484330-2026 - Competition
Poland – Promotional services – ZAWARCIE UMOWY RAMOWEJ W SPRAWIE WYBORU WYKONAWCY REALIZUJĄCEGO ZAMÓWIENIE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA STRATEGII KOMUNIKACJI I KONCEPCJI KREATYWNEJ ORAZ PRODUKCJA MATERIAŁÓW, REALIZACJA BADAŃ FOCUSOWYCH I PRAC GRAFICZNYCH W RAMACH KAMPANII EDUKACYJNO-PROMOCYJNYCH REALIZOWANYCH PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleZAWARCIE UMOWY RAMOWEJ W SPRAWIE WYBORU WYKONAWCY REALIZUJĄCEGO ZAMÓWIENIE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA STRATEGII KOMUNIKACJI I KONCEPCJI KREATYWNEJ ORAZ PRODUKCJA MATERIAŁÓW, REALIZACJA BADAŃ FOCUSOWYCH I PRAC GRAFICZNYCH W RAMACH KAMPANII EDUKACYJNO-PROMOCYJNYCH REALIZOWANYCH PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie działań o charakterze informacyjno-edukacyjno-promocyjnym poprzez przygotowanie koncepcji kreatywnych, opracowanie kreacji oraz przygotowanie materiałów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych w formatach dostosowanych do mediów tradycyjnych i cyfrowych. Zadaniem Wykonawcy jest opracowanie, wykonanie i przekazanie materiałów przeznaczonych do wykorzystania w różnorodnych kanałach komunikacji, w szczególności w telewizji, radiu, internecie, mediach społecznościowych, kinach oraz przestrzeni publicznej (outdoor), zgodnie z postanowieniami Umowy Ramowej, Opisu Przedmiotu Zamówienia oraz Ofertą Wykonawcy. Celem zamówienia jest przygotowanie kompleksowych kreacji oraz materiałów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych przeznaczonych do wykorzystania w kampaniach społecznych o różnej skali zasięgowej realizowanych w okresie obowiązywania umowy ramowej. Materiały będą dostosowane do specyfiki poszczególnych kanałów komunikacji oraz grup docelowych w celu wspierania działań informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych związanych z ochroną zdrowia oraz kształtowaniem postaw prozdrowotnych. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ) zawierający wymagania i warunki realizacji zamówienia Umowy ramowej stanowi załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Ramowej (dalej PPUR).
Internal identifierZZP.ZP.411.110.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79342200 Promotional services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionZawarcie Umowy ramowej, Opis przedmiotu zamówienia, Zamówienie jednostkowe, Formularz zlecenia: 1. Zgodnie z art. 313 ustawy Pzp. Zamawiający po przeprowadzeniu postępowania zamierza zawrzeć Umowę ramową tylko z 1 (jednym) Wykonawcą, który złoży na podstawie dokonanej oceny ofert najkorzystniejszą Ofertę ramową, która zapewni najlepszą jakość realizacji przedmiotu umowy w stosunku do zaoferowanych cen jednostkowych za przewidywane poszczególne elementy realizacji przedmiotu Umowy ramowej. 2. Umowa ramowa zostanie podpisana z Wykonawcą, którzy złoży ważną Ofertę ramową odpowiadającą wszystkim wymaganiom określonym w SWZ i w Ustawie Prawo zamówień publicznych. 3. Umowa ramowa zostanie podpisana przez Zamawiającego niezwłocznie po uprawomocnieniu się wyboru najkorzystniejszej Oferty ramowej. Zamawiający przewiduje zawarcie Umowy ramowej w formie elektronicznej przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zamawiający nie będzie żądać od Wykonawcy, z którym zawrze Umowę ramową zabezpieczenia należytego jej wykonania, gdyż nie dochodzi do udzielenia zamówienia publicznego. 4. Zawarcie Umowy ramowej nie jest udzieleniem zamówienia publicznego. Fakt zawarcia Umowy ramowej nie rodzi ani po stronie Zamawiającego, ani Wykonawcy, którzy ją zawarli, żadnego obowiązku kontraktowania. 