484877-2026 - Competition
Bulgaria – Credit granting services – Изпълнение на финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleИзпълнение на финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027
DescriptionЦелта на настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка е да бъдат избрани Финансови посредници за изпълнение на Финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027 (ПРЧР). Финансовият инструмент е структуриран под формата на Финансиране със споделяне на риска, при който се споделя риска от загуба на Финансовите посредници пропорционално и до размера на дължимата главница, осигурена със Средства по Програмата в съответния договор с Крайни получатели. Финансовият инструмент ще се реализира в комбинация с безвъзмездна финансова помощ в единична операция. Средствата за заемното финансиране и безвъзмездната финансова помощ в комбинация в единична операция за ФИ са осигурени от Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027. Публичният ресурс за Финансовия инструмент, включително в комбинация с БФП в единична операция, е насочен към подкрепа на целеви Крайни получатели с цел принос към постигане на специфичните цели по Приоритет 1 „Насърчаване на заетостта и развитието на умения“ и Приоритет 3 „Насърчаване на младежката заетост“ по ПРЧР 2021-2027. Финансовият инструмент по Програмата има за цел да осигури по-лесен достъп до финансиране при облекчени условия, насочени към мерки за насърчаване на предприемачеството, включително социалното предприемачество и младежкото предприемачество и осигуряване на устойчива заетост най-вече за лица от уязвимите групи на пазара на труда.
Internal identifier593010
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleИзпълнение на финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027, с рамер на финансовия ресурс 1 500 000 евро
Internal identifier593050
LotLOT-0002
TitleИзпълнение на финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027, с рамер на финансовия ресурс 2 000 000 евро
Internal identifier593053
LotLOT-0003
TitleИзпълнение на финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027, с рамер на финансовия ресурс 4 600 000 евро
Internal identifier593054
LotLOT-0004
TitleИзпълнение на финансов инструмент „Микрофинансиране за стартиране на бизнес и заетост” с възможност за комбинация с БФП в единична операция, финансиран със средства по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027, с рамер на финансовия ресурс 9 096 429 евро
Internal identifier593057