2. Procedure
Procedure
Title: Διακήρυξη ηλεκτρονικής ανοικτής διαδικασίας, μέσω ΕΣΗΔΗΣ, σύναψης δημόσιας σύμβασης προμήθειας άνω των ορίων για «Ενεργειακή αναβάθμιση κοινόχρηστου φωτισμού - Αλλαγή φωτιστικών σωμάτων και λαμπτήρων με led, στο Δήμο Αγίας Βαρβάρας» συνολικής εκτιμώμενης αξίας 1.999.565,72 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς Φ.Π.Α. 1.612.553,00 €)
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η βελτίωση της ενεργειακής απόδοσης του κοινόχρηστου Δημοτικού φωτισμού, μέσω της αντικατάστασης συμβατικών φωτιστικών σωμάτων και λαμπτήρων με νέα φωτιστικά σώματα και λαμπτήρες, σύγχρονης τεχνολογίας LED. Αναλυτικότερα με την παρούσα προβλέπεται η προμήθεια και εγκατάσταση του παρακάτω εξοπλισμού: i. φωτιστικών σωμάτων σύγχρονης τεχνολογίας LED, ii. προβολέων σύγχρονης τεχνολογίας LED Η εγκατάσταση του προμηθευόμενου εξοπλισμού θα πραγματοποιηθεί στους δρόμους και τις πλατείες του Δήμου, όπως έχουν προσδιοριστεί στην μελέτη «Ενεργειακή αναβάθμιση κοινόχρηστου φωτισμού - Αλλαγή φωτιστικών σωμάτων και λαμπτήρων με led, στο Δήμο Αγίας Βαρβάρας» που έχει εκπονήσει η Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών, Βιώσιμης Κινητικότητας & Πολεοδομίας του Δήμου Αγίας Βαρβάρας. Η παρούσα σύμβαση λόγω του φυσικού της αντικειμένου δεν διαιρείται σε τμήματα. Η σύμβαση θα ανατεθεί με κριτήριο την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει τιμής .
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34993000 Road lights
Additional classification (cpv): 34991000 Field operating lights, 45316110 Installation of road lighting equipment, 32441200 Telemetry and control equipment, 34928520 Lampposts, 31214300 Outdoor switching installations, 31532800 Lamp arms
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ενεργειακή αναβάθμιση κοινόχρηστου φωτισμού - Αλλαγή φωτιστικών σωμάτων και λαμπτήρων με led
Description: Η προσφορά πρέπει να καλύπτει υποχρεωτικά όλα τα είδη και την ποσότητα που περιλαμβάνονται στην προμήθεια. Προσφορές που δεν καλύπτουν το σύνολο των ειδών, όπως αυτά αναγράφονται στον ενδεικτικό προϋπολογισμό της παρούσας, θεωρούνται απαράδεκτες και απορρίπτονται.
Internal identifier: 4/2026