2. Procedure
Procedure
Title: Ihmiskaupan uhrien auttamistoimien hankinta
Description: Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia Ihmiskaupan uhrien auttamistoimien hankintaan. Tällä kilpailutuksella Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue hakee Palveluntuottajia, jotka tuottavat terapiapalveluja ja/tai tukihenkilötyötä ihmiskaupan uhreille Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueella. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus". Hankinnan ennakoitu arvo on 450 000 euroa (alv 0%). Kilpailutuksen perusteella valitaan useita palveluntuottajia siten kuin tarjouspyynnön kohdassa "Päätöksenteon perusteet" on kuvattu. Sopimuskausi on toistaiseksi voimassa oleva.
Internal identifier: 3869/2024
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Kyseessä on hankintalain liitteen E kohtien 1-4 mukainen sosiaali- ja terveyspalveluhankinta. Hankinta toteutetaan puitejärjestelyn kaltaisena menettelynä, joka tarkoittaa hankintayksikön itsensä suunnittelemaa, hankintalain periaatteiden mukaista menettelyä hankinnan kohteena olevien palveluiden hankkimiseksi. Tilaaja valitsee menettelyn jokaiselle osa-alueelle kaksi (2) Palveluntuottajaa sekä yhden (1) varatoimittajan päätöksenteon perusteet kohdassa esitetyllä tavalla. Hankittavat palvelut tilataan erikseen tapahtuvalla tilauksella.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85312000 Social work services without accommodation
Additional classification (cpv): 85121270 Psychiatrist or psychologist services, 85312300 Guidance and counselling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Traumafokusoitu psykoterapia
Description: Osa-alue 1. Traumafokusoitu psykoterapia Liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus on kuvattu Ihmiskaupan uhrien auttamistoimien hankinnan sisältö ja vaatimukset ko. palvelulle.
Internal identifier: 1.-0
Main classification (cpv): 85320000 Social services
Lot: LOT-0002
Title: Psykofyysinen fysioterapia
Description: Osa-alue 2. Psykofyysinen fysioterapia Liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus on kuvattu Ihmiskaupan uhrien auttamistoimien hankinnan sisältö ja vaatimukset ko. palvelulle.
Internal identifier: 2.-1
Lot: LOT-0003
Title: Tukihenkilötyö
Description: Osa-alue 3. Tukihenkilötyö Liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus on kuvattu Ihmiskaupan uhrien auttamistoimien hankinnan sisältö ja vaatimukset ko. palvelulle.
Internal identifier: 3.-2