485034-2021 - ResultRomania-București: Mechanical spare parts except engines and engine parts
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Piese de schimb mecanice pentru autobuze Mercedes-Benz Citaro 0530/Tip BM 628.050.13, dotate cu motoare având nivelul de poluare Euro 3 si Tip BM 628.090.13, dotate cu motoare având nivelul de poluare Euro 4
Reference number: 1589886 /2020 /AA 065 01
II.1.2.
Main CPV code
34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts
II.1.4.
Short description
Achiziție de Piese de schimb mecanice pentru autobuze Mercedes-Benz Citaro 0530/Tip BM 628.050.13, dotate cu motoare având nivelul de poluare Euro 3 si Tip BM 628.090.13, dotate cu motoare având nivelul de poluare Euro 4 - 7 loturi conform sectiunii II.2-lista loturi.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Termenul limita in care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de data depunerii ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatoriii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Piese de motor si componente ale cutiei de viteze VOITH si instalatiile de climatizare
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Piese de motor si componente ale cutiei de viteze VOITH si instalatiile de climatizare. Cantitatate totala lot: minim 5328 buc, maxim 9458 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 700 buc , max.1225 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 1220000 RON.
Garantia de participare: 12200 RON.
Elemente de directie si instalatie de aer
Lot No: 4
Elemente de directie si instalatie de aer. Cantitatate totala lot: minim 5362 buc, maxim 13260 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 750 buc , max.1750 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 1082000 RON.
Garantia de participare: 10820 RON.
Elemente de frana si diverse elemente usi
Lot No: 5
Elemente de frana si diverse elemente usi. Cantitatate totala lot: minim 9736 buc, maxim 21624 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 1300 buc , max.2800 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 1120000 RON.
Garantia de participare: 11200 RON.
Piese pentru motor, instalatii auxiliare
Lot No: 1
Piese pentru motor, instalatii auxiliare. Cantitatate totala lot: minim 11427 buc, maxim 25737 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min1500 buc , max.3300 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este:1630000 RON.
Garantia de participare: 16300 RON.
Piese si subansambluri pentru punte suspensie fata, spate si directie
Lot No: 6
Piese si subansambluri pentru punte suspensie fata, spate si directiei. Cantitatate totala lot: minim 11106 buc, maxim 26253 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 1500 buc , max.3400 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 538000 RON.
Garantia de participare: 5380 RON.
Alte piese pentru motor
Lot No: 2
Alte piese pentru motor. Cantitatate totala lot: minim 7080 buc, maxim 15458 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 950 buc , max.2000 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 445000 RON.
Garantia de participare: 4450 RON.
Diverse piese
Lot No: 7
Diverse piesei. Cantitatate totala lot: minim 10282 buc, maxim 18776 buc conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 1350 buc , max.2450 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 994000 RON.
Garantia de participare: 9940 RON.