2. Procedure
Procedure
Title: LUCRĂRI DE MARCAJ RUTIER PENTRU PARCĂRILE LA SOL DIN PATRIMONIUL ȘI/SAU ADMINISTRAREA COMPANIEI MUNICIPALE PARKING BUCUREȘTI S.A.
Description: În cadrul acestui contract se vor achizitiona LUCRĂRI DE MARCAJ RUTIER PENTRU PARCĂRILE LA SOL DIN PATRIMONIUL ȘI/SAU ADMINISTRAREA COMPANIEI MUNICIPALE PARKING BUCUREȘTI S.A., în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini. Lucrările ce urmează a fi realizate vizează asigurarea unor condiții de viață și de mediu corespunzătoare unui oraș durabil, în condiții de eficiență și economicitate, prin: · delimitarea vizibilă și conformă normativelor a locurilor de parcare individuale, culoarelor de circulație internă, zonelor de acces și zonelor speciale · asigurarea siguranței circulației în incintele parcărilor prin marcaje directoare, de avertizare și de ghidare a fluxului de vehicule · respectarea cerințelor de accesibilitate pentru persoanele cu mobilitate redusă (PMR), prin marcarea locurilor speciale conform legislației în vigoare · menținerea unui aspect estetic corespunzător al parcărilor gestionate, inclusiv prin refacerea marcajelor degradate în timp NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 37832152_2026_PAAPD1631616
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233221 Road-surface painting work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 1 – Centru (zona de Vest)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 1 – Centru (zona de Vest) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 2 – Nord-Vest (Griviței – Chitilei – București Noi)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 2 – Nord-Vest (Griviței – Chitilei – București Noi) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 3 – Nord (Herăstrău – Aviatorilor – Aerogării)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 3 – Nord (Herăstrău – Aviatorilor – Aerogării) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 4 – Nord-Est (Dorobanți – Pipera – Barbu Văcărescu)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 4 – Nord-Est (Dorobanți – Pipera – Barbu Văcărescu) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 5 – Est (Bd. Carol I – Lacul Tei – Colentina)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 5 – Est (Bd. Carol I – Lacul Tei – Colentina) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 6 – Est (Pantelimon – Iancului – Pache Protopopescu)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 6 – Est (Pantelimon – Iancului – Pache Protopopescu) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 7 – Sud-Est (Mihai Bravu – Basarabia – Dristor)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 7 – Sud-Est (Mihai Bravu – Basarabia – Dristor) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 8 – Sud (Vitan – Theodor Pallady – Timpuri Noi)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 8 – Sud (Vitan – Theodor Pallady – Timpuri Noi) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 9 – Sud (Văcărești – Giurgiului – Ferentari – Rahova)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 9 – Sud (Văcărești – Giurgiului – Ferentari – Rahova) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 10 – Sud-Vest (Ghencea – Cotroceni – 13 Septembrie)
Description: Lucrări de marcaj rutier pentru parcările la sol din zona Lot 10 – Sud-Vest (Ghencea – Cotroceni – 13 Septembrie) în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Internal identifier: 10