, пластмаса, хартия, картон); транспортиране на отпадъците от мобилната инсталацията за предварително третиране до Клетка № 3(в експлоатация); - Извършване на мониторинг, съобразно условията на КР № 282-Н1/2016 г. Операторът/изпълнителят ще изпълнява дейностите по Комплексно разрешително издадено на Община Ловеч по осигуряване на условия за третиране до 25 550 тона отпадък годишно от общините Ловеч, Летница и Угърчин.
Internal identifier586831
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionНастоящата обществена поръчка предвижда избор на оператор за експлоатация и стопанисване на „Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Ловеч, Летница и Угърчин“, и доставка, монтаж и експлоатация на мобилна инсталация за предварително третиране (сепариране) на площадка, част от РДНО-Ловеч. Изборът на оператор по реда на ЗОП се обуславя от конкретни изисквания на нормативната уредба (ЗУО, Наредба №6 от 27 август 2013 г. за условията и изискванията за изграждане и експлоатация на депа и на други съоръжения и инсталации за оползотворяване и обезвреждане на отпадъци), свързани със следните основни дейности: - Приемане на отпадъци по кодове, съгласно Комплексно разрешително КР № 282-Н1/2016 г. на Община Ловеч за „Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Ловеч, Летница и Угърчин“; Третиране на отпадъци по кодове, съгласно КР № 282-Н1/2016 г. – сепариране на смесени битови отпадъци, отделяне на рециклируеми отпадъчни материали (стъкло, метали, пластмаса, хартия, картон); транспортиране на отпадъците от мобилната инсталацията за предварително третиране до Клетка № 3(в експлоатация); - Извършване на мониторинг, съобразно условията на КР № 282-Н1/2016 г.
Additional classification (cpv): 90530000 Operation of a refuse site