484565-2026 - Competition
Greece – X-ray devices – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ «Γ.ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»,
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ «Γ.ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»,
DescriptionΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ «Γ.ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ», ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΠΡΟ ΦΠΑ: 1.016.129,03€ ΦΠΑ 24%: 243.870,97€ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΔΑΠΑΝΗ ΣΥΜΠΕΡ. ΦΠΑ 24%: 1.260.000,00€ ΤΡΟΠΟΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ: Ανοικτός Διεθνής ηλεκτρονικός διαγωνισμός προμήθειας με κριτήριο ανάθεσης της σύμβασης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει ποιότητας – τιμής
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33111000 X-ray devices
5. Lot
LotLOT-0001
TitleΤΜΗΜΑ 1: Ψηφιακός Μαστογράφος με Τομοσύνθεση και βιοψία
DescriptionΤΜΗΜΑ 1: Ψηφιακός Μαστογράφος με Τομοσύνθεση και βιοψία
LotLOT-0002
TitleΤΜΗΜΑ 2: Ψηφιακό Ακτινολογικό Μηχάνημα
DescriptionΤΜΗΜΑ 2: Ψηφιακό Ακτινολογικό Μηχάνημα