484837-2026 - Competition
Romania – Biological evidence collection kits – Echipamente tehnico-criminalistice pentru autolaborator criminalistic
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleEchipamente tehnico-criminalistice pentru autolaborator criminalistic
DescriptionAutoritatea contractantă dorește achiziţionarea a: LOT1 - 4 cpl. de Echipamente tehnice și kituri specializate pentru activități criminalistice și LOT 2 - 4 cpl. de Aparate foto DSLR în vederea dotării Inspectoratului Teritorial Poliției de Frontieră Iasi, cu livrare in termen de maxim 45 de zile de semnarea contractelor. Un complet aferent lotului 1 este alcătuit din: 1. Trusă criminalistică - Proiectoare led pentru iluminatul pe timp de noapte; 2. Trusă criminalistică pentru marcarea locului faptei; 3. Trusă criminalistică pentru recoltarea și ambalarea urmelor biologice; 4.Trusă criminalistică lumini cu lungime de undă variabilă; 5.Trusă criminalistică pentru relevarea și ridicarea urmelor papilare . Achiziția se va efectua în cadrul proiectului InvestiGate - Increasing the capacity of law enforcement agencies for investigating and proving the facts of cross-border crime, finanţat în cadrul Programului de cooperare Interreg NEXT Romania – Republica Moldova 2021-2027.
Internal identifier5051447_2026_PAAPD1630963
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33954000 Biological evidence collection kits
5. Lot
LotLOT-0001
TitleEchipamente tehnice și kituri specializate pentru activități criminalistice (truse criminalistice)
DescriptionI.T.P.F. Iași dorește achiziționarea a 4 cpl. de Echipamente tehnice și kituri specializate pentru activități criminalistice (truse criminalistice). Un complet este compus din: 1. Trusă criminalistică - Proiectoare led pentru iluminatul pe timp de noapte; 2. Trusă criminalistică pentru marcarea locului faptei; 3. Trusă criminalistică pentru recoltarea și ambalarea urmelor biologice; 4.Trusă criminalistică lumini cu lungime de undă variabilă; 5.Trusă criminalistică pentru relevarea și ridicarea urmelor papilare.
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleAparate foto DSLR
DescriptionI.T.P.F. Iași dorește achiziționarea a 4 cpl. de Aparate foto DSLR.
Internal identifier2
Main classification (cpv): 38651000 Cameras