484363-2026 - Competition
Poland – Construction work – ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.
Contract or concession notice – standard regime
Works - Services
2. Procedure
Procedure
TitleZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1, 2 i 3 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału na części: Zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ stanowi jedno kompleksowe przedsięwzięcie inwestycyjne realizowane w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, wymagające zachowania spójności projektowej i wykonawczej oraz koordynacji wszystkich branż. Podział zamówienia mógłby skutkować trudnościami organizacyjnymi, wydłużeniem realizacji inwestycji oraz rozproszeniem odpowiedzialności za osiągnięcie zakładanych efektów. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji, gdyż przedmiot zamówienia odpowiada standardowemu zakresowi działalności podmiotów funkcjonujących na rynku budowlanym, a wykonawcy mogą ubiegać się o jego realizację samodzielnie, wspólnie w ramach konsorcjum lub przy udziale podwykonawców.
Internal identifierZP/CZD/082/26
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71220000 Architectural design services, 45215140 Hospital facilities construction work, 45210000 Building construction work, 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45343000 Fire-prevention installation works, 45400000 Building completion work, 30200000 Computer equipment and supplies, 39100000 Furniture
5. Lot
LotLOT-0001
TitleZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”. Zadanie obejmuje: a) opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania robót budowlanych, w tym opracowanie projektu budowlanego (jeśli wymagane), dokumentacji wykonawczej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami przy odbiorze pomieszczeń przez Organy Administracji Państwowej, w tym m.in. SANEPID, UDT (jeśli będzie wymagana)., b) uzyskanie w imieniu Zamawiającego odpowiednich pozwoleń, ekspertyz, opinii i uzgodnień niezbędnych do realizacji inwestycji, a jeśli zajdzie taka potrzeba, uzyskanie w imieniu Zamawiającego stosownych zgód na odstępstwa od przepisów techniczno–budowlanych, c) wykonanie robót budowlanych, rozbiórkowych, modernizacyjnych i montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych związanych z przedmiotowym zadaniem wraz z rozruchem technologicznym i przekazaniem do użytkowania, d) kompleksowe i kompletne wyposażenie pomieszczeń wraz z umeblowaniem i sprzętem, zgodnie z opracowanym projektem i wymaganiami Zamawiającego, e) dostawę oraz montaż białego montażu wraz z armaturą i akcesoriami, zgodnie z opracowanym projektem i technologią, f)wykonanie koniecznych instrukcji i przeszkolenia personelu Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1, 2, 3 do SWZ. Zamawiający określa aspekty społeczne w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych i aspekty społeczne w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy oraz aspekty środowiskowe (art. 101 ustawy Pzp dotyczące wymagań dla sprzętu komputerowego) - szczegóły w Programie Funkcjonalno-Użytkowym i Projektowanych Postanowieniach Umowy (zał. 1 i 2 do swz).
Internal identifierZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.