484488-2026 - Competition
Bulgaria – Pharmaceutical products – „Доставка на лекарства, медицински консумативи и изделия и лекарствените продукти, включени в Списък III - Рискови вещества, Приложение №3 към чл.3, т.3 от „Наредба за реда за класифициране на растенията и веществата, като наркотични“ приета с ПМС №293 от 27.10.2011 г., за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет по обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка на лекарства, медицински консумативи и изделия и лекарствените продукти, включени в Списък III - Рискови вещества, Приложение №3 към чл.3, т.3 от „Наредба за реда за класифициране на растенията и веществата, като наркотични“ приета с ПМС №293 от 27.10.2011 г., за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет по обособени позиции“
DescriptionПредметът на настоящата обществена поръчка е доставка на лекарства, медицински консумативи и изделия и лекарствените продукти, включени в Списък III - Рискови вещества, Приложение №3 към чл.3, т.3 от „Наредба за реда за класифициране на растенията и веществата, като наркотични“ приета с ПМС №293 от 27.10.2011 г., за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет по обособени позиции, както следва: Обособена позиция №1: „Доставка на лекарства, за нуждите на Община Варна и второстепенни разпоредители с бюджет” Обособена позиция №2: „Доставка медицински консумативи и изделия, за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет ” Обособена позиция №3: „Доставка на лекарствените продукти, включени в Списък III - Рискови вещества, Приложение №3 към чл.3, т.3 от „Наредба за реда за класифициране на растенията и веществата, като наркотични“ приета с ПМС №293 от 27.10.2011 г., за нуждите на здравните кабинети в детски градини и училища територията на Община Варна”
Internal identifier594498
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Доставка на лекарства, за нуждите на Община Варна и второстепенни разпоредители с бюджет”
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се извърши доставка на лекарства и медицински консумативи за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет, отговарящи на всички изисквания на Техническите спецификации- Приложения №№ 1, 2 и 4 както следва: За обособена позиция №1: Периодична доставка на лекарства за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет, съгласно списък по видове артикули и ориентировъчни количества, посочени в Техническата спецификация – Приложение №1. Доставените лекарства следва да: • Отговарят на изискванията на Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина (ЗЛПХМ) и да притежават валидно разрешение за употреба в страната, издадено по реда на ЗЛПХМ; • Имат срок на годност най-малко две години, след датата на доставка. В случай че някои лекарства имат срок на годност по-малък от две години, то същите следва да са с остатъчен срок на годност не по-малък от 80%, считано от момента на доставката; • Имат маркировка (партиден номер, дата на производство, производител, срок на годност и други). Опаковката на лекарствените продукти трябва да отговаря на изискванията на ЗЛПХМ; • Доставят в работното време на Възложителя и се приемат от негов представител след проверка на съответствието на доставените видове и количества, посочени във възлагателното писмо за доставка. Посочените количества в Техническата спецификация – Приложение №1 са прогнозни и не пораждат задължение да се изпълнят в пълен обем. ​​​​​​​
Internal identifier594500
Options
Description of the optionsПри възникване на необходимост от доставка на лекарствени продукти извън списъка по Приложение № 1, същите се включват в поканата за вътрешен конкурентен избор по чл.82, ал.4 от ЗОП. Потенциалните изпълнители на рамковото споразумение подават ценови предложения за тях на етапа на вътрешния избор, като предложените цени могат да надвишават регистрираната максимална продажна цена на дребно в регистрите на НСЦРЛП към датата на подаване на офертата в ЦАИС ЕОП. Оценяването и класирането за тези продукти се извършва въз основа на критерия „най-ниска цена“, а разходът се приспада от общия лимит на рамковото споразумение.
LotLOT-0002
Title„Доставка медицински консумативи и изделия, за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет”
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се извърши доставка на лекарства и медицински консумативи за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет, отговарящи на всички изисквания на Техническите спецификации- Приложения №№ 1, 2 и 4 както следва: За обособена позиция №2: Периодична доставка на медицински консумативи и медицински изделия за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет, съгласно списък по видове артикули и ориентировъчни количества, посочени в Техническата спецификация – Приложение №2. Доставяните медицински консумативи и медицински изделия следва да имат срок на годност най-малко две години, след датата на доставка. В случай че някои медицински консумативи или медицинските изделия имат срок на годност по-малък от две години, то същите следва да са с остатъчен срок на годност не по-малък от 80%, считано от момента на доставката. Посочените количества в Техническата спецификация – Приложение №2 са прогнозни и не пораждат задължение да се изпълнят в пълен обем.
Internal identifier594522
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
LotLOT-0003
Title„Доставка на лекарствените продукти, включени в Списък III - Рискови вещества, Приложение №3 към чл.3, т.3 от „Наредба за реда за класифициране на растенията и веществата, като наркотични“ приета с ПМС №293 от 27.10.2011 г., за нуждите на здравните кабинети в детски градини и училища територията на Община Варна”
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се извърши доставка на лекарства и медицински консумативи за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджет, отговарящи на всички изисквания на Техническите спецификации- Приложения №№ 1, 2 и 4 както следва: За обособена позиция №3: Периодична доставка на лекарствените продукти, включени в Списък III - Рискови вещества, Приложение №3 към чл.3, т.3 от „Наредба за реда за класифициране на растенията и веществата, като наркотични“ приета с ПМС №293 от 27.10.2011 г., за нуждите на здравните кабинети в детски градини и училища територията на Община Варна, съгласно списък по видове артикули и ориентировъчни количества, посочени в Техническата спецификация – Приложение №4. Доставените лекарства следва да: Отговарят на изискванията на Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина (ЗЛПХМ) и да притежават валидно разрешение за употреба в страната, издадено по реда на ЗЛПХМ; Имат срок на годност най-малко две години, след датата на доставка. В случай че някои лекарства имат срок на годност по-малък от две години, то същите следва да са с остатъчен срок на годност не по-малък от 80%, считано от момента на доставката; Имат маркировка (партиден номер, дата на производство, производител, срок на годност и други). Опаковката на лекарствените продукти трябва да отговаря на изискванията на ЗЛПХМ; Доставят в работното време на Възложителя и се приемат от негов представител след проверка на съответствието на доставените видове и количества, посочени във възлагателното писмо за доставка. Посочените количества в Техническата спецификация – Приложение №4 са прогнозни и не пораждат задължение да се изпълнят в пълен обем.
Internal identifier594530