2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de curățenie
Description: Se vor presta urmatoarele servicii, conform descrierii din Caietul de sarcini: -servicii de curățenie pentru terminalele T3 si T4 ale Aeroportului Iasi, Valoarea estimata totala este cuprinsa intre : minim 2.880.000,00 lei fara TVA si maxim 5.760.000,00 lei fara TVA. Cantitate minimă 15.201,82 mp, cantitate maxima 30.403,64 mp Valoarea celui mai mare Contract Subsecvent 2.880.000,00lei fara TVA Valoarea celui mai mic contract sugsecvent 480.000, 00 lei fără TVA, valoare corespunzătoare serviciilor estimate pentru 2 luni. Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează șă fie atribuite: se vor incheia mai multe contracte subsecvente, în funcție de alocarea bugetară. Cantitățile minime și maxime aferente acordului cadru cât și cantitățile estimate minime și maxime aferente unui contract subsecvent se regasesc ca anexe la documentația de atribuire / caiet de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Durata contractului : 25 luni, din care 24 luni durata de prestare a serviciilor iar 1 luna pentru constituirea/restituirea garanției de buna executie și plata ultimei facturi.
Internal identifier: 9671409_2026_PAAPD1593824
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1