484284-2026 - Competition
Romania – Police uniforms – Furnizare echipamente și accesorii specifice pentru Direcția Generală de Poliție Locală Sectorul 4 al Municipiului Bucuresti • LOT I: Imbrăcăminte • LOT II:Incălțăminte • LOT III:Accesorii • LOT IV:Echipamente
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare echipamente și accesorii specifice pentru Direcția Generală de Poliție Locală Sectorul 4 al Municipiului Bucuresti • LOT I: Imbrăcăminte • LOT II:Incălțăminte • LOT III:Accesorii • LOT IV:Echipamente
Description: Acordul-cadru are ca principal obiect-Furnizare echipamente și accesorii specifice pentru Direcția Generală de Poliție Locală Sectorul 4 al Municipiului Bucuresti. Prezenta procedura de atribuire este impartita pe loturi astfel: • LOT I: Imbrăcăminte • LOT II:Incălțăminte • LOT III:Accesorii • LOT IV:Echipamente Valoarea maxima estimata a acordului-cadru este de 3.120.597,60 lei fara TVA. Valoarea estimata pentru fiecare lot in parte: Pentru Lotul 1: 1.864.573,44 lei fara TVA Pentru Lotul 2: 678.988,80 lei fara TVA Pentru Lotul 3: 344.642,88 lei fara TVA Pentru Lotul 4: 232.392,48 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: Valoarea celui mai mare contract subsecvent lot 1: 466.143,36 lei fara TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent lot 2 : 226.329,60 lei fara TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent lot 3: 114.880,96 lei fara TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent lot 4: 77.464,16 lei fara TVA Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Clarificarile solicitate dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in cea de-a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4316422/09/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35811200 Police uniforms
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT I: Îmbrăcăminte
Description: Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni. Produsele vor fi livrate in sectorul 4 Bucuresti. Descrierea caracteristicilor produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regaseste la nivelul caietului de sarcini . Estimari ale cantitatilor minime si maxime ce pot face obiectul acordului-cadru/contractului subsecvent se regasesc in anexele caietului de sarcini. Valoare maxima Acord-cadru LOT 1: 1.864.573,44 lei. Valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 1: 466.143,36 lei Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT II:Încălțăminte
Description: Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni. Produsele vor fi livrate in sectorul 4 Bucuresti . Descrierea caracteristicilor produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regaseste la nivelul caietului de sarcini. Estimari ale cantitatilor minime si maxime ce pot face obiectul acordului-cadru/contractului subsecvent se regasesc in anexele caietului de sarcini. Valoare maxima Acord-cadru LOT 2: 678.988,80 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 2: 226.329,60 lei Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 18800000 Footwear
Lot: LOT-0003
Title: LOT III:Accesorii
Description: Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni. Produsele vor fi livrate in sectorul 4 Bucuresti . Descrierea caracteristicilor produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regaseste la nivelul caietului de sarcini. Estimari ale cantitatilor minime si maxime ce pot face obiectul acordului-cadru/contractului subsecvent se regasesc in anexele caietului de sarcini. Valoare maxima Acord-cadru LOT 3: 344.642,88 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 3: 114.880,96 lei Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 18420000 Clothing accessories
Lot: LOT-0004
Title: LOT IV:Echipamente
Description: Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni. Produsele vor fi livrate in sectorul 4 Bucuresti . Descrierea caracteristicilor produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regaseste la nivelul caietului de sarcini . Estimari ale cantitatilor minime si maxime ce pot face obiectul acordului-cadru/contractului subsecvent se regasesc in anexele caietului de sarcini. Valoare maxima Acord-cadru LOT 4: 232.392,48 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 4: 77.464,16 lei Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 35200000 Police equipment