2. Procedure
Procedure
Title: KONKURS ARCHITEKTONICZNY, OGRANICZONY, DWUETAPOWY NA: “MODERNIZACJĘ I PRZEBUDOWĘ LOŻY RZĄDOWEJ, BUFETÓW I TOALET DLA PUBLICZNOŚCI, ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W BUDYNKU TEATRU WIELKIEGO – OPERY NARODOWEJ W WARSZAWIE”
Description: Istniejące wnętrza Loży Rządowej a także pomieszczenia toalet dla publiczności w budynku Teatru Wielkiego – Opery Narodowej nie spełniają obecnych standardów użytkowych, technicznych ani estetycznych, a ich stan nie odpowiada randze obiektu o charakterze publicznym i reprezentacyjnym. W ramach prowadzonego Konkursu intencją Zamawiającego jest podniesienie standardu estetycznego, funkcjonalnego oraz technicznego tych przestrzeni. Z uwagi na fakt, że istniejąca infrastruktura sanitarna nie spełnia obecnych standardów estetycznych a także nie współgra ze stylistyką historycznych wnętrz i obniża walory estetyczne przestrzeni publicznych Teatru, planowane jest przeprowadzenie przebudowy i modernizacji łącznie 24 pomieszczeń toalet dla publiczności, zlokalizowanych od poziomu szatni do poziomu Balkonu III, obejmujących 6 kondygnacji budynku, o łącznej powierzchni 611,10 m². Planowane zamierzenie inwestycyjne obejmuje również przebudowę i modernizację pomieszczeń Salonu Loży Rządowej wraz z barem, zapleczem oraz toaletami, o łącznej powierzchni 102,50 m², zlokalizowanych w reprezentacyjnej części obiektu, bezpośrednio sąsiadujących z widownią oraz holem głównym. Przestrzeń ta pełni istotną funkcję reprezentacyjną i użytkową, dlatego jej standard powinien odpowiadać prestiżowi instytucji oraz wymaganiom współczesnych użytkowników. Przebudowa i modernizacja wnętrz Loży Rządowej jest niezbędna również ze względu na konieczność dostosowania istniejących instalacji do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, sanitarnych oraz wymagań w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zakres planowanych prac obejmuje w szczególności kompleksową przebudowę i modernizację instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, wymianę wyposażenia sanitarnego, stolarki drzwiowej (jeśli Uczestnicy uznają to za konieczne), odświeżenie ścian, a także poprawę estetyki oraz komfortu użytkowania. Przewiduje się także kompleksową modernizację przestrzeni bufetowej obejmującej strefy gastronomiczne, sprzedażowe oraz przestrzenie towarzyszące w częściach foyer wejściowego na poziomie parteru oraz na poziomie +2 i +2A, z uwzględnieniem spójności funkcjonalnej, artystycznej, estetycznej i materiałowej wszystkich projektowanych elementów. Prace konkursowe muszą być złożone w postaci elektronicznej oraz postaci fizycznej, zgodnie z zapisami Rozdziału IX Regulaminu Konkursu. SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE KONKURSU.
Internal identifier: ZP.260.20.2026
Type of procedure: Other multiple stage procedure
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71220000 Architectural design services
Additional classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71230000 Organisation of architectural design contests, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: KONKURS ARCHITEKTONICZNY - OGRANICZONY, DWUETAPOWY NA: “MODERNIZACJĘ I PRZEBUDOWĘ LOŻY RZĄDOWEJ, BUFETÓW I TOALET DLA PUBLICZNOŚCI, ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W BUDYNKU TEATRU WIELKIEGO – OPERY NARODOWEJ W WARSZAWIE”
Description: Istniejące wnętrza Loży Rządowej a także pomieszczenia toalet dla publiczności w budynku Teatru Wielkiego – Opery Narodowej nie spełniają obecnych standardów użytkowych, technicznych ani estetycznych, a ich stan nie odpowiada randze obiektu o charakterze publicznym i reprezentacyjnym. W ramach prowadzonego Konkursu intencją Zamawiającego jest podniesienie standardu estetycznego, funkcjonalnego oraz technicznego tych przestrzeni. Z uwagi na fakt, że istniejąca infrastruktura sanitarna nie spełnia obecnych standardów estetycznych a także nie współgra ze stylistyką historycznych wnętrz i obniża walory estetyczne przestrzeni publicznych Teatru, planowane jest przeprowadzenie przebudowy i modernizacji łącznie 24 pomieszczeń toalet dla publiczności, zlokalizowanych od poziomu szatni do poziomu Balkonu III, obejmujących 6 kondygnacji budynku, o łącznej powierzchni 611,10 m². Planowane zamierzenie inwestycyjne obejmuje również przebudowę i modernizację pomieszczeń Salonu Loży Rządowej wraz z barem, zapleczem oraz toaletami, o łącznej powierzchni 102,50 m², zlokalizowanych w reprezentacyjnej części obiektu, bezpośrednio sąsiadujących z widownią oraz holem głównym. Przestrzeń ta pełni istotną funkcję reprezentacyjną i użytkową, dlatego jej standard powinien odpowiadać prestiżowi instytucji oraz wymaganiom współczesnych użytkowników. Przebudowa i modernizacja wnętrz Loży Rządowej jest niezbędna również ze względu na konieczność dostosowania istniejących instalacji do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, sanitarnych oraz wymagań w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zakres planowanych prac obejmuje w szczególności kompleksową przebudowę i modernizację instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, wymianę wyposażenia sanitarnego, stolarki drzwiowej (jeśli Uczestnicy uznają to za konieczne), odświeżenie ścian, a także poprawę estetyki oraz komfortu użytkowania. Przewiduje się także kompleksową modernizację opracowanie przestrzeni bufetowej obejmującej strefy gastronomiczne, sprzedażowe oraz przestrzenie towarzyszące w częściach foyer wejściowego na poziomie parteru oraz na poziomie +2 i +2A, z uwzględnieniem spójności funkcjonalnej, artystycznej, estetycznej i materiałowej wszystkich projektowanych elementów. Prace Konkursowe muszą być złożone w postaci elektronicznej i postaci fizycznej, zgodnie z zapisami rozdziału IX Regulaminu Konkursu. SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE KONKURSU.