5. Umowę ramową należy rozumieć jako Umowę zawartą między Zamawiającym a jednym Wykonawcą, której celem jest ustalenie warunków dotyczących Zamówień jednostkowych, jakie mogą zostać zlecone przez Zamawiającego w okresie obowiązywania Umowy ramowej, w szczególności cen i, jeżeli zachodzi taka potrzeba, przewidywanych ilości przyjętych jednostek. 6. Umowa ramowa będzie obowiązywała obie Strony do 24 miesięcy od daty jej zawarcia. 7. W następstwie powyższego Zamawiający udzieli zamówienia lub zamówień na warunkach zamówienia określonych w Umowie ramowej, bez przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia. 8. Jeżeli nie wszystkie warunki wykonania palety świadczonych usług o charakterze promocyjnym określono w Umowie ramowej, Zamawiający może pisemnie wezwać Wykonawcę do uzupełnienia Oferty. Wówczas treść Oferty i tym samym treść Umowy o zamówienie publiczne zostaną uzupełnione przez Wykonawcę, np. poprzez dostosowanie do konkretnych okoliczności danego zamówienia, niezależnie od możliwości wprowadzenia zmian istotnych do Umowy ramowej. 9. OPZ został stworzony w celu umożliwienia Wykonawcom złożenie prawidłowo wycenionej Oferty ramowej. 10. Realizacja zamówienia rozliczana będzie według stawek podanych przez Wykonawcę w Szczegółowym kosztorysie realizacji przedmiotu Umowy ramowej, przedstawionym w Ofercie Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do OPZ (załącznik nr 2 do SWZ). 11. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i złożyć wraz z Ofertą załącznik Szczegółowy kosztorys realizacji przedmiotu Umowy ramowej - zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 12. Założenia sposobu przygotowania i wypełnienia Szczegółowego kosztorysu realizacji przedmiotu Umowy ramowej zawarte są w arkuszu pod tabelą cen jednostkowych działań. Każda oferowana cena jednostkowa musi zawierać wszelkie czynniki niezbędne do wykonania danej pozycji kosztorysu i nie może być wartością 0,00 zł. 13. Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie na podstawie Zamówień jednostkowych, w oparciu o formularz zlecenia (zwany dalej Zleceniem), którego wzór stanowi załącznik do Umowy ramowej, do wyczerpania kwoty zapisanej w Umowie ramowej, z zachowaniem terminów wskazanych przez Zamawiającego na wykonanie konkretnych Zleceń, ale nie dłużej niż przez 24 miesiące od dnia podpisania Umowy ramowej. 14. Brak zawarcia lub odmowa podpisania Umowy ramowej skutkować będzie brakiem możliwości otrzymania Zamówień jednostkowych i składania wypełnionych Formularzy zleceń. 15. Zlecenie będzie każdorazowo przekazywane wybranemu Wykonawcy przez Beneficjenta Umowy – Ministra Zdrowia reprezentowanego przez Departament Edukacji i Promocji Zdrowia Ministerstwa Zdrowia. 16. Zlecenie zostanie zaakceptowane przez obie Strony Umowy ramowej w formie elektronicznej lub pisemnej. 17. Podane w OPZ dane liczbowe dotyczące liczby Mediów i działań mają charakter orientacyjny i mogą być zmienione w Zamówieniach jednostkowych. Ponadto, podany zakres usługi określa maksymalne wymagania Zamawiającego, które mogą zostać ograniczone i doprecyzowane każdorazowo w Zleceniu. 18. Oferowane ceny jednostkowe w Zamówieniu jednostkowym zawarte w Zleceniu za poszczególne elementy usługi, nie mogą być wyższe niż jednostkowe stawki kwotowe działania podane przez Wykonawcę w Szczegółowym kosztorysie realizacji przedmiotu Umowy ramowej. 19. Zasady udzielania Zamówień jednostkowych poprzez formularz Zlecenia zostały opisane w § 3. Umowy ramowej. 20. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozwiązania i odstąpienia od Umowy ramowej oraz zakres odpowiedzialności Wykonawcy w przypadkach określonych w § 12. treści Umowy ramowej.