484133-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title„Благоустрояване на междублоково пространство и прилежащата улична мрежа между бул. "Христо Смирненски", ул. "Васил Ставрев", ул. "Д-р Басанович", бул. "Васил Левски", ул. "Ген. Георги Попов", по плана на 24-ти м. р., район Приморски, гр. Варна”, по процедура BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10- те градски общини – основни центрове на растеж“, ..
DescriptionПредмет на откритата процедура е избор на изпълнител на обществена поръчка за „Благоустрояване на междублоково пространство и прилежащата улична мрежа между бул. "Христо Смирненски", ул. "Васил Ставрев", ул. "Д-р Басанович", бул. "Васил Левски", ул. "Ген. Георги Попов", по плана на 24-ти м. р., район Приморски, гр. Варна”, по процедура BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10-те градски общини – основни центрове на растеж“, Приоритет 1 „Интегрирано градско развитие“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.“, съгласно техническа спецификация и одобрен инвестиционен проект. При изпълнение на поръчката следва да се извърши: 1. Изпълнение на СМР съгласно Технически проект, детайли от Работен проект, предписанията и заповедите в Заповедната книга, в т.ч. предвидените с Количествено-стойностната сметка СМР; 2. Изпълнение на Непредвидени работи (вследствие на непредвидими обстоятелства, по смисъла на ЗОП), които са видове и/или количества работи, които не са включени в Техническия проект и Количествено-стойностната сметка, но чието изпълнение е доказано необходимо за пълното и качественото изпълнение на Строежа; 3. Доставка и влагане в строителството на необходимите и съответстващи на инвестиционния проект строителни продукти; 4. Производство и/или доставка на Строителни детайли/елементи и оборудване и влагането им в Строежа; 5. Уведомяване на Възложителя за възникналата необходимост от допълнително проектиране; 6. Извършване на необходимите изпитвания и лабораторни изследвания; 7. Съставяне на строителни книжа и изготвяне на екзекутивната документация на Строежа; геодезично заснемане за нанасяне в специализиран кадастър; 8. Участие в процедурата по въвеждане на Строежа в експлоатация; 9. Отстраняване на недостатъците, установени при предаването на Строежа и въвеждането му в експлоатация; 10. Отстраняване на проявени дефекти през гаранционните срокове, определени с договора. Всички дейности се изпълняват съгласно техническата спецификация и инвестиционния проект, предоставени от Възложителя, като се спазват изискванията на: 1. Условията на разрешението за строеж; 2. Предписанията, указанията и Заповедите на лицето, упражняващо авторски надзор по време на строителния процес; 3. Предписанията, указанията и Заповедите на лицето, упражняващо строителен надзор по време на строителния процес; 4. действащите раздели от Правилата за извършване и приемане на строителни и монтажни работи (ПИПСМР) за съответния вид работа; 5. всички, действащи към момента на изпълнение норми по строителство за съответния вид работа. Категорията на обекта е ТРЕТА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл.137, ал.1, т.3, буква "а" и буква "б" от ЗУТ. В рамките на поръчката се предвижда извършването на: - изграждане на 3 броя детски площадки; - обособяване на 5 броя нови спортни зони; - подмяна на водопроводна мрежа - 3114 метра; - изграждане на нова дъждовна канализация - 1426 метра; - реконструкция на една детска площадка; - изграждане на една площадка за разхождане и игра на кучета; - изграждане на 8 броя площадки за видеонаблюдение; - 5 площадки за отдих на възрастни с беседки, маси с пейки; - изграждане на 2 нови и рехабилитация и реконструкция на 8 съществуващи паркинги; - подмяна на част от електрическото осветление, като в местата с детски и спортни площадки ще бъде усилено; - рехабилитация и ново изграждане на вътрешно квартална улична мрежа и тротоарни настилки - около 4600 метра
Internal identifier586584
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45211360 Urban development construction work
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Благоустрояване на междублоково пространство и прилежащата улична мрежа между бул. "Христо Смирненски", ул. "Васил Ставрев", ул. "Д-р Басанович", бул. "Васил Левски", ул. "Ген. Георги Попов", по плана на 24-ти м. р., район Приморски, гр. Варна”, по процедура BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10- те градски общини – основни центрове на растеж“, ......
