2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare 8 autoturisme, Hibrid, pentru Garda Naţională de Mediu prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030
Description: Achizitionarea unui numar de 8 autoturisme, hibrid, pentru Garda Naţională de Mediu prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030. Produsele sunt prevăzute în Lista poziției ,,Alte cheltuieli de investiții” defalcată pe categorii de bunuri repartizate în anul 2026 pentru Garda Națională de Mediu – Comisariatul General, pentru un număr de 8 autoturisme Pentru îmbunătățira capacității de intervenție în teren a GNM este necesar sa se suplimenteze parcul auto pentru comisarii operativi pregatiți în aplicarea și abordarea legislativă națională și europeană, interpretările acceptate, utilizarea instrumentelor tehnice și tehnologice de monitorizare a trasabilității deșeurilor, interoperabilitatea și comunicarea cu alte instituții cu atribuții pe acest palier precum și servicii suport de genul logisticii de laborator. *** Operatorii economici vor putea solicita clarificări cu 18 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă răspunzând in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare cu cel puțin 11 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Suplimentarea parcului auto al GNM cu 8 autoturisme, hibrid, pentru Garda Naţională de Mediu prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030.
Internal identifier: 1