484393-2026 - Competition
Poland – Works for complete or part construction and civil engineering work – Budowa Centrum Sportu i Rekreacji w Komornikach
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works - Services
2. Procedure
Procedure
TitleBudowa Centrum Sportu i Rekreacji w Komornikach
Description1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” z wykorzystaniem technologii BIM (Building Information Modeling) zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Sportu i Rekreacji w Komornikach” wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na działkach nr 648/39, 654/6, 654/16, 653/13, obręb Komorniki, gmina Komorniki, powiat poznański. 2. Wykonawca ma obowiązek wykonania wielobranżowego modelu informacyjnego oraz projektu technicznego i wykonawczego na podstawie opisu przedmiotu zamówienia znajdującego się w załączniku nr 1 do umowy, Projektu Funkcjonalno-Użytkowego (dalej: PFU), stanowiącego załącznik nr 2 do umowy, zatwierdzonego Projektu Architektoniczno-Budowlanego (dalej: PAB), stanowiącego załącznik nr 3 do umowy, Projektu Budowlano-Wykonawczego zjazdu (dalej: PBW zjazdu), stanowiącego załącznik nr 4 do umowy, zgodnie z wymaganiami EIR i planem BEP, a następnie budowę nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu. Inwestycję należy zrealizować w oparciu o koordynację międzybranżową w standardzie BIM, stanowiącą załącznik nr 5 do umowy. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub wyższej niż kwoty określone w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „odwróconej kolejności oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 4. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1296214. 5. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o.o. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Oferta wraz z wymaganymi w SWZ załącznikami musi zostać sporządzona w ogólnie przyjętych formatach danych i złożona w formie elektronicznej pod rygorem nieważności opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po wypełnieniu Formularza ofertowego oraz wszystkich wymaganych w SWZ dokumentów należy je podpisać i kliknąć przycisk „Przejdź do podsumowania”. Następnie w drugim kroku składania oferty należy sprawdzić poprawność złożonej oferty, załączonych plików oraz ich ilości. Następnie należy kliknąć przycisk „Złóż ofertę”, aby zakończyć etap składania oferty. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość”, po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Szczegółowa „Instrukcja dla Wykonawców” dotycząca złożenia i wycofania oferty znajduje się na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, a także art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego na zasadach określonych w SWZ. 7. Ofertę oraz JEDZ składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Dokumenty lub oświadczenia składane w postępowaniu wraz z ofertą wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym: 1) zał. nr 1 do SWZ (Formularz ofertowy); 2) Pełnomocnictwo - gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. 3) zobowiązanie do udostępnienia zasobów (zał. nr 2 do SWZ), załącznik nr 8 do SWZ, wykaz rozwiązań równoważnych, zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa - jeśli dotyczy, 4) oświadczenie z zał, nr 4a/4b do SWZ, 5) JEDZ. Dodatkowy kod CPV: 37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
Additional classification (cpv): 71200000 Architectural and related services, 71320000 Engineering design services, 45000000 Construction work, 45300000 Building installation work, 45343000 Fire-prevention installation works, 45310000 Electrical installation work, 45400000 Building completion work, 45443000 Facade work, 45111291 Site-development work
5. Lot
LotLOT-0001
Description1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” z wykorzystaniem technologii BIM (Building Information Modeling) zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Sportu i Rekreacji w Komornikach” wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na działkach nr 648/39, 654/6, 654/16, 653/13, obręb Komorniki, gmina Komorniki, powiat poznański. 2. Wykonawca ma obowiązek wykonania wielobranżowego modelu informacyjnego oraz projektu technicznego i wykonawczego na podstawie opisu przedmiotu zamówienia znajdującego się w załączniku nr 1 do umowy, Projektu Funkcjonalno-Użytkowego (dalej: PFU), stanowiącego załącznik nr 2 do umowy, zatwierdzonego Projektu Architektoniczno-Budowlanego (dalej: PAB), stanowiącego załącznik nr 3 do umowy, Projektu Budowlano-Wykonawczego zjazdu (dalej: PBW zjazdu), stanowiącego załącznik nr 4 do umowy, zgodnie z wymaganiami EIR i planem BEP, a następnie budowę nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu. Inwestycję należy zrealizować w oparciu o koordynację międzybranżową w standardzie BIM, stanowiącą załącznik nr 5 do umowy. 3. Zakres inwestycji obejmuje również rozbiórkę istniejącego budynku zaplecza sportowego oraz części infrastruktury technicznej, a następnie budowę nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu. 4. Podczas realizacji zadania należy postępować zgodnie z zasadą „nie czyń poważnej szkody” (DNSH) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 (rozporządzenie w sprawie taksonomii), w szczególności - należy uwzględniać kwestie związane z oszczędzaniem energii, przyjaznością dla środowiska i jakością podczas zakupu trwałych środków oraz wartości niematerialnych i prawnych; - wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad ochrony środowiska, w tym do stosowania odpowiednich środków i materiałów; - oferowany sprzęt będzie energooszczędny – co ograniczy wykorzystanie energii i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. 5. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom W takim przypadku Wykonawca odpowiada za ich działanie jak za swoje własne. 7. Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. W przypadku użytych w dokumentacji postępowania nazw materiałów należy je rozumieć jako przykładowe – o parametrach pożądanych przez Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym wypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu jakości, trwałości, funkcjonalności oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia. Dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów potwierdzających parametry materiałów i urządzeń. W przypadku zamiaru zastosowania jakichkolwiek rozwiązań lub materiałów równoważnych Wykonawca ma obowiązek opisać je szczegółowo w ofercie oraz wykazać ich równoważność. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do opisywanych w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej oraz w każdym systemie referencji technicznych. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do opisywanych w dokumentach, jest obowiązany udowodnić poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zaoferowane urządzenia i materiały równoważne muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty lub dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w dokumentacji projektowej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art.214 ust 1 pkt 7 ustawy Pzp. 9. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy. Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę: roboty ogólnobudowlane, w tym konstrukcyjne, murarskie, wykończeniowe, roboty elektryczne, roboty sanitarne, roboty telekomunikacyjne. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w § 6 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 10 do SWZ ). 10. Wymagany okres gwarancji i rękojmi - zgodnie z ofertą, min. 60 mies. Wymagany okres gwarancji na wbudowane urządzenia-zgodnie z kartami producenta -nie mniej niż 36 m-cy
Options
Description of the optionsNie dotyczy.