DescriptionПредмет на откритата процедура е избор на изпълнител на обществена поръчка за „Благоустрояване на междублоково пространство и прилежащата улична мрежа между бул. "Христо Смирненски", ул. "Васил Ставрев", ул. "Д-р Басанович", бул. "Васил Левски", ул. "Ген. Георги Попов", по плана на 24-ти м. р., район Приморски, гр. Варна”, по процедура BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10-те градски общини – основни центрове на растеж“, Приоритет 1 „Интегрирано градско развитие“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.“, съгласно техническа спецификация и одобрен инвестиционен проект. При изпълнение на поръчката следва да се извърши: 1. Изпълнение на СМР съгласно Технически проект, детайли от Работен проект, предписанията и заповедите в Заповедната книга, в т.ч. предвидените с Количествено-стойностната сметка СМР; 2. Изпълнение на Непредвидени работи (вследствие на непредвидими обстоятелства, по смисъла на ЗОП), които са видове и/или количества работи, които не са включени в Техническия проект и Количествено-стойностната сметка, но чието изпълнение е доказано необходимо за пълното и качественото изпълнение на Строежа; 3. Доставка и влагане в строителството на необходимите и съответстващи на инвестиционния проект строителни продукти; 4. Производство и/или доставка на Строителни детайли/елементи и оборудване и влагането им в Строежа; 5. Уведомяване на Възложителя за възникналата необходимост от допълнително проектиране; 6. Извършване на необходимите изпитвания и лабораторни изследвания; 7. Съставяне на строителни книжа и изготвяне на екзекутивната документация на Строежа; геодезично заснемане за нанасяне в специализиран кадастър; 8. Участие в процедурата по въвеждане на Строежа в експлоатация; 9. Отстраняване на недостатъците, установени при предаването на Строежа и въвеждането му в експлоатация; 10. Отстраняване на проявени дефекти през гаранционните срокове, определени с договора. Всички дейности се изпълняват съгласно техническата спецификация и инвестиционния проект, предоставени от Възложителя, като се спазват изискванията на: 1. Условията на разрешението за строеж; 2. Предписанията, указанията и Заповедите на лицето, упражняващо авторски надзор по време на строителния процес; 3. Предписанията, указанията и Заповедите на лицето, упражняващо строителен надзор по време на строителния процес; 4. действащите раздели от Правилата за извършване и приемане на строителни и монтажни работи (ПИПСМР) за съответния вид работа; 5. всички, действащи към момента на изпълнение норми по строителство за съответния вид работа. Категорията на обекта е ТРЕТА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл.137, ал.1, т.3, буква "а" и буква "б" от ЗУТ. В рамките на поръчката се предвижда извършването на: - изграждане на 3 броя детски площадки; - обособяване на 5 броя нови спортни зони; - подмяна на водопроводна мрежа - 3114 метра; - изграждане на нова дъждовна канализация - 1426 метра; - реконструкция на една детска площадка; - изграждане на една площадка за разхождане и игра на кучета; - изграждане на 8 броя площадки за видеонаблюдение; - 5 площадки за отдих на възрастни с беседки, маси с пейки; - изграждане на 2 нови и рехабилитация и реконструкция на 8 съществуващи паркинги; - подмяна на част от електрическото осветление, като в местата с детски и спортни площадки ще бъде усилено; - рехабилитация и ново изграждане на вътрешно квартална улична мрежа и тротоарни настилки - около 4600 метра;
Additional classification (cpv): 45223000 Structures construction work, 45233140 Roadworks, 45236119 Repair work on sports fields, 45236210 Flatwork for children's play area, 45236290 Repair work on recreational areas, 45232410 Sewerage work, 45232210 Overhead line